Danielle a XVI. század szülötte, ám a többi lánnyal ellentétben varrogatás helyett könyveket olvas, és legalább olyan kitűnően vív, mint ahogy lovagol. Szokatlan szenvedélyei mellett ráadásul gyönyörű és talpraesett, aki nem várakozik balga módon a herceg segítségére. Éppen ellenkezőleg, ő siet a herceg segítségére és megmenti az életét. A régi történet számtalan új meglepetést és fordulatot tartogat: Danielle ugyan felölti a csodálatos üvegcipőt, találkozik Da Vincivel, de ez senkit ne tévesszen meg. Ez a Hamupipőke Zorrót is megszégyenítő ügyességgel, ravaszsággal és bátorsággal küzd az igazságért és kedveséért.
Edouard, a festő alkotói válságba jut: jó ideje képtelen ecsetet fogni a kezébe. Egy titok mardossa, amelyet nem képes feldolgozni. Egy gyönyörű, titokzatos modell hatása alá kerül. A nő aktját ráfesti egy tíz évvel korábban félbehagyott festményére, amely valószínűleg életének csúcsteljesítménye volt. Melyik képet áldozza fel a másik kedvéért?
V. Henrik, az újdonsült, fiatal angol király - aki trónvárományos korában a korhely Falstaff oldalán végbevitt kicsapongásaival szerzett magának kétes hírnevet - háborút indít a franciák ellen. Csodával határos módon legyőzi a túlerőben lévő ellenséget, elnyeri Katalin királykisasszony kezét és végül a korona is méltó helyre kerül.
Bernard békében él családjával, mígnem a szomszédságukba beköltözik Mathilde, akivel nyolc évvel korábban szenvedélyes szerelmet élt át. Találkozásuk lángra lobbantja a kihunytnak vélt érzelmeket. Ez tragédiához vezet, mert sem az együttélés, sem az újbóli elválás nem látszik számukra járható útnak. Mathilde megöli Bernard-t, azután önmagát.
Jimmy "Popeye" Doyle kőkemény zsaru, aki nem éppen diplomatikus módszereiről híres. Kemény kézzel bánik a bűnözőkkel és ha kell, nagy ívben megkerüli a szabályzatot, hogy elérje célját. Egy besúgójának köszönhetően tudomást szerez egy közelgő nagy nemzetközi heroin-szállítmány érkezéséről. A nyomozás előrehaladtával rádöbben, hogy a szálakat háttérben mozgató francia kapcsolat lebuktatásával az egész kábítószer-hálózatot felgöngyölítheti.
A fiatal Camille a híres szobrász August Rodin modellje és tanítványa lesz. Munkakapcsolatukból hamar viharos szerelem alakul ki. A lány a művész és a művészet iránti rajongása miatt maga is alkotni kezd. Egyre nagyobb sikereket ér el, az idősödő Rodinnak viszont nem konkurenciára, hanem imádatra van szüksége. A szerelmes és féltékeny Camille egyre kiszámíthatatlanabbul viselkedik. A helyzet Camille családját is egyre nagyobb aggodalommal tölti el, ugyanis a nő mély depresszióban és alkotói válságban szenved. Rádöbben, hogy Rodin nem gondolja komolyan a kapcsolatukat. Ettől idegösszeroppanást kap, bánatát alkoholba fojtja, és végül pszichiátriai intézetbe kerül.
D'Artagnan, a királyi testőrség, vagyis a muskétások csapatának legújabb tagja nem pihenhet frissen szerzett babérjain. A kötelesség hadba szólítja három barátja, Athos, Porthos és Aramis oldalán: előbb La Rochelle ostrománál segédkeznek, ám az igazi megpróbáltatások csak eztán várnak rájuk. Richelieu bíboros rosszul viseli a vereséget, a bosszúszomjas Milady pedig régi szeretője, Rochefort segítségével az életükre tör. A végső összecsapásnál már csak a kardok beszélnek, s fény derül Athos szigorúan őrzött titkára is.
A lelkes feltaláló, a környezetkímélő eljárásokat kidolgozó környezetszennyező gyár tulajdonosa polgármester akar lenni. Legkomolyabb ellenfele éppen a saját felesége, akinek megvan a magához való esze. A választások közeledtével a gyár gépei és dolgozói szinte teljesen ellepik a házaspár lakását. A feleség sorsa a férj szavazatán múlik, de a házaspárnak az annyira várt japán beruházók eltűnése után mindenképpen vége. Végül újra egymásra találnak egy bárányoktól hemzsegő farmon, ám a béke pontosan a következő nagyszerű ötletig tart.
J. C. Wiatt New York egyik legsikeresebb üzletasszonya, akit városszerte csak úgy emlegetnek - a Tigrisasszony. Váratlan örökségről kap hírt, amelyet egy távoli rokona hagyott rá. Kezdeti lelkesedése hamarosan lelohad, amikor kiderül, hogy nem pénzt örökölt, hanem egy kisbabát. J. C. élete egy perc alatt fenekestül felfordul. Ott marad egy nyafogó csecsemővel, a barátja elhagyja, az állásából kirúgják... Úgy érzi minden és mindenki összeesküdött ellene. Mindennek a tetejébe még arra is rá kell jönnie, hogy a kicsi egyre jobban ragaszkodik hozzá és bizony ő sem közömbös iránta. Amikor úgy határoz, hogy otthagyja a New York-i nyüzsgést és kiköltözik a babával egy rozoga vermonti házba, még maga sem sejti micsoda meglepetések várnak rá.
Didi úgy érzi, végre megütötte a főnyereményt! Először is sikeresen vizsgázott, van egy csodálatos kamionja ,amit imád vezetni. Meg is kapja az első megbízást, hogy a saját készítésű teherautójával az ártalmatlannak tűnő olajos hordókat a távoli szép Franciaországba szállítsa. Eddig nagyon jó,de a rendőrség is hamarosan Didi és a teherautó nyomába ered. Didinek fogalma sincs arról, hogy a rakomány igen robbanásveszélyes és csak Franciaországban látja át Didi, milyen játékot is űztek vele...
Amióta a mozik bemutatták ezt a remek szatírát, a film címe bevonult a köznyelvbe: ha kedd van, akkor az csakis Belgium lehet... Így tájékozódik ugyanis az a csoport amerikai turista, akik a program szerint "letudják" Európát tizennyolc nap alatt. Bátran állíthatjuk, hogy a karakterek elévülhetetlenek: Samantha, aki csak azért jön át az öreg kontinensre, hogy elszakadjon a fiújától, aki nem érti meg őt. Grant, a jó karban tartott 72-es "aranyifjú", akiben a tiniket is megszégyenítő mennyiségű energia buzog. Harmon, a hajdani katona, akinek Európa pusztán néhai csatatér, világháborús relikviákkal. Harve és Irma, akiknek egyetlen céljuk, hogy ne veszítsék el egymást szem elől. Bert, aki összenőtt a fényképezőgépével, Freda, a mindentudó tanárnéni és a többiek. Megfejelve Charlie-val, az idegenvezetővel, akit a nevezetességeknél jobban érdekelnek a szép nők. Mire az útnak vége és ők búcsút mondanak egymásnak, kicsit szomorúbbak és kicsit okosabbak, mint az induláskor voltak.
A naiv, jószívű, akváriumtisztításból élő Deuce Bigalow visszatér a nem sok jót, viszont könnyű pénzt ígérő munkájához. Amikor korábbi "munkaadója" gyilkossági ügybe keveredik, Deuce mindent megtesz, hogy tisztázza barátját. Eközben nem elég, hogy lépten-nyomon összetűzésbe kerül a "Nemzetközi Selyemfiú Társaság" európai szervezetével, de még abnormális nőknek kell tennie a szépet, köztük a megrögzötten megszállott, de gyönyörű Eve-nek.
Olive és Clay közösen nevelik kutyájukat, Wesley-t, ám a pár kapcsolata fordulóponthoz érkezik, mikor úgy döntenek, hogy külön folytatják útjukat. A páros között elindul a gazdaszerepért vívott harc, mert mindkettőjüknek fontos négylábú barátjuk. Clay élete a jégkorongozás, míg Olive orvosi munkája miatt folyamatos az elfoglaltsága. Annak érdekében, hogy eldőljön kettejük közül ki az ideális gazdajelölt, tanácsadóhoz fordulnak, ám ez szigorú ellenőrzéssel jár, aminek külön-külön meg kell felelniük. Olive életébe becsöppen egy kutyatréner, Glenn, aki felajánlja, hogy segíti megnevelni Wesley-t, amit Clay nem néz jó szemmel.
Isabel Walker (Kate Hudson) tipikus kaliforniai lány, aki azért érkezett Párizsba, hogy meglátogassa várandós nővérét. Roxeanne (Naomi Watts) romantikus hangú költő, és éppen most hagyta el a férje. Úgy tűnik, semmi sem akadályozhatja már meg a válást. Időközben Isabel beleszeret egy nős francia diplomatába (Thierry Lhermitte), akiről kiderült, hogy Roxy férjének nagybátyja. Ahogy nő a zűrzavar, úgy kerül szembe egymással az amerikai idealizmus és a Walker lányok független szelleme a Persand család jellegzetesen francia kifinomultságával és merev racionalizmusával. A két család viszonyát tovább bonyolítja egy Roxy tulajdonában lévő festmény, melyről kiderül, hogy több millió dollárt ér.
A londoni rendőrségnek nagy fejtörést okoz, hogy elfogják a Nagy Vonatrablás elkövetőit. Végül több bandatagot is elkapnak, sőt 3 vezetőt is, de kettőnek sikerül megszökni. Végső kétségbeesésükben a híres francia rendőr, Clouseau felügyelő segítségét kérik, aki meg is érkezik, de viselkedésével, különös munkamódszerével nem kis bonyodalmat okoz...