Dokumentární umělecký film připomínající 500 let od narození geniálního benátského rodáka a jednoho z největších jmen italské renesance. Snímek přibližuje malířův nespoutaný život a jeho impozantní dílo i soupeření s dalšími slavnými umělci své doby. Odhaluje také, jak se v Tintorettově tvorbě obtiskla morová rána, která slavné město zasáhla uprostřed umělcova nejsilnějšího období.
Díky síle lásky se stává poslední rok života Franze Kafky jeho nejšťastnějším. Nikdy předtím si nedovolil prožívat intimitu tak silně jako teď, zatímco trpí tuberkulózou a je závislý na své přehnaně pozorné rodině. Ale světaznalá Dora Diamantová ho přijímá takového, jaký je. A on přijímá ji. Setkávají se v roce 1923 na pobřeží Baltského moře, kde se on zotavuje a ona pracuje v židovském Volksheimu. Společně odjedou do Berlína, a když se Franzův zdravotní stav prudce zhorší, tak do sanatoria v Rakousku. Necelý rok po jejich setkání Kafka umírá. Vzpomínky na jejich společně prožitý čas však budou Doru formovat po zbytek jejího života.
Píše se rok 1920 a Irsko prožívá dramatické okamžiky přerodu ostrova na svobodnou a nezávislou zemi. Irové jsou hrdým národem, který si nade vše váží klasických mravních hodnot a víry v Boha. Stejně tak ale dokáží téměř vše obětovat pocitu svobody a národní svrchovanosti. Průsečíkem národního charakteru se stává Michael Collins, jemuž se podařilo sjednotit široké masy v celonárodní spontánní hnutí. Zároveň je však i zakladatelem Irské republikánské armády (IRA), který zároveň stál u zrodu jejích teroristických praktik...
Gotické katedrály! Jejich stavba trvala mnohdy více než století. Jsou to díla mnoha generací a jejich stavitelé, obdivovaní i obávaní géniové své doby, šli mnohdy až na hranice lidských možností... Přenesme se do doby, kdy se budovaly velkolepé katedrály. Jaké bylo tajemství jejich vzniku? Z čeho čerpali tehdejší mistři znalosti o konstrukci tak obrovských staveb? Přiblížíme vám příběh vzniku skutečných perel architektury, nekrásnějších zástupců těchto „pyramid Západu“ – katedrály svatého Štěpána ve Vídni, kolínského Dómu či katedrály v Chartres. Čím udivovaly středověké návštěvníky a co na nich a v nich obdivujeme dodnes? Kdo byli oni mistři stavitelé – tito umělci kamene?