O poprednom umelcovi drotárskeho a kováčskeho remesla. Ako jeden z mála slovenských insitných umelcov má samostatné heslo v Encyklopédii svetového naivného umenia.

Dokumentárny film scenáristu a režiséra Petra Dimitrova Vízie Inferna voľne vychádza z rovnomenného cyklu obrazov pôvodom bratislavského výtvarníka Adolfa Frankla. Muža, ktorý prešiel peklom koncentračných táborov, pochodov smrti, neopísateľného utrpenia, strachu a poníženia. A to nielen za obdobia fašizmu, pretože jedna totalita vymenila druhú. Jeho dielo je varujúca správa o nás ľuďoch, kam vieme zájsť, keď sme zbavení milosrdenstva, tolerancie, či chápania inakosti. Film je akýmsi oneskoreným portrétom umelca s valérmi tragických dopadov na celú jeho rodinu. Všetko sa odohráva na pôdoryse historických udalostí s bohatou dobovou obrazovou faktúrou. Film nemá ambíciu mstiť sa, či pateticky vyvolávať pocit viny. Chce byť v istom zmysle esejou o hľadaní podstaty zla, s naliehavo kladenou otázkou "prečo !" Formálne ide o štylizovaný dokument s použitím autentických výpovedí tak z archívu samotného výtvarníka ako aj jeho žijúcich potomkov.

Gotické katedrály! Ich výstavba často trvala viac ako sto rokov. Sú dielom mnohých generácií a ich stavitelia, obdivovaní aj obávaní géniovia svojej doby, išli často až na hranice ľudských možností... Prenesme sa do čias, keď sa stavali veľkolepé katedrály. Aké bolo tajomstvo ich vzniku? Z čoho čerpali vtedajší majstri svoje vedomosti o stavbe takýchto obrovských stavieb? Rozpovieme vám príbeh vzniku skutočných perál architektúry, najkrajších predstaviteľov týchto "pyramíd Západu" - Dómu svätého Štefana vo Viedni, Kolínskej katedrály alebo katedrály v Chartres. Čo udivovalo stredovekých návštevníkov a čo na nich a v nich obdivujeme aj dnes? Kto boli títo majstri stavitelia - títo umelci z kameňa?