Istorija apie gyvenimą, kūrybą ir dvasinius blaškymus didingiausio ikonų tapytojo Andrėjaus Rubliovo istorinių įvykių fone draskomoje feodalinėje Rusijoje. Filmas buvo uždraustas rodyti Tarybu Sąjungoje, buvo nelegaliai parodytas Kanų kino festivalyje 1969 metais, sukėlė ten sensaciją ir buvo parduotas rodymui į daugeli pasaulio šalių. Tarybu Sąjungoje filmas buvo išleistas 1971 metais. Iki šių dienų „Andrėjus Rubliovas“ yra vienas iš didingiausiu Rusijos kinematografijos pasiekimų su tikru aktorių žvaigždynu. Pagal tarptautinių kinokritikų apklausas filmas įtrauktas į 100 geriausių filmų per visą kinematografijos istoriją.

Šešiolikmetis Donis, vyresnės klasės moksleivis, jau žino, kas yra mirtis. Po nelaimingo atsitikimo, per kurį jis vos liko gyvas, Donis pastebi, kad gali keisti laiką ir likimus. Su juo vykstančios permainos gąsdina visus artimuosius. Išmokęs keliauti po kitus pasaulius, Donis suvokia, kad net patys nereikšmingiausi poelgiai gali sukelti milžiniškus kataklizmus.

Gaivus 2006-ųjų žiemos rytas. Prieš išvykdama į miestą daktarė Keitė Forester pašto dėžutėje palieka laišką sekančiam namo nuomininkui, prašydama jį paliekant namą tą laišką perduoti dar kitam gyventojui. Keitė taip pat parašo, jog nepaaiškinami spalvoti letenėlių atspaudai prie durų slenksčio buvo jau tuomet, kai ji atsikėlė gyventi į šį namą. Kai atvyksta sekantis namo nuomininkas, pamato visai kitą namo paveikslą. Aleksas Burnhamas, talentingas, bet nusivylęs architektas, dirbantis šalia esančiose statybose, randa visiškai apleistą namą – dulkėtą, purviną, apaugusį piktžolėmis. Ir niekur jokių spalvotų atspaudų pėdsakų. Ta pati diena, dvejų metų skirtumas. Ar gali taip būti?

Pagal pasaulinį Audrey Niffenegger bestselerį istorija apie meilę, pralenkiančią laiką. Kler visą savo gyvenimą ir meilę pašventė Henriui. Pirmą kartą jie susitiko, kai Kler buvo 6, o Henriui 36, o susituokė, kai Kler buvo 22, o Henriui 30. Ji įsitikinusi, kad jie skirti būti kartu, netgi jei niekada nežino, kada likimas juos išskirs. Henris yra kitoks. Jis - keliautojas laiku, kurio vidinis laikrodis išsiderina. To jis negali suvaldyti. Jis kenčia nuo genetinio sutrikimo, dėl kurio yra priverstas keliauti laiku – atsiranda ir išnyksta įvairiausiuose savo gyvenimo laikotarpiuose, nukeliaudamas į ateitį ar praeitį. Jos gyvenimas tuo metu teka įprasta vaga. Tačiau Henris kiekvieną kartą sugrįžta pas Kler ir jų bendrą dukrelę. Nepaisant fakto, kad vyro kelionės juos dažnai išskiria, Kler desperatiškai bando susikurti gyvenimą, paremtą vien meile.

Antrojo pasaulinio karo veteranas Bilis Piligrimas paslaptingu būdu atsiskiria nuo laiko, kad galėtų keliauti iš vaikystės dienų į savotiško gyvenimo tolimojoje Tralfamadorės planetoje dienas ir išgyventi karčią karo belaisvio patirtį Vokietijos Drezdeno mieste, virš kurio tvyro neišvengiamas neapsakomos tragedijos šešėlis.

Sunkaus charakterio 20-metis jaunuolis kenčia nuo kiek neįprastos ligos. Dėl niekam nesuprantamų priežasčių jis patiria trumpus atminties praradimus ir visiškai neprisimena reikšmingiausių įvykių gyvenime. Panašią problemą turėjo jo tėvas Mileris, kuris ilgainiui išprotėjo ir pateko į psichiatrinę ligoninę, o tai, be jokių abejonių, turėjo lemiamos įtakos Evano gyvenimui. Po kiekvieno patirto streso ar tėvo įsiūčio protrūkio vaikas akimirksniu pamiršdavo tokias reakcijas ir emocijas sukėlusius įvykius.