Okupowana Francja, 1942 r. Philippe Gerbier stoi na czele konspiracyjnej siatki ruchu oporu. Pewnego dnia zostaje zdradzony, pojmany i osadzony w więzieniu reżimu Vichy. Podczas przesłuchania w komendanturze Gerbierowi udaje się uciec, a następnie przedostać się do Marsylii. Tutaj rzuca się w wir pracy konspiracyjnej, często ryzykując życie.

Czarnoskóra Hortense mieszka w Londynie, jest okulistką świetnie radzącą sobie w życiu. Po śmierci matki zostaje nagle sama. Była w dzieciństwie adoptowana i teraz, gdy nie ma już nikogo bliskiego, pragnie dowiedzieć się, kim byli jej naturalni rodzice. Prawdziwa matka Hortense, Cynthia, pracuje jako robotnica w fabryce opakowań. Starzejąca się kobieta, paląca papierosa za papierosem, mieszka w obskurnym domu wraz z nieślubną córką Roxanne. Hortense decyduje się w końcu nawiązać kontakt z matką, która, choć niechętnie, umawia się na spotkanie.

Podczas II wojny światowej na niemieckim terytorium rozbija się samolot. Niemcy pojmują jedynego z ocalałych - amerykańskiego generała. Nie zdają sobie sprawy, że schwytany generał posiada wszelkie informacje dotyczące plany inwazji aliantów. Anglicy w obawie o ujawnienie przez generała tajnych informacji powołują specjalna grupę, której zadaniem jest uratowanie więzionego generała.

Rok 1942. Batalion Fritza i Manfreda zostaje przerzucony na front wschodni. Porucznik Witzland informuje żołnierzy, że będą walczyć o zdobycie Stalingradu. Większość obawia się rosyjskiej zimy, ale hitlerowska propaganda twierdzi, że opór obrońców miasta zostanie szybko złamany. Pierwszy szturm na Stalingrad okazuje się niezwykle krwawym przedsięwzięciem. W przepełnionym lazarecie Fritz i Manfred wymuszają na Witzlandzie opatrzenie ciężko rannego kolegi w pierwszej kolejności. Za to wykroczenie kapitan Haller przenosi ich do batalionu karnego.

Japońscy imperialiści decydują się na atak. Władze Stanów Zjednoczonych ignorują możliwość jego przeprowadzenia. Przechwytywane japońskie komunikaty informują o nalocie - jednak nigdy nie docierają do Biura Federalnego. Ostrzeżenia radarowe zostają zlekceważone. Nawet wykrycie, niedługo przed atakiem japońskiej łodzi podwodnej w Pearl Harbor nie zostaje nikomu zameldowane. Wreszcie nadchodzi dzień hańby - przybierający postać dramatycznego, zmasowanego ataku.

Film opowiada historię Kentaro (Haruma Miura) i Keiko (Kazue Fukiishi), rodzeństwa poszukującego informacji o swoim dziadku Kyuzo (Junichi Okada), który zginął podczas drugiej wojny światowej. Wspólnie próbują dociec, czemu zdecydował się na wstąpienie do wojska pomimo swojego strachliwego usposobienia i odkrywają szokujące fakty, skrywane przez 60 lat...

Ona jest starą Chinką, która opłakuje śmierć syna, a on jego najlepszym przyjacielem. Mimo trudności w porozumieniu się i początkowej niechęci oboje zaczynają wspominać ukochanego oraz wzajemnie poznawać.

Gdy 17 września 1939 roku armia radziecka wkroczyła do Polski, nieprzygotowana do walki na dwóch frontach armia II Rzeczpospolitej musiała ponieść klęskę. Wśród jeńców wojennych znalazło się kilkanaście tysięcy oficerów. Ich rodziny z utęsknieniem czekały na ich powrót. Nigdy on jednak nie nastąpił. Dzieło Andrzeja Wajdy ukazuje historie kobiet, które mimo upływu lat, ciągle czekały na powrót swych mężów, synów, braci i ojców, uwięzionych przez NKWD.

Sarah Jordan wychodzi za mąż za dobrze urodzonego londyńczyka Henry'ego Bauforda. Jakiś czas później, w trakcie przyjęcia dobroczynnego, jest ona mimowolnym świadkiem skandalu. Nick Callahan z organizacji "Lekarze bez granic" przerywa bal, wyrzucając zebranym, że marnują pieniądze, które uratowałyby życie wielu dzieciom. Sarah, poruszona wystąpieniem nieznajomego i równocześnie: zafascynowana jego osobą, wyjeżdża do Etiopii i do innych krajów, w których stara się nieść pomoc potrzebującym. Podczas jednej z takich podróży ponownie spotyka Nicka. Tak zaczyna się trwający 10 lat romans...

Rok 1970, Londyn. Organizatorzy konkursu Miss Świata zapraszają do udziału tym razem nie tylko białoskóre kobiety. W międzyczasie ruch wyzwolenia kobiet przeciwstawia się uprzedmiotowieniu płci pięknej.

Windykator szaleje przez 24 godziny po Londynie, próbując pomścić brutalny atak na swoją nastoletnią córkę.

Rok 1942, Nowa Gwinea. Australia prowadzi wojnę z Japonią. Trwają walki o szlak kolejowy Kokoda. Licznej armii japońskiej opór stawia 39. batalion piechoty, złożony w większości z rekrutów. Agresywny atak Japończyków sprawia, że młodzi żołnierze zostają odcięci od świata. Uwięzionym w dżungli, tuż za linią wroga, nie pozostaje nic innego, jak wycofać się. Rozpoczyna się heroiczna walka o przetrwanie. Dżungla okazuje się równie groźna jak japoński nieprzyjaciel.

Fabuła rozgrywa się w przyszłości, gdzie korporacje walczą z niezależnymi państwami o ostatnie zasoby energii. Młody inżynier imieniem Renton i jego dziewczyna Hannah próbują uratować eksperymentalną technologię energetyczną, która może zakończyć wszystkie wojny. Przypadkiem ta technologia tworzy pętlę czasu, przez którą ciągle przeżywają atak na ich dom. Muszą odkryć, jak to zatrzymać i przeżyć.

Film „Gustloff – rejs ku śmierci” to zrealizowana z imponującym rozmachem opowieść o największej katastrofie w historii podróży morskich. Ponad 9 tysięcy kobiet, mężczyzn i dzieci zginęło próbując uciec na jego pokładzie przed zbliżającą się Armią Czerwoną. Liczba ofiar tej tragedii jest sześciokrotnie wyższa niż liczba ofiar słynnej katastrofy „Titanica”.