Dosud nezveřejněné archivní záběry zobrazují průběh i následky okamžiku, který navždy změnil svět. V pondělí 6. srpna 1945 přesně v 8 hodin a 15 minut ráno vstoupil svět do atomového věku. Po přibližně patnácti sekundách od svého vypuštění dopadla vůbec první válečně použitá jaderná zbraň na svůj cíl, japonské město Hirošima, a srovnala jej se zemí. Podle minimalistických odhadů zahynulo bezprostředním působením výbuchu na 70 tisíc obyvatel a další desítky tisíc podlehly v následujících hodinách, dnech, měsících a letech zničujícím požárům, nemoci z ozáření či následkem dalších účinků bomby s nevinným označením „Little Boy". Se svými vzpomínkami na osudné okamžiky se podělí očití svědci z řad obyvatel postiženého města i členové posádek doprovodných bombardérů Great Artist a The Necessary Evil, jejichž úkolem bylo změřit sílu výbuchu a vše fotograficky zdokumentovat.
Hlavním hrdinou tohoto filmu je mladý německý voják Ernst Graeber, který strádá na ruské frontě. Po několika letech na frontě Ernst dostane pár dní dovolené a tak se chce vrátit alespoň na chvíli domů. Jenže místo domova nachází trosky bývalého města. Nemůže najít vlastní rodinu a nikdo o nich nic neví. Prochází zdevastovanými ulicemi, potká bývalou spolužačku Alžbětu a zamilují se do sebe. Zbývá ale jen pár dní, než se bude muset Ernst vrátit na frontu a tak si chtějí užít zbývající čas na plno, protože jak v lásce tak ve válce není nic jistého.
Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Jeho snahu o doslovné fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom, boj sama se sebou, boj o svou duši, o svojí budoucnost…
Československo, 1941. V průběhu války přijíždí do nacisty okupované Prahy říšský protektor Reinhard Heydrich a zavádí režim teroru, který donutí bojovníky za svobodu jednat. Cena, kterou za to zaplatí, však bude příliš vysoká.
Německý ponorkový útok na osobní parník Lusitania se dvěma tisíci cestujících byl jedním z nejbrutálnějších činů I. světové války. Britská dramatická rekonstrukce skutečné události. 7. května 1915 - v dějinách jsou okamžiky, které navždy změní svět. Ze zásad a norem se stane cár papíru. Říká se, že tehdy je ztracena nevinnost doby. Taková chvíle nastala 7. května 1915, kdy dva tisíce mužů, žen a dětí plujících přes Atlantik z Ameriky již zahlédlo britské pobřeží. Netušili, že jsou figurkami ve velké válečné hře. Německý ponorkový útok na osobní parník Lusitania byl jedním z nejbrutálnějších činů, ke kterým za 1. světové války došlo. Vyvolal polemiky, které trvají dodnes. Byl začátkem kruté éry, v níž je pro vlády a teroristy válka dostatečným ospravedlněním k obětování nevinných životů. Britská dramatická rekonstrukce skutečné události.
Na Kavkazu zuří válka mezi Ruskem a Gruzií. Do této válečné oblasti přijíždí americký novinář a jeho kameraman, aby zdokumentovali situaci pro svoji televizi. K ruce mají místního člověka, který jim má dělat průvodce a tlumočníka. Když se všichni tři dostanou do křížové palby, přestane jim jít o reportáž a začnou bojovat o holé životy.
Děj dramatického komorního příběhu vášnivého milostného vzplanutí vdovy po rakousko-uherském důstojníkovi a tajemného válečného zajatce se odehrává v Haliči během I. světové války. Mladá žena náhodou zjistí, že její muž je válečný zločinec, cynicky vraždící nevinné lidi, a po jeho kruté smrti chce za něj splatit "dluh". Stane se ošetřovatelkou v týlovém lazaretu, kde se setká se zajatcem, který má léčitelské schopnosti. Zvláštní muž ji přitahuje, jejich osudový vztah však musí skončit tragicky. Působivá atmosféra sychravých zimních dní, syrové prostředí špitálu v rozpadajícím se, kdysi přepychovém domě a kruté scény z válečného týlu vytvářejí kulisu pro studii charakterů několika postav, těžce zasažených válečnými událostmi.