1934: Od 29. června do 2. července se Hitler dopustil řady vražd mezi svými a dokonce zabil svého jediného přítele, symbolického vůdce SA Ernsta Röhma. Ale co se skutečně stalo během Noci dlouhých nožů a ovládal Hitler své destruktivní síly, jichž byl zosobněním? Tato mini série prostřednictvím historických rekonstrukcí těchto tří nocí, které byly posledními Hitlerovými kroky k absolutní moci, osvětluje s pomocí historiků, archivních záběrů a počítačové animace významný zlom v dějinách nacistického Německa a dokumentuje, jak se události vyvíjely
Německé vojáky ještě nepřestaly bolet nohy po smělé invazi do západní Evropy, když mladičké Shosanně přímo před očima německý důstojník Hans Landa vyvraždil členy její rodiny. Ona sama jen tak tak unikne do Paříže, kde se ukryje pod novou identitu provozovatelky biografu. Na jiném místě hákovým křížem rozkopané Evropy se pod vedením lehce zupáckého amerického poručíka Aldo Rainea formuje neobvyklá vojenská jednotka. Úkolem jejích členů je nejen přežít na území plném nacistů a jejich přisluhovačů, ale zároveň likvidovat jejich elity a to tak efektně, že tím mezi nimi budou šířit strach a paniku. Říkají si Pancharti a právě je čeká ta nejtěžší mise, která může zcela změnit průběh války. V jednom pařížském biografu se chystá premiéra nového německého propagandistického eposu a téhle události se má účastnit řada nacistických špiček (možná i samotný Hitler). Úkolem Panchartů bude na akci proniknout a ukázat šéfům Třetí říše, jaké to je, když je člověk po smrti.
Spojenectví Hitlera a Stalina bylo politickou senzací a jeho důsledky přispěly k vypuknutí druhé světové války a negativně ovlivnily životní osudy milionů Evropanů… 23. srpna 1939 se sešli představitelé nacistického Německa a Sovětského svazu, aby podepsali smlouvu o neútočení. Podle jejích signatářů se jí také říká Pakt Ribbentrop–Molotov. Bylo to zcela nečekané sblížení dvou nepřátel na život a na smrt, Hitlera a Stalina. Tato takřka neuvěřitelná aliance byla vyvrcholením událostí, které začaly nástupem nacistů k moci.
Adolf Hitler slaví 20.dubna 56. narozeniny v kruhu svých věrných spolupracovníků a svého štábu. Eva Braunová už s ním také několik dní žije v bunkru. Himmler, Goering a stranické špičky se odsunuly do bezpečnějších částí Německa, zatímco Hitler nechce v žádném případě opustit své hlavní město. 29. dubna Rudá armáda obklíčila vládní čtvrť a odřízla ji od ostatního území Berlína, v jehož ulicích se bojuje o každý dům. Během této noci diktuje Hitler sekretářce Traudl Jungové svou poslední vůli a žení se s Evou Braunovou. Svatebními svědky jsou Goebbels a Borman. 30. dubna zahájila ruská armáda boj o Říšský sněm (Reichstag). Hitler se rozhodl spáchat sebevraždu. Společně s Evou Braunovou se otrávili a jejich mrtvoly byly spáleny na zahradě říšského kancléřství. O den později otrávila Magda Goebbelsová ve spánku svých šest dětí. Pak odešli Magda a Joseph Goebbelsovi do zahrady a zastřelili se. Přestože generál Weindling vydal rozkaz ke kapitulaci, v ulicích se bojuje dál.
V okupovaném Polsku se herci, jejichž protinacistická hra je zakázána, připojí k odboji, ale i zde dělají své profesi čest.
Dokument Valkýra popisuje operaci, jejímž cílem bylo 20. července 1944 zabít Hitlera. Tento dvouhodinový dokument v první hodině systematicky mapuje vznik a vyústění operace Valkýra, pak však podrobně zkoumá také dopad, který měla bezprostředně po provedení, i měnící se pohled Německého národa na tuto událost a lidi, kteří do ní byli zapojeni. Na světlo se tak dostávají události, které pokusu předcházely, i samotná akce, která proběhla 20. července 1944. Kromě rozhovorů s přeživšími účastníky, příbuznými, očitými svědky a historiky jsou v něm také obsaženy archivní záběry, fotografie a nově vzniklé rekonstrukce. Berthold von Stauffenberg, syn plukovníka Clause von Stauffenberga, vůdčí osobnosti celého komplotu, vzpomíná, že na konci 40. let – tedy již několik let po válce – o něm jeho učitel pohrdlivě pronesl: „Co také můžeme čekat od syna zrádce.“
Dne 2. března 2020 zpřístupnil papež František badatelům jedny z nejkontroverznějších dokumentů v nedávné historii Vatikánu, spisy o papežství Pia XII. - Eugenia Marii Pacelliho. Papež Pius XII. byl zvolen na Svatopetrský stolec v roce 1939, několik měsíců před vypuknutím druhé světové války. V následujících letech byly miliony židů - včetně 1 024 z Říma - deportovány nacistickým režimem a vyhlazeny v koncentračních táborech. Ale Pius XII. mlčel a nikdy nepronesl ani slovo soucitu s utrpením židovského národa, ani se veřejně nepostavil proti Hitlerovi. Proč mlčel k holokaustu, co dělal při razii na římské židy v roce 1943 a věděl Pius XII. o tom, že někteří váleční zločinci jako Adolf Eichmann využili vatikánské dokumenty k útěku do Latinské Ameriky?
Hitler si už nevěří a sotva se může považovat za rovného i svému ovčáckému psu. Aby se však mohl chopit válečného kormidla, musel by vytvořit jeden ze svých slavných plamenných projevů, který by mobilizoval masy. Goebbels proto přivede z tábora židovského učitele herectví Grünbauma a jeho rodinu, aby vůdce vycvičili v rétorice. Grünbaum je rozpolcen, ale začne Hitlera při jeho terapii ...
Eva Braun. Zpočátku Hitlerova milenka, později manželka. Milovnice fotografování a filmování, která dokumentovala denní události v kruhu Hitlerových věrných. Jen si představme, jakou vlnu nevole dokáže vyvolat zjištění, že tito muži a ženy žijí klidně svým všedním životem a bezstarostně se baví, přestože vědí, jaké katastrofy se na jejich rozkaz dějí.