Dievo miestas - tai Brazilijos sostinė Rio de Žaneiras. Tiksliau, jos priemiesčio rajonai, kur į akis krenta ypač skurdus gyvenimas. Iš tiesų, Dievo čia niekur nėra. Pavydas, godumas, narkotikai, pinigai ir žmogžudysčių kraujas karaliauja šio miesto gatvėse. Roketas ir Mažasis Ze net neįsivaizdavo, kokius gyvenimo kelius jiems parinks likimas. Prieš dešimtį metų jie neturėjo pinigų, daug svajojo ir žaidė futbolą, bet negalėjo nepastebėti tikrosios realybės. Vaikų akyse sparčiai formavosi pirmosios gatvės gaujos, kurių nariai kraudavosi turtus iš narkotikų pardavimų ir organizuotų vagysčių. Tokiu būdu mažieji berniukai taip pat buvoi įtraukti į kriminalinę veiklą, nes tiesiog neturėjo kitokios išeities.

Labai drovus Todas Andersonas siunčiamas mokytis į mokyklą, kurią yra baigęs jo vyresnysis brolis. Todo labai aktyvus ir be galo populiarus tarp klasės draugų kambario kaimynas Neilas kenčia nuo tėvo priespaudos. Abu jaunuoliai ir keletas jų draugų lanko naujo anglų kalbos mokytojo profesoriaus Kytingo pamokas. Charizmatiškas ir drąsus mokytojas papasakoja jiems apie "Mirusių poetų draugiją" ir taip skatina sukilti prieš esamą tvarką. Kiekvienas randa būdą tai padaryti ir keičia savo gyvenimą.

Filmas nukelia mus į ateitį, kur siautėja keturių vaikinų grupuotė, kurios lyderis Alexas nesiskaito su nieko. Jie muša benamius, laužiasi į turtuolių namus, mušasi su kitomis gaujomis. Tačiau ilgainiui Alexo vadovavimas pradeda nepatikti kitiems gaujos nariams ir per vieną iš įprastų įsilaužimų jie sužaloja Alexą ir jis nespėja pabėgti, todėl jį sugauna policija. Už žmogžudystę Alexas gauna 14 metų, tačiau būnant kalėjime jis paimamas į perauklėjimo eksperimentą, kuris įvykdomas sėkmingai ir Alexas išleidžiamas iš kalėjimo, tačiau pasirodo, kad būti visiškai geru nė kiek ne lengviau ir tai turi savų trūkumų.

Darbas, šeima, nedidelis gražus namelis užmiestyje su gėlynu, pievele ir akinančio baltumo tvora, automobilis garaže… Amerikietiškos svajonės išsipildymas? O gal… amerikietiškas pragaras?… "Jau kuris laikas esu miręs”, - šiais pagrindinio herojaus žodžiais prasideda tragikomedija "Amerikos grožybės”, juosta, kurią daugelis kritikų jau dabar vadina viena geriausių iš kada nors Holivude sukurtų filmų. Tai jaudinantis ir šiurpinantis pasakojimas apie vienatvę, susvetimėjimą, neišsipildžiusius troškimus, slepiamas aistras, sudaužytas svajones ir apie graudžiai komišką maištą – bandymą išsivaduoti iš slegiančios kasdienybės gniaužtų.

Ši devinto dešimtmečio mokyklinė drama tapo beveik kultiniu filmu. Jame vaidino karščiausios to dešimtmečio jaunos žvaigždės. Grupelė mokinių paliekama po pamokų šeštadienį bibliotekoje. Priversti ieškot geriausios išeities esamomis aplinkybėmis, jaunuoliai išmoksta suprast vieni kitus. Ir paaiškėja, kad nepaisant skirtumų, jie turi daug daugiau bendro nei manė iš pradžių...

Juosta pasakoja apie 17-etį Džimą Starką, kuris su tėvais persikrausto į Los Andželą. Vaikinas nėra pavyzdingas berniukas, kuris klausosi savo motinos ar tėvo, jis pakliūva į policijos komisariatus dėl girtuokliavimo viešose vietose, o taip pat randa nemalonumų mokykloje. Kol vieną dieną jis nesutinka tos, dėl kurios jo požiūris į gyvenimą pasikeičia.

15-os metų jaunuolis Williamas sulaukia geriausio pasiūlymo gyvenime: važiuoti į kelių savaičių koncertinį turą su mėgstama roko grupe "Stillwater" ir po to aprašyti savo įspūdžius prestižiniame žurnale "Rolling Stone". Jis nepklauso žymaus roko muzikos kritiko patarimo, kad negalima susidraugauti su grupės muzikantais, ir leidžiasi įviliojamas į rokerių gyvenimo būdą. Williamas greitai susibičiuliuoja su "Stillwater" gitaristu Russellu Hammondu ir įsimyli grapės fanų klubo narę Penny Lane, kuri draugauja su Russellu. Tuo tarpu, rūpestingoji jaunojo žurnalisto motina netgi būdama namuose seka kiekvieną jo žingsnį ir skambina į viešbučius, kuriame apsistoja turo dalyviai, kad dar kartą įspėtų sūnų nevartoti narkotikų.

Iš pažiūros ramiame miestelyje kažkas pradeda vieną po kito žudyti vietinės mokyklos mokinius. Keletas draugų imasi savarankiškai aiškintis šią paslaptį, tačiau paaiškėja, kad miestelis pavirto pragaru, kur nė vienas nėra saugus ir visi tampa įtariamaisiais.

Tai saga apie Amerikos gimimą, spalvingą jos istoriją. Tai istorijos apie Amerikos kančias, tai istorijos apie mūsų šaknis”. Filmo veiksmas vyksta Faiv Points’o rajone, tamsiame ir daugiatūkstantiniame miesto kampelyje, dorų piliečių vadinamame blogio ir chaoso centru. Būtent šitame “nusikaltimo rojuje” ir pasirodo jaunas airių imigrantas Amsterdam Velon – nužudytojo dvasininko sūnus, kuris kažkada buvo airių imigrantų grupuotės lyderis, atvykęs į Faiv Points’ą. Po šešiolikos metų, praleistų prieglaudoje, Amsterdam sugrįžta į Faiv Points’ą, kad surastų savo tėvo žudiką. Jo taikinys – Uiljam Kating “Bilas Mėsininkas”, negailestingas gaujos lyderis. Amsterdamo planas aiškus: sulaukti dienos, kai Uiljam Kating švenčia savo pergalę, ir jį nužudyti. Amsterdamo kova už šeimos garbę, laisvę ir moterį, kurią jis myli – visa tai vyksta svarbiu Amerikos istorijai periodu: liaudies sukilimai, kuriuos išprovokuoja Naujieji amerikiečiai, tokie kaip Amsterdam.

1965 metai, Tulsos miestas Oklahomoje pasidalinęs į socialinius sluoksnius. Kiekvienos pusės jaunimas susiburia gaujas, pasiskirstydami į dvi stovyklas - darbo klasės griserius ir turčių pietuose gaują - socius. Abi pusės išnaudojoja kiekvieną progą paerzinti vieni kitus ir kas kartą susitikus kyla įtampa. Vieną vakarą socių gauja užpuola du griserius - Džonį ir Ponį. Džonis nuduria vieną iš socių ir tai sukelia virtinę įvykių.

Dre Parkeris – paprastas 12-metis, gyvenantis Detroite su mama. Tačiau jo laukia nepaprastas išbandymas – berniuko mama gauna darbą Kinijoje. Įveikę pusės paros kelią lėktuvu, Dre ir jo mama galiausiai atsiduria naujoje šalyje, naujame mieste, naujame bute. Dre mama aikčioja ir žavisi kiekviena egzotiškos šalies smulkmena: tai architektūra, tai žmonėmis, tai ledais. Tačiau Dre toks gyvenimo pokytis tolygus tragedijai. Jis pasiilgsta Detroito, draugų, laisvalaikio... Dre viską atiduotų, jei tik galėtų grįžti atgal į JAV. Dre Kinija ima patikti, kai jis susipažįsta su Mei Jing – mergaite, drauge su juo lankančia mokyklą. Jis akimirksniu susižavi ja ir, jo laimei, jausmas pasirodo esąs abipusis. Deja, jų draugystė nepatinka mokyklos peštukui Čengui. Jis ir jo gauja ima persekioti Dre,

Filmo veiksmas nukelia į populiariausią „Riaumojančių dešimtmečių“ muzikinį Harlemo klubą, dėl kurio prohibicijos laikais susikauna dvi mafijos gaujos. Į šį karą įpainiotas ir įsimylėjęs saksofonistas. Kartu tai ir nostalgiška, linksma ir sentimentali parafrazė 4-ojo dešimtmečio JAV kinematografo ir gyvenimo tema.