Hongkong, 1962 r. Uchodźcy z Szanghaju, którzy z nadzieją na lepsze życie licznie przybywają do tej brytyjskiej kolonii, wynajmują każdy, nawet najbardziej obskurny kąt. Wyizolowani, a jednocześnie podlegający nieustannej kontroli sąsiadów, przybysze żyją w zamkniętych społecznościach, tłocząc się w ciasnych pomieszczeniach, zarówno w domach jak i w miejscach pracy. Pewnego dnia do sąsiadujących ze sobą dwóch klitek w jednym z takich przepełnionych domów wprowadzają się równocześnie - sekretarka Su Chan (Maggie Cheung) z mężem i redaktor jednej z gazet Chow Mo-Wan (Tony Leung) z żoną. Żona Chow z powodu obowiązków służbowych często przebywa poza domem. Mąż Su od dłuższego czasu jest podróży służbowej. Kolejne dni w tym ludzkim "mrowisku", których rytm wyznacza jedynie praca, są jałowe i nudne.
Leslie Crosbie (Bette Davis) zeznaje, że zabiła Hammonda, ponieważ przyjechał do niej pod nieobecność męża z niecnymi zamiarami. Czas przed procesem spędza w areszcie, zupełnie spokojna, co niepokoi jej adwokata, Howarda Joyce'a (James Stephenson). Wkrótce napływa do niego kopia listu, który Leslie napisała do Hammonda w dniu jego śmierci. Kiedy kobieta dowiaduje się o tym wpada w popłoch i namawia prawnika do wykupienia dowodu od wdowy po Hammondzie, aby uchronić się od więzienia. Howard staje przed trudną decyzją: czy ma uchronić klientkę, a zarazem żonę swojego przyjaciela od więzienia, czy postępować zgodnie z prawem, którego jest przedstawicielem.
II wojna światowa. Król szczurów to przedsiębiorczy amerykański kapral, jeden z więźniów Changi - owianego ponurą sławą japońskiego obozu dla jeńców wojennych. W cywilu był nikim, okazał się za to doskonale przystosowany do nieludzkich warunków. Sprytny i pozbawiony skrupułów kapral rządzi nielegalnym handlem i podziemnym życiem obozu. Amerykanin zwraca uwagę na brytyjskiego oficera nazwiskiem Marlowe. Anglik zna język malezyjski, dzięki czemu "król" może zacząć handlować ze strażnikami i rozciągnąć interesy poza granice obozu.
Daleki Wschód, wczesne lata 70. XX wieku. Akcja filmu rozwija się na dwóch płaszczyznach. Bohaterem pierwszego wątku jest Amerykanin Jack Flowers, prowadzący w Singapurze dom publiczny. Wkrótce właściciel lokalu popada w konflikt z miejscową mafią i zostaje zmuszony do walki z gangsterami. Drugi wątek jest opowieścią o starzejącym się Angliku, Williamie Leigh z Hongkongu, poszukującym kogoś, z kim mógłby porozmawiać i spędzić wolny czas. W jednym z klubów William poznaje mężczyznę, z którym szybko nawiązuje kontakt
II wojna światowa. Kobiety przebywające w japońskim obozie koncentracyjnym dzieli narodowość, wiek, pochodzenie i podejście do życiowych doświadczeń. Susan Macarthy jest młodą Australijką, Rosemary Leighton jej rówieśnicą pochodzącą z Wielkiej Brytanii. Dr Verstak to amerykańska lekarka, Adrienne Pargiter jest absolwentką Royal Academy of Music. Jest wśród nich również młoda zakonnica, siostra Wilhelminia. Aby podnieść więźniarki na duchu, Adrienne organizuje obozowy chór. Pomysł nie podoba się Japończykom, obawiającym się buntu.
Na "Bądź ze mną" skladają się trzy opowieści, z których każda udawadnia, że człowiek jest istotą potrzebująca ciepła i uczucia. Pierwsza opowieść przybliża nam losy dwóch młodych dziewczyn i ich niezwykłej miłości, która jednak dobiega końca, gdy jedna z kochanek po kłótni decyduje się odejść. Druga to historia pięćdziesięcioletniego ochroniarza podglądającego kobietę i używającego do tego celu kamer przemysłowych. Mimo, że nie zapowiada się, aby to jednostronne uczucie zostało odwzajemnione, staje się ono esencją życia ochroniarza. Trzecia opowieść poświęcona jest życiu starzejącego się sprzedawcy, który po śmierci małżonki utracił sens życia. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy z powodu inspiracji jaką dała mu autobiograficzna powieść autorstwa głuchoniemej Theresy Chan, ten postanawia odmienić swoje życie. Autorka ta nigdy się porzuciła swoich marzeń ani na srebrnym ekranie, ani w rzeczywistym świecie, gdyż w filmie Theresa Chan miała okazję zagrać samą siebie.