Podrobná kronika slavného turné britské rockové skupiny Rolling Stones po Spojených státech v roce 1969, které vyvrcholilo katastrofálním a tragickým koncertem 6. prosince na Altamont Speedway Free Festival, událostí historického významu, neboť znamenala konec jedné éry: z generace míru a lásky se náhle stala generace rozčarování.
Příběh neúspěšného rockera Dewey Finna, který se nechá zaměstnat jako suplující učitel na prestižní soukromé základní škole a snaží se vytvořit ze své třídy rockovou skupinu, která by mu pomohla vyhrát soutěž rockových kapel.
Příběh o výjimečné závěrečné kapitole života Freddieho Mercuryho a o tom, jak skupina Queen po jeho smrti na AIDS uspořádala jeden z největších koncertů v historii, koncert na počest Freddieho Mercuryho na stadionu ve Wembley, aby oslavila jeho život a zpochybnila předsudky týkající se HIV/AIDS. Poprvé je Freddieho příběh vyprávěn společně se zkušenostmi těch, kteří byli ve stejném období testováni na HIV a ztratili své blízké. Lékaři, přeživší a bojovníci za lidská práva vyprávějí o intenzitě prožívání pandemie AIDS a morální panice, kterou přinesla.
Lisa je Američanka žijící v Londýně. Na koncertě v Brixtonu se seznámí s Mattem, vášnivě se do sebe zamilují a o rok později se zase rozejdou. To je vše. Nízkorozpočtový snímek Michaela Winterbottoma se natáčel bez scénáře, jenom s malým štábem a ruční kamerou. Jednoduchá dějová linie filmu se odvíjí retrospektivně. Matt letí přes Antarktidu a vzpomíná na svůj vztah s Lisou. Sexuální scény a momenty z každodenního života střídají záznamy koncertů, na které dvojice chodí do Brixton Academy (například koncerty skupin Franz Ferdinand nebo Primal Scream) a kde také uslyšíme devět písní z názvu filmu. Explicitní sexuální scény nemají za úkol diváky šokovat. Winterbottom se snaží o citlivý popis vztahu v jeho počátcích, kdy se dva lidé intenzivně poznávají. Devět písní je především neokázalý pohled na to, co dělá čerstvě zamilovaný pár za dveřmi ložnice. Kieran O´Brien, představitel Matta, už spolupracoval s Winterbottomem na filmu Nonstop party a seriálu Bedna.
Alice Cooper patří díky svým propracovaným koncertům mezi umělce, jejichž vystoupení jsou hojně navštěvována. Nejinak tomu bylo i v roce 2013 během festivalu ve Wackenu, kam se sjel výkvět světové rockové a metalové scény. Společně s americkým rockerem vystoupili na festivalu například Rammstein, Deep Purple, Motörhead nebo Anthrax. Alice Cooper nabídl skvělou show, během které odehrál své hity jako Hello Hooray, House of Fire, No More Mr. Nice Guy nebo Hey Stoopid.