Zagadkowy tytuł oznaczający w dialekcie romańskim "pamiętam" znakomicie oddaje poetykę i nastrój tego obrazu. Jest to opowieść o jednym z miasteczek włoskiej prowincji w latach 1930 - 35, kiedy to największy wpływ na sytuację ówczesnych Włoch wywierał kościół i ideologia faszystowska. Przede wszystkim jest to jednak historia mieszkańców włoskiej prowincji - ludzi, których życie upływa obok głównych nurtów życia politycznego i społecznego. Jest to historia leniwego, zamkniętego w sobie, nieprzeniknionego życia włoskiej prowincji, historia obijactwa, mizernych uczuć, śmiesznych po trosze aspiracji i pragnień - mówił o swym filmie Fellini. Reżyser jest daleki od idealizowania wspomnień z dzieciństwa. Jego film jest w równej mierze krytyczny co szyderczy. A mimo to z każdego kadru przebija wzruszenie i czułość wobec spraw i ludzi tamtego świata. Wobec wspomnień, których okruchy uwiecznione zostały z niezwykłą siłą artystycznej wizji.

Uhonorowany Oscarem scenarzysta i reżyser Paolo Sorrentino przedstawia historię młodego Fabietto Schisy, osadzoną w niespokojnym Neapolu lat 80. "To była ręka Boga" to opowieść, w której nieoczekiwane chwile radości, jak przybycie piłkarskiej legendy Diego Maradony, przeplatają się z równie nieoczekiwanymi tragediami. Los rozdaje karty, łzy i śmiech mieszają się ze sobą, a splot wydarzeń kształtuje przyszłość Fabietto. Sorrentino powraca do domu, aby opowiedzieć najbardziej osobistą ze swoich historii, osnutą wokół par tematów: losu i rodziny, sportu i kina, miłości i straty.

Nastolatek Kevin Dillon cierpi na rzadką chorobę, która uniemożliwia mu normalne życie. Wyjątkowo inteligentny chłopiec ucieka więc od fizycznej ułomności w świat wyobraźni. Pewnego dnia dyrektor szkoły przydziela go jako korepetytora Maxwellowi Kane'owi, otyłemu chłopcu z problemami w nauce. Choć chłopcy nie mają ze sobą pozornie nic wspólnego, wkrótce okazuje się, że łączy ich wiele. Obaj doskonale wiedzą, co to znaczy być odrzuconym przez rówieśników. Razem przenoszą się w fascynujący ich świat Króla Artura i rycerzy Okrągłego Stołu.

Rang de Basanti to opowieść o przebudzeniu młodego pokolenia. Młoda Angielka Sue McKinley znajduje dziennik swojego dziadka - brytyjskeigo oficera, który był naocznym świadkiem rewolucji w Indiach. Po przeczytaniu dziennika dziewczyna postanawia nakręcić film o rewolucji w Indiach. Pakuje manatki i wyjeżdża do tego egzotycznego kraju. Tam szuka obsady i gdy w pewnym momencie wydaje jej się że nigdy nie znajdzie odpowiednich aktorów spotyka DJa, Aslama, Karana, Sukhiego. Ci uroczy utracjusze tworzą obsadę wymarzonego filmu Sue. Wraz z postępem prac bohaterowie zmieniają się wewnętrznie, dojrzewają i podejmują dość zaskakujące decyzje. Na początku film nawiązuje do przeszłości - historii rewolucji, ale kończy się odniesieniem do spraw współczesnych i bliskich także nam.

Utah, 1957 rok. Bezrobotna, niezamożna rozwódka Caroline (Ellen Barkin) i jej nastoletni syn Toby (Leonardo DiCaprio) podróżują po USA. Kobieta próbuje znaleźć pracę. Kiedy spotyka Dwighta (Robert De Niro) - mechanika samochodowego, jest pewna, że uśmiechnęło się do niej szczęście. Romantyczny i przystojny mężczyzna szybko zdobywa jej serce. Wkrótce marząca o życiowej stabilizacji Caroline wychodzi za niego za mąż. Niestety, sielanka nie trwa długo. Wkrótce Dwight pokazuje swe prawdziwe oblicze. Staje się apodyktyczny, przejawia też sadystyczne skłonności. Z czasem zaczyna upokarzać Toby'ego. Zdesperowany chłopak pragnie za wszelką cenę opuścić dom.

"Wyśnione życie aniołów" to dramat opowiadający o dwóch kobietach. Marie (Natacha Régnier) jest ponura i ma duszę buntowniczki. Jej zaprzeczeniem jest zawsze uśmiechnięta Isa (Élodie Bouchez), która żyje chwilą. Marie uważa, że optymizm i agresja są pewnego rodzaju obroną, która ma chronić kobiety przed zranieniem. Obie kobiety marzą o pozbawionym zobowiązań, sielankowym życiu, jednak nie zawsze dostają to, czego oczekują...

Samantha i Teeny podróżują do rodzinnego Shelby w stanie Indiana. Po dwudziestu latach spotykają przyjaciółki z dzieciństwa, Robertę i Chrissy, które nadal mieszkają w miasteczku. Spotkanie staje się okazją do wspomnień. Kobiety wracają pamięcią do czasów dzieciństwa, a dokładnie do 1970 r., który zadecydował o całym późniejszym życiu czterech nastolatek. Wówczas skończyło się ich beztroskie, niewinne dzieciństwo, zaczęły odkrywać świat dorosłych, poznały ludzkie słabości i niegodziwość.

17-letnia Sarah przeprowadza się z ojcem i macochą z San Francisco do Los Angeles. W nowej szkole zwraca uwagę na trzy dziewczyny: Nancy, Bonnie i Rochelle, nazywane przez kolegów "czarownicami z Eastwick". Nastolatki rzeczywiście zajmują się magią i wierzą w istnienie wszechmocnego demona o imieniu Manon. Do utworzenia magicznego kręgu, który pozwoliłby im wezwać go na Ziemię i skorzystać z jego mocy, brakuje im czwartej osoby. Intuicja podpowiada dziewczynom, że Sarah jest tą, której szukały.

Dwaj bracia dorastają w latach 60-tych i 70-tych XX wieku, w małym miasteczku, na południe od Rzymu. Przystojny i nieco próżny Manrico podejmuje pracę w fabryce, zostaje przewodniczącym związków zawodowych i marzy o rewolucji. Jego młodszy brat Accio, czując powołanie, wstępuje do seminarium. Jego poglądy są skrajnie prawicowe. W życiu obu braci pojawia się Francesca, studentka pochodząca z arystokratycznej rodziny. Połączeni miłością i przyjaźnią, Manrico, Accio i Francesca, próbują stawić czoła wyzwaniom, jakie niosą ze sobą: rodzina, dorosłe życie i polityka…

Grupa przyjaciół ze szkoły średniej spotyka się po wielu latach w miasteczku gdzie dorastali. Próbują na nowo odbudować swą przyjaźń i związki jakie ich łączyły, a także poznać na nowo, gdyż wielu z nich powiązało się z innymi ludźmi i w jakiś sposób zmieniło...

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" to historia czterech dziewczyn, które przyjaźnią się od niepamiętnych czasów. Jednak tego lata przeżywają przyjacielski kryzys. Podczas zakupów jedna z nich kupuje parę dżinsów z taniego sklepu ze spodniami, które pasują na każdą figurę. Przyjaciółki postanawiają ich używać jako sposobu na trzymanie się razem. Każda z nich nosi te magiczne spodnie przez tydzień by zobaczyć, co się zdarzy szczęśliwego przez ten czas i przekazuje je dalej.

Nieśmiała, wychowywana przez matkę dewotkę nastolatka Carrie White jest nieustannie wyśmiewana przez szkolnych kolegów. Już jako małe dziecko odkrywa w sobie paranormalne zdolności, które później postanawia wykorzystać przeciwko złośliwym rówieśnikom.

Hawajska wyspa Oahu. Anne Marie, hotelowa pokojówka, opiekuje się swoją 14-letnią siostrą Penny. Rodzice opuścili je. W wolnym czasie Anne Marie i jej przyjaciółki Lena i Eden surfują po oceanie. Anne Marie od dziecka pasjonuje się tym sportem i osiągnęła mistrzowski poziom. Przed trzema laty miała jednak wypadek, w wyniku czego odczuwa strach przed ogromnymi falami. Wkrótce dziewczyna zostaje zaproszona do udziału w prestiżowym konkursie Pipe Masters, który odbywa się za tydzień. By wygrać zawody i zapewnić sobie wsparcie sponsora, Anne Marie rezygnuje z pracy pokojówki i rozpoczyna intensywne treningi. Poznaje piłkarza Matta, któremu udziela lekcji surfingu. Wkrótce zakochuje się w nim. Eden i Lena martwią się, że przez chłopaka ich przyjaciółka za mało koncentruje się na przygotowaniach do konkursu. Tymczasem Anne Marie nie jest pewna, czy wystartować w zawodach.