Sinéad O'Connor világhírűvé válásának története, és az, hogy ikonoklasztikus személyisége hogyan vezetett ahhoz, hogy száműzték a pop fősodrából. A film egy hatéves időszak (1987-1993) prófétai szavaira és tetteire összpontosít, és egy kortárs feminista szemszögből szemléli a rettenthetetlen úttörő örökségét.

Lebilincselő dokumentumfilm a legendás The Bee Gees zenei formáció magánéletéről és pályafutásáról.

A The Doors és zenéje legenda. A film elementáris erővel, zenében és képekben mutatja be a valóság küszöbének átlépését, az áttörést a "másik oldalra". Kábítószeres látomások, eksztatikus, botrányos színpadi fellépések, rituális szeretkezések, a tudatos és tudattalan határainak elmosódása - mindez csak egy valakinek a személyiségén átlényegítve volt lehetséges, a zenekar költő-énekesén, akit úgy hívtak: Jim Morrison...

Carlo Broschit gyermekkorában kasztrálják a gyönyörű hangja miatt, mondván a romlatlan fiúhang szárnyal a legszebben. A tanára segítségével, Farinelli néven lesz híres énekes. Testvérével, Riccardóval járja a világot. Bátyja komponálja az áriáit, együtt hódítják meg a nőket. Farinelli sikert sikerre halmoz, a világ a lába előtt hever, a nemes urak és hölgyek hisztérikusan rajonganak érte. A testvére azonban csak másodrangú komponista, aki képtelen kilépni az árnyékából. Rosszul esik neki, amikor Handel, a neves zeneszerző Farinellivel szeretne dolgozni.

1969 nyara. A Greenwich Village-ben lakberendezőként dolgozó Elliotra nagy hatással van a melegjogi mozgalom. Ám kénytelen hazaköltözni a New York környéki Catskillsbe, mert basáskodó szülei a családi motelt a teljes pusztulás szélére juttatták: az El Monacóra egy bank készül rátenni a kezét. Amikor fülébe jut, hogy a szomszédos város mégsem ad engedélyt az ott tervezett fesztivál megtartására, Elliot felhívja a szervezőket, felajánlja a családi motelt főhadiszállásnak, hogy lendítsen a forgalmon, és megemlíti a szomszéd 600 hektáros birtokát is. A stáb beköltözik az El Monacóba, és hamarosan másfél millió ember indul útnak a helyre, mely úgy írta be magát a világtörténelembe: Woodstock.

Az angol filmtörténet egyik legsajátságosabb ötletét valósította meg a forgatókönyvíró-producer Don Boyd: neves filmkészítőknek ajánlotta föl, hogy operarészleteket akár korhűen, akár aktualizálva vigyenek filmre színes, vagy fekete-fehér megjelenítésben. Meghökkentő, helyenként lenyűgöző lett az eredmény: Verdi, Lully, Rameau, Wagner, Puccini, Charpentier, Leoncavallo operáiból az emberi érzések, szerelmek és árulások, hőstettek és aljasságok régi és mai korban játszódó, fantasztikus összképe keveredett ki. A különös feladat kihívás volt a rendezőknek és a színészeknek. A film kihívás lesz a nézőknek is...