Čtyři povídky se odehrávají na cestách Donbasu během války. Neexistují žádná bezpečná místa a nikdo nedokáže pochopit, co se děje. I když se někteří zmítají v chaosu, daří se jim mít nad ostatními moc. Ale v tomto světě, kde zítřek možná nikdy nepřijde, nejsou všichni bezbranní a nešťastní. I ty nejnevinnější oběti se mohou přihlásit o slovo a převzít vládu.

Biografické historické melodrama o legendárním sniperu SSSR - Ljudmile Pavličenko, která za 2. světové války při obraně Oděsy a Sevastopolu zabila 309 nepřátel. Ve filmu jsou zachyceny nejen reálné události, ale také osobní život Ljudmily: nedocenění otcem a láska ke třem mužům. Silný patriotismus, odvaha, tvrdost, ale také strach a skrytá ženskost. Tyto charakteristiky přispěly hlavní hrdince k tomu, aby se stala velmi obdivovanou a populární ve své době a byla pozvána do Bílého domu, kde se spřátelila s Eleanorou Roosevelt. Také vystoupila na konferenci a pomohla tak rychlejšímu vítězství nad Němci v čele s Hitlerem.

Služebná Stefania Chornenková a šlechtična Adelia Angerová žijí společně v odlehlém městečku rakousko-uherské monarchie v roce 1900. Stefaniini rodiče a Adeliina matka zemřeli v roce 1868 při ničivém požáru. Adeliin otec následně adoptoval osiřelou sousedku. Přestože dívky vyrůstaly bok po boku a sblížily se jako sestry, jejich pouto je po celou dobu kontroverzní, zvláště když na scénu vstupuje láska. Stefania pracuje jako služebná, Adelia žije luxusním životem aristokratů. Jejich intimní vztah, kdysi založený na oboustranné péči a oddanosti, nyní brzdí vzájemná manipulace a žárlivost. Iluze rovnováhy je narušena, když se Adelia provdá za sochaře Petra a Joseph, Stefaniina dávná láska, se vrátí do města jako kněz a ženatý muž.

Film zobrazuje děsivé roky hladomoru 30. let dvacátého století prostřednictvím jedné rodiny, z nichž apokalyptickou situaci nikdo nepřežil.

V Donbassu, regionu na východní Ukrajině, probíhá hybridní válka, tedy otevřený ozbrojený konflikt spojený s vraždami a loupežemi, které v masovém měřítku páchají separatistické skupiny. V Donbassu je válka nazývána mírem, propaganda považována za pravdu a nenávist vydávána za lásku. Cesta napříč Donbassem odhaluje řetězec kuriózních dobrodružství, v nichž se mísí fraška s tragédií stejně jako život se smrtí. Není to příběh jednoho regionu, jedné země či jednoho politického systému. Snímek pojednává o světě ztraceném v post-pravdivých a falešných identitách. Je to film o každém z nás.

Mladý novinář Gareth Jones si připravuje velké téma – rychlou modernizaci Sovětského svazu. Chystá se do Moskvy na rozhovor se Stalinem. Tam se seznamuje s britskou novinářkou Adou Brooks, díky které odhaluje, že pravda o stalinovském režimu je brutálně potlačována sovětskými cenzory. Potom, co se Jones doslechne o velkém hladomoru v SSSR, vydává se sám na cestu přes Ukrajinu. Stává se očitým svědkem tragédie ukrajinského hladomoru, o které po návratu do Londýna píše. Publikace je potlačována a její autentičnost je shazována západními novináři, kteří jsou stále pod vlivem Kremlu. Ani přes smrtelné výhružky Gareth ve svém boji o pravdu nepolevuje. Svá odhalení chce sdílet s mladým a aspirujícím spisovatelm – Georgem Orwellem.

Poltawa, Ukrajina, počátek čtyřicátých let. S invazí německého wehrmachtu byly náhle ukončeny dobré vztahy mezi Němci a Rusy. Ovšem to neplatí pro děti, které jsou už pár let dobří kamarádi: Němka Hanna Reich a židé Abrascha Kaplan a Larissa Brodsky. Všechny tři pojí láska ke klasické hudbě. Abrascha a Larissa jsou navíc nadaní muzikanti. Obě děti jsou v Sovětském svazu známé a komunistická partaj má v plánu je poslat do USA. Jenže těsně před jejich odjezdem se politická situace radikálně změní: Nacisté vyhlásí válku Sovětskému svazu. Dětem je něco mezi dvanácti a třinácti lety a absolutně nechápou vlnu šílenství a brutalitu dospělých. Jediná cesta, jak utéct před katastrofou je navzájem si pomoci a získat si srdce dospělých prostřednictvím svých výjimečných hudebních schopností.