Do provinčního městečka, odříznutého od okolí, přijíždí cirkus s atrakcí - největší velrybou na světě a tajemnou postavou Prince, jenž kolem sebe shromažďuje davy lidí, pro něž není teror neznámým pojmem. Protagonistu filmu Jánose Valusku, dobráka, který pečuje o starého muže jménem Eszter, velryba fascinuje, ostatní si hledí spíše Prince. Pozornost se po dlouhé době zaměřuje výhradně na jednu hlavní postavu, s níž se může divák emociálně ztotožnit. Tento prostoduchý hrdina se střetává se zmanipulovaným anonymním davem, který se neštítí násilí. Eszter se snaží dokázat trhliny v teorii harmonie německého skladatele Andrease Werckmeistera, jimž ve filmu odpovídají šrámy lidské společnosti. Werckmeisterovy harmonie se zabývají problémem, odkud se v lidské mase bere násilí, jež bez váhání směřuje až k apokalypse. Dále pak zobrazují výsledek setkání těchto mas s čistým člověkem.

Nájemný zabiják Frank Sheeran vzpomíná na tajemství, která střežil jako věrný člen zločineckého klanu Bufalinových.

Hlavní hrdinka Futaba , snažící se vypořádat s velice složitou situací, která na rozdíl od svého manžela Kazuhira, který ze dne na den zmizel, dál pečuje o svou dospívající dceru a snaží se jí dopřát maximální podporu i v momentě, když zjistí, že má rakovinu a zbývá ji posledních pár měsíců života.

Mladý muž je umístěn v psychiatrické léčebně. Prostřednictvím retrospektivy vidíme, že v dětství, kdy byl se svou rodinou cirkusovým umělcem, prožil trauma. Po návratu do současnosti se mu podaří utéct a znovu se připojit ke své přeživší a bezruké matce.

Australský dobrodružný film odehrávající se v roce 1888 na vás dýchne romantikou příběhů z Divokého západu, přestože se tu nevyskytují chladnokrevní pistolníci s kolty proklatě nízko, ani tu není cítit vůně střelného prachu. Netradičně pojatý romantický western je plný krásných koní, lidských citů a vášní, odvahy a tvrdého chlapského života kovbojů. Jeho hrdinou je Jim Craig, mladý horal, který po smrti svého otce najde práci u bohatého rančera Harrisona. Zatímco ostatní honáci jím pohrdají pro jeho původ, rančerova dcera Jessica se s ním spřátelí. Brzy s…

Thelma právě nastoupila na vysokou školu. Poprvé zakouší vír hlavního města a odloučení od svých nábožensky založených rodičů. Pro uzavřenou a křehkou dívku není snadné navazovat přátelství a tápe. Její svět se však dramaticky promění ve chvíli, kdy potká krásnou a vřelou Anju. Jak se vzájemný cit dívek prohlubuje, bojuje Thelma se svou vírou, pokušením, přívalem emocí a s tajemnými silami, které ji zcela pohlcují. Ve snaze vysvětlit nadpřirozené a děsivé události, které se kolem ní dějí, se noří do svého nitra a do temné rodinné minulosti.

Přestěhování z Chicaga na vesnickou periférii, kde je zakázáno hrát rockovou muziku a tancovat, znamená pro mladého Rena (Kevin Bacon) doslova šok. Jelikož už ale poznal svět, nehodlá se s bigotností a zapšklostí nového maloměstského domova jen tak smířit. V boji za svobodu vyjádření a vyznání se k němu připojí mnoho nových přátel...

Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek? Elizabeth, zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny, zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty, či o zničený vztah mezi policistou a jeho vzpurnou manželkou... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska. Film MOJE BORŮVKOVÉ NOCI v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého.

Hollywood, 1942. Americká vláda tlačí na režiséra maďarského původu Michaela Curtize, který právě dokončuje natáčení filmu „Casablanca“, aby zdůraznil propagandistické poselství filmu a ovlivnil tak veřejné mínění ve prospěch intervence země do evropské války.