Homer Hickam az 1950-es években, egy kis nyugat-virginiai bányászvárosban tölti gyermekéveit. Kilátásai nem túl fényesek, valószínűleg ő is bányász lesz, akárcsak édesapja. 1957 októberében azonban megváltozik Homer számára a világ: fellövik az első szovjet Szputnyikot. Attól kezdve a rakéták érdeklik leginkább a fiút. Barátaival minden idejét a kísérleteknek szenteli, a szülői rosszallások ellenére. Egyedül Riley tanárnő bátorítja a komolyabb kísérleteket. Vezetésével beneveznek a Nemzeti Tudományos Díjért folyó versengésbe. Homer céltudatosan készül pályájára és az űrkutatás egyik meghatározó amerikai személyiségévé válik...
Antwone Fisher, a haditengerészet katonája rendszeresen bajba kerül féktelen természete miatt. Miután egy semmiség miatt ismét verekedésbe keveredik, elküldik Dr. Davenporthoz, a sereg pszichiáterhez, aki apránként elnyeri a bizalmát. Miután megismeri szörnyű gyerekkorát, úgy gondolja, megfejtette a fiú agresszivitásának okait. Amikor azonban Fisher újra fogdába kerül kénytelen ráébredni, hogy még csak a felszínt látta, a srácnak jobban szüksége van rá, mint képzelte.
Ellentmondásos dráma az amerikai történelem egyik legvitatottabb személyiségéről. Richard M. Nixon (Anthony Hopkins) volt az egyetlen elnök, aki lemondott hivatali idejének lejárta előtt. Az egész rendszerre a korrupció árnyékát vető Watergate-botrány kapcsán a beismerő vallomással egyenértékű gesztussal távozott, mielőtt politikustársai vádat emelhettek volna ellene. Az "impeachment" intézménye tehát még a Monica Lewinsky előtti időkből származó kemény kontroll az elnökök felett. Nixon életét gyermekkorától kíséri a rossz tanácsadókon át a feledésig Oliver Stone filmje. Az elnök feleségét, Pat Nixont alakító Joan Allen ezért a szerepéért Oscar-díj jelölést kapott...
A fiatal Camille a híres szobrász August Rodin modellje és tanítványa lesz. Munkakapcsolatukból hamar viharos szerelem alakul ki. A lány a művész és a művészet iránti rajongása miatt maga is alkotni kezd. Egyre nagyobb sikereket ér el, az idősödő Rodinnak viszont nem konkurenciára, hanem imádatra van szüksége. A szerelmes és féltékeny Camille egyre kiszámíthatatlanabbul viselkedik. A helyzet Camille családját is egyre nagyobb aggodalommal tölti el, ugyanis a nő mély depresszióban és alkotói válságban szenved. Rádöbben, hogy Rodin nem gondolja komolyan a kapcsolatukat. Ettől idegösszeroppanást kap, bánatát alkoholba fojtja, és végül pszichiátriai intézetbe kerül.
1965-ben járunk, amikor Beverly Donofrio (Drew Barrymore) még csak 15 éves, és mint minden tinédzser, õ is merész álmokat szövöget a jövõrõl: írónõ lesz, és New Yorkba költözik. Bev ezzel együtt nem könyvmoly, hanem épp olyan kamaszlány, mint a többiek - pimasz, lázadó, szeszélyes... és a fiúkat lesi. Egy bulin belebotlik egy nem túl eszes, ám vagány 18 éves srácba, és mivel éppen csalódott egy másik fiúban, vele igyekszik vigasztalódni. Nem sokkal késõbb kénytelenek szembenézni az együtt töltött éjszaka nem várt következményével: Bev állapotos. Egy afféle rendes családban, mint az övék, egy lányanya teljességgel elképzelhetetlen, Bev mégis közli szigorú apjával (James Woods) és összetört anyjával (Lorraine Bracco), hogy megtartja a gyereket, otthagyja a középiskolát, és hozzámegy Ray-hez.
Az 1950-es években a mozi aranykorát éli. Peter Appleton (Jim Carrey) forgatókönyvíró is részese ennek a sikerkorszaknak. Befutott ember, az álomgyár megbecsült tagja egészen addig, míg egy nap behívatják a hírhedt Amerika-ellenes Tevékenységet Vizsgáló Bizottság elé. A vád szerint Peter részt vett egy kommunista gyűlésen. Feketelistára kerül és a filmstúdió is nyomban szerződést bont vele. Mindenét elvesztve Peter először kétségbe, majd egy igen szerencsétlen baleset folytán egy folyóba pottyan. A történtek során amnéziába esik, így nem igazán érti, hogy mit keres egy álmatag kisvárosban, Lawsonban. A lakók a mozitulajdonos eltűnt fiának vélik, sőt az eltűnt édesapjának és gyönyörű menyasszonyának is szent meggyőződése, hogy a már meggyászolt és eltemetett fiatalember tért vissza. Peternek fogalma sincs saját múltjáról, ezért joggal hiszi, hogy hazatalált. Eközben azonban a hatóságok sem feledkeznek meg róla és az emlékek sem maradnak örökké a feledés jótékony homályában.
Zord tél köszönt a skót fennsíkon élő klánokra. Rob Roy kénytelen ezer fontot kölcsönkérni Montrose márkitól, hogy átvészelhesse az embereivel a kemény hideget. A gonosz márki azonban sötét tervet sző. Rob Royt kirabolják, ráadásul Montrose bizalmasa megtámadja a házát, megerőszakolja a feleségét, és leöli az állatait. Így a férfi nemcsak adós marad, hanem a becsülete is odavész. A dühös Rob Roy bosszúért liheg. Útonállóként küzd a becsületéért, közben a skótok között nagy hírnévre és tiszteletre tesz szert.
A film a "The Tonight Show" házigazdájának, Johnny Carsonnak az utódlása körül kialakult rivalizáslásáról szól Jay Leno és David Letterman között.
A film Klimt festőművész életét mutatja be. Ám nem csak a festő élete a téma, hanem a kor akkori problémái és hiányosságai is melyek miatt egy bonyodalmakkal, fordulatokkal teli történet alakul ki, központjában Gustav Klimt-tel.