Pewna młoda księżniczka (Audrey Hepburn) podczas oficjalnej wizyty w Rzymie ma już dość oficjalnej etykiety i postanawia zwiedzić miasto na własną rękę. Jej tropem podążą amerykański reporter (Gregory Peck) i jego fotograf (Eddie Albert) w poszukiwaniu sensacji na pierwszą stronę. Będzie wielki skandal czy nie... wielka miłość? „Rzymskie wakacje" Williama Wylera to jedna z najwdzięczniejszych komedii romantycznych w dziejach kina. Film nominowany do Oscara w dziesięciu kategoria przyniósł statuetkę Audrey Hepburn w jej pierwszej głównej roli (nagrodzono także scenariusz i kostiumy).

Jest rok 1975. Göran i jego przyjaciele decydują się na eksperyment - postanawiają żyć razem pod jednym dachem. Dni upływają im na medytacji, rozmowach, piciu wina i uprawianiu wolnej miłości. Pewnego dnia do komuny przybywa siostra Görana. Zmęczona swoim małżeństwem, chce ułożyć sobie życie od nowa. Jednak życie w komunie, ze swobodnym stosunkiem do seksu, palenia trawki, jest bardzo różne od tego, do jakiego przywykła. Jej niespodziewane pojawienie się, powoduje zamęt wśród mieszkańców wspólnoty, odsłaniając ich skrywane dotąd fantazje i pragnienia. Bohaterowie Tylko razem, próbują pogodzić ze sobą życie rodzinne i pełną wolność, medytację i rewolucję, harmonię i bunt. Każdy z nich ma sto pomysłów na życie i wszystkie chciałby zrealizować, próbując jednocześnie odnaleźć swoje miejsce pośród przyjaciół i najbliższych.

Frances, która marzy o karierze aktorskiej, debiutuje w 1936 r., stając się sensacją sezonu. Podbija Broadway i sale kinowe. Piękna, utalentowana i inteligentna kobieta wdaje się w niszczący romans. Jego ceną jest częste zaglądanie do kieliszka i początki choroby alkoholowej. W latach 40. aktorka popada w konflikt z prawem, czego konsekwencją jest seria skandalizujących procesów. Rodzina Frances nie zamierza dłużej tolerować jej zachowania. Doprowadza do ubezwłasnowolnienia aktorki, a powodem staje się postępująca choroba psychiczna.

Główną bohaterką filmu jest Tracy Turnblad, gruba nastolatka z ubogiej rodziny, która marzy o karierze tanecznej. Dziewczyna ma wielkie wyczucie rytmu, a dzięki swojej pasji i wsparciu kochających rodziców Edny i Wolbura Turnbladów, udaje jej się osiągnąć cel, a przy okazji przezwyciężyć wszelkie niechęci, snobizmy i uprzedzenia społeczne. [filmaster.pl]

Tess McGill (Melanie Griffith), ambitna trzydziestoletnia sekretarka, marzy o zrobieniu kariery. Rozpoczyna pracę dla bezwzględnej i wyrachowanej Katharine Parker (Sigourney Weaver). Ta na każdym kroku wykorzystuje i upokarza Tess, która jest coraz bardziej zafascynowana przebojową osobowością swojej szefowej. Pragnąc zdobyć jej sympatię i uznanie, podsuwa jej pomysł kupna stacji radiowej. Katharine obiecuje po urlopie zastanowić się nad tym projektem. Gdy kobieta łamie nogę na nartach, Tess odkrywa przypadkiem, że przebiegła szefowa zamierzała wykorzystać jej pomysł jako własny. Wzburzona, postanawia nawiązać kontakt z jednym z dyrektorów, Jackiem Trainerem (Harrison Ford) i przekonać go, że zastępuje swoją zwierzchniczkę podczas jej niedyspozycji, by zrealizować projekt, zanim Katharine wróci do zdrowia.

Gwałt to historia podróży przez Francję dwóch kobiet - Manu i Nadine (w tych rolach gwiazdy filmów dla dorosłych). Obie bohaterki są po ciężkich przejściach: Manu została zgwałcona, a Nadine była świadkiem zamordowania bliskiej jej osoby. Ta para kobiet, przemierzając Francję, wykorzystuje seksualnie i zabija napotkanych przez siebie ludzi... ofiarami są zarówno mężczyźni jak i kobiety...