Para homoseksualistów, Tajwańczyk Wai-tung (Winston Chao) i jego amerykański kochanek Simon (Mitchell Lichtenstein), żyje w szczęśliwym związku. Sielanka trwa do czasu, kiedy z odwiedzinami przylatują rodzice Wai-tunga. Mężczyźni, w obawie braku akceptacji ich związku, zawierają umowę z piękną Wei-wei (May Chin), która ma udawać narzeczoną Wai-tunga. Niebawem rodzice zaczynają planować ślub swojego syna.

Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej w okupowanej Warszawie. Po wejściu Niemców do Polski dla aktorów jednego z miejskich teatrów zaczynają się ciężkie czasy. Nie tylko przerywają oni najlepsze momenty z Hamleta, recytowane przez Fredericka Bronskiego , lecz również przeszkadzają jego żonie , kobiecie o wątpliwej moralności, romansować z młodym lotnikiem. Sytuację pogarsza fakt, że pewnego dnia zjawia się w teatrze brytyjski oficer, wysłany do Polski z tajną misją. Jakby tego było mało, sam Hitler ma przyjechać do Warszawy i gościć na jednym z teatralnych spektakli.

Eligio (Gael García Bernal) jest uwielbiającym dobrą zabawę meksykańskim aktorem, który pewnego dnia odkrywa, że jego żona Susana (Verónica Echegui) postanowiła go opuścić. Zaskoczony próbuje zrozumieć, co się stało. Za wszelką cenę stara się odnaleźć ukochaną. Kilka miesięcy później odkrywa, że Susana przebywa w Iowa w USA na warsztacie pisarskim. Eligio postanawia opuścić rodzinny Meksyk, aby spotkać się z żoną. Jego początki w Stanach nie są łatwe. Co gorsza, mężczyzna odkrywa, że jego wybranka serca związała się z poetą o imieniu Slawomir (Björn Hlynur Haraldsson).

Para zbiegów z więzienia trafia do małej mieściny Happy w stanie Texas. Przez przypadek zostają wzięci za parę gejów, podróżujących przyczepą kempingową. Wbrew wszelkim oczekiwaniom widzów, zadziwiająco dobrze asymilują się ze społecznością Happy, gdzie organizują konkurs piękności dla dziewczynek. Sytuacja komplikuje się, kiedy w jednym z więźniów zakochuje się miejscowy szeryf, a drugi flirtuje z nauczycielką z miejscowej podstawówki.