Eleanor Rigby és Conor Ludlow mindennél jobban szeretik egymást. Kapcsolatuk perzselő szerelmen alapul, amelybe olyan őrültségek is beleférnek, minthogy egy étteremből fizetés nélkül távozzanak, vagy egy autóban töltsék az éjszakát. A fiatal házaspár kapcsolatában egy nem várt esemény mégis fordulatot hoz, és veszélyezteti a az idilli hétköznapok nyugalmát. A rendező Ned Benson az Egy szerelem történetében rendhagyó módon egy szerelem két nézőpontját mutatja be - külön filmben a nő és a férfi szemszögéből. A szereplők konfliktusai valamennyi kapcsolatban élő ember számára ismerősek lehetnek, és leképezését adják napjaink társadalmának és társadalmi problémáinak.
Egy 100 millió éve kihalt dinoszaurusz-faj utolsó példánya jégbe fagyva nyugszik az Északi Sarkon. Amikor tudósok atombombát robbantanak a környéken, a hatalmas szörnyeteg feléled, és egyenes New York felé indul.
Kathleen Conklin (Lili Taylor) végzős pszichológust megharap egy vámpírnő (Annabella Sciorra). A lány ezután könyörtelenül rátámad barátaira, tanáraira, semmi más nem hajtja, csak a megszállottság a vér után és a létfenntartás ösztöne. New Yorkba költözik, hogy az utcán vadásszon áldozatokra. Itt találkozik a szintén vámpír Peinával (Christopher Walken), aki meditációval próbál úrrá lenni a vér utáni sóvárgásán. Kathleen Peina segítségével visszanyeri önkontrollját, befejezi tanulmányait, és a hatalmas partit rendez, amire meghívja korábbi iskolatársait és "új családját" is.
Quentin Crispet , a neves angol tévés személyiséget meghívják New Yorkba, hogy előadást tartson a boldogságról. A különc férfi azonnal beleszeret a Nagy Alma kavalkádjába, és úgy fönt, hosszabb időt is eltölt abban a közegben, ahol az excentrikusságot tárt karokkal fogadják. Mikor azonban félreértelmezhető kijelentést tesz az AIDS-szel kapcsolatban, nagyrészt melegekből álló baráti társasága azonnal kitagadja őt. A férfi csak úgy tudja ismét megváltani a jegyét a népszerűségbe, hogy felkarol egy AIDS-beteg művészt, és szembenéz saját hiúságával.
Phil és Claire Foster tipikus középosztálybeli házaspár, két gyerekkel és egy kertvárosi házzal. Hogy szerelmüket ébren tartsák, minden héten "randiznak" egymással. Egy idő után persze ez is egysíkúvá válik, így már előjátéknak is kevés az esti hancúrozáshoz. Phil ezért újít, Manhattan legelőkelőbb éttermébe viszi nejét kikapcsolódni. Asztalt azonban nem foglalt, így jobb híján másnak adja ki magukat. A bibi, hogy a Tripplehorn házaspár rossz fát tett a tűzre. Így aztán a romantikus estének lőttek, és a sajátos párterápia nem várt fordulatot vesz. Már nem Fosterék házassága, hanem az életük a tét.
Paul Kersey soha többet nem akar erőszakhoz folyamodni. Egy új városban, új munkával, új névvel, új barátnővel, és annak lányával végre megtalálta azt a boldogságot, amiről évek óta álmodott. Amikor a vér szerinti apa, Tommy O'Shea felbukkan, hogy bandája segítségével megszerezze a lányát, Olívia harcba kezd ellene. Nem tudhatja még, hogy ez a csata a vesztét okozza, O'Shea brutális módszerrel fosztja meg legnagyobb büszkeségétől, a szépségétől. Bár Paul a végsőkig tartja magát elhatározásához, hogy soha többé nem folyamodik erőszakhoz, amikor a szeme láttára hidegvérrel meggyilkolják a barátnőjét, nincs visszaút. Kersey a mélyről jövő gyűlölettől, és a személyes vérbosszú vágyától hajtva, üldözni kezdi a bűnözőket.
A jóképű David Rudd szexi és karizmatikus idegenként Drake néven beügyeskedi magát new yorki harmincas, sikeres meleg férfiak egy csoportjába. A kacér Drake ennek a szűk baráti körnek megszínesíti ugyan a mindennapjait de hamarosan váratlan drámai fordulatot vesznek az események. Drake múltja csupa keserűség és árulás. Szerinte minden meleg hűtlen és haragszik mindenkire aki boldognak és elkötelezettnek tűnik. Mindenkit manipulál, elcsábít és elszakít, hogy bebizonyítsa senki nem érdemli a boldogságot. Vajon ezek a barátok átvészelik-e Drake ravaszkodását és bebizonyítják, hogy a szerelem és a barátság mindennél erősebb.