Az évtizedeken átívelő pályafutása során alkotott, felejthetetlen szerzeményei korunk néhány legkedveltebb filmjének szerves részét képezik. Nézd és hallgasd meg a maestro, John Williams történetét a filmkészítők, zenészek és az általa inspirált alkotók kommentárjaival, valamint ritka kulisszatitkokkal a filmtörténet alakulásáról!
James Gandolfini Olasz származású, de már Amerikában született színész. A kilencvenes évek eleje óta játszott Broadway-darabokban, hollywoodi filmekben. A Maffiózokkal robbant be a köztudatba 1999-ben, előtte főként mellékszerepeket játszott, például a Tiszta románcban, vagy a Szóljatok a köpcösnek című vígjátékban. Tony Soprano alakításáért összesen 3 Emmy-díjat kapott, a tévés Oscarnak számító díjra összesen hatszor jelölték. A szerepet egyébként nagyrészt olasz származásának köszönhette, az HBO ugyanis a igyekezett olyan, a sorozat indulásakor javarészt ismeretlen színészekből összeállítani a sorozat Soprano családját, akik a való életben is olasz gyökerekkel rendelkeznek, nem kell tanult akcentussal játszaniuk.
Pillants be a Vaják készítésének különleges világába, és ismerd meg a szereplőválogatás, vagy éppen Kökörcsin fülbemászó dalának kulisszatitkait.
Traudl Junge 1943-tól a náci birodalom összeomlásáig volt Adolf Hitler egyik személyi titkárnője. Dolgozott a főhadiszálláson a Farkaslakban, az obersalzburgi Berghofban és a berlini különvonaton. 1944-ben szemtanúja a sikertelen Stauffenberg-merényletnek; a háború utolsó napjait és a Führer öngyilkosságát a Führerbunkerben, a körbezárt fővárosban élte át. Hitler Traudl Jungenek diktálta le végrendeletét. Ebben a filmben nyilatkozik először Traudl Junge nyilvánosan az életéről, vall önmagáról. Beszél müncheni gyerekkoráról, a véletlenekről és az életkörülményekről, amik először Berlinbe "A Führer Kancelláriájába" majd később mint személyi titkárnőt a Farkaslakba vezették.