1940 m. Sicilijos miestelis Castelcuta. Rūpintis sunkiai sergančiu tėvu čia atvyksta mergina vardu Malena. Kai tik ji išeina į gatvę, kiekvienas miestelio vyras nebegali atitraukti akių nuo nuostabaus grožio, o visos moterys paleidžia liežuvius ir skleidžia paskalas. Vos tik pamatęs Maleną, berniukas Renato pirmą kartą gyvenime nesugeba išsiginti nuo užplūdusių keistų jausmų. Jis pradeda sekti savo svajonių merginą, norėdamas išsiaiškinti, kokia yra tikroji Malena, kurios vyras tragiškai žuvo kare.
Komedijų režisieriui Sandžiui Beitsui nusibodo šis žanras, jis norėtų kurti rimtą autorinį kiną. Tačiau studijos prodiuseriai jo kūrybą vadina nesąmone ir liepia įtraukti kokią nors juokingą sceną. Sandžio gerbėjai, kurie gausiai renkasi į jo filmų pristatymus ir įkyriai siekia dėmesio, taip pat vienu balsu kartoja, kad labiau jiems patiko ankstesni jo filmai. Dalyvaudamas savaitę trunkančiame kino festivalyje, kur rodoma jo kūrinių retrospektyva, Sandis su kiekvienu filmu prisimena savo mylimąsias: intelektualiąją Dori, nestabiliąją Deizi ir globėjiškąją Izobel, kuri netikėtai su savo vaikais atsikrausto į jo gyvenimą.
Karas atneša daug sielvarto, kančių ir nelaimių. Tačiau žmonės išgyvena atrodo pačias baisiausias negandas, nes juos palaiko vilties kibirkštėlė. Baltarusijoje keturi broliai, karo metu netekę artimųjų, parodė vilties kelią šimtams nacių persekiojamiems žydų... Tuvija, Zusas, Azaelis ir Aronas Bielskiai – keturi broliai iš žydų šeimos. Brolių artimieji žūva nuo nacių rankos, o jiems patiems tenka sprukti į miškus. Broliai prieš karą buvo užsiėmę ne visai švaria veikla – kontrabanda, tad Lipišanskos miškus puikiai pažįsta ir jiems pavyksta pasislėpti nuo vokiečių. Tačiau broliai netrukus supranta, kad jie miškuose ne vieni...
Šiame nostalgijos ir mistikos kupiname filme, kurio įvykiai rutuliojasi mažame Konektikuto miestelyje 1960 metais, pagrindinį vaidmenį atlieka Anthony Hopkinsas. Jis vaidina Tedą Brotigeną – mįslingą telepatijos talentu apdovanotą vienišių, kuris atstoja Bobui ir tėvą, ir patarėją. Sprukdamas nuo neaiškių agentų, siekiančių valdyti jo gebėjimus, Tedas pasitelkia į pagalbą berniuką. Režisierius Scotto Hicksas sukūrė pagal Stepheno Kingo apsakymus (ekranizacijos autorius Wiliamas Goldmanas) Tai „nuostabus, nepaprastas filmas“.
Lenkija tarp dviejų tarpusavyje bekovojančių ugnių susitinka ant tilto. O po to viena kovojanti pusė sutaria su kita, kaip pasidalins paimtus į nelaisvę lenkų karininkus, šalies pasididžiavimą. Katynės miške 1940-aisiais buvo nužudytas ir Andrzejaus Wajdos tėvas Jakubas bei kai kurių kitų filmo kūrėjų artimieji. Bet nominuotas „Oscarui“ lenkų metro filmas kalba ne vien apie ilgai slėptas lenkų karininkų žudynes prie Smolensko, kurias įvykdė rusų NKVD. Tai drauge ir filmas apie vienos šeimos tragediją, keleto giminių giminės išgyventus košmarus, apie neatsakomą klausimą, ar reikėjo kovoti, ar susitaikyti ir saugoti naciją, – o drauge ir apie tai, kad Katynės tragedija nesibaigė nei tomis dienomis, nei tais metais.
Antrasis pasaulinis karas. Vokiečių aviacija bombarduoja Angliją. Žmonės gyvena nuolatinėje baimėje. Tačiau viena moteris nesiruošia taikstytis su niūriais laikais. Ponia Henderson puikiausiai žino kaip pakelti tautiečių nuotaikas. Ji tiesiog nusiperka... teatrą. Netrukus jame prasidės neregėti vaidinimai, į kuriuos plūs minios reginių išsiilgusių anglų. Karas bus pamirštas. Ir nėra čia ko stebėtis, juk kiekvieną vakarą teatre šoks pusnuogės merginos. Gandai apie ponią Henderson sklis iš lūpų į lūpas...
Rašytojas Dito Montielis pasiryžo debiutuoti režisūroje ir papasakoti biografinę istoriją apie sudėtingą paauglystę Niujorko gatvėse. Prekyba narkotikais, ryšiai su merginomis, geriausių draugų netektys, žiaurūs susidorojimai su priešais, meilės paieškos, lemtingas kivirčas su tėvu ir pabėgimas į nežinią. Asmeniškas, atviras ir dramatiškas filmas, kuriuo režisierius mėgina ieškoti savo klaidų ir prisiminti svarbiausias jaunystės akimirkas. Įspūdinga juosta pelniusi begalę prestižinių apdovanojimų bei nepriklausomo kino festivalio Sundance prizą už geriausią režisūrą.