McCarthy v rokoch 1953-54 viedol výbor pre vyšetrovanie neamerickej činnosti. Bola to éra poznačená studenou vojnou, jadrovou hrozbou a strachom z komunizmu. McCarthy tieto spoločenské nálady využil, aby v protiústavných vypočúvaniach viedol hon na čarodejnice a obviňoval ľudí z komunistickej špionáže. Film Dobrú noc a veľa šťastia je skutočným príbehom o televíznych novinároch, ktorí sa napriek atmosfére strachu nebáli vyjsť do boja proti štvavým procesom a postavili sa na stranu dvoch dodatkov americkej ústavy, ktoré zaručujú slobodu slova a právo na spravodlivý proces. Boli nimi redaktor Edward E. Murrow, producent Fred Friendly a ich televízny štáb spolu s vedením stanice CBS, ktorá sa postavila za svojich zamestnancov napriek tomu, že škandál jej narobil veľa vplyvných nepriateľov a pripravil ju o sponzorov.

Všetci sedíme na časovanej bombe. Pokiaľ majú pravdu pesimistické hlasy, predstavované drvivou väčšinou svetových klimatológov, máme približne desať rokov na to, aby sme odvrátili ekologickú katastrofu neskutočných rozmerov, ktorú by sprevádzalo extrémne počasie a ktorá by nenávratne zmenila tvár našej planéty a život na nej. Ak ste sa teraz zarazili, určite vás zaujme hit filmového festivalu v Sundance, Nepríjemná pravda režiséra Davisa Guggenheima. V nej popisuje zapálený súboj jedného muža s mýtmi a nepravdami obklopujúcimi fenomén globálneho otepľovania a jeho návod na únik zo slepej uličky. Tým mužom je bývalý americký viceprezident Al Gore, ktorý po neúspešných prezidentských voľbách v roku 2000 presmeroval kormidlo svojho života v ústrety záchrane planéty pred nezvratnými zmenami.

V roku 1961 za záhadných okolností havarovalo lietadlo generálneho tajomníka OSN Daga Hammarskjölda. Zomrel samotný Hammarskjöld a väčšina posádky. Ani po viac ako 50 rokoch sa prípad nepodarilo uzavrieť, a preto nás dánsky novinár, filmár a provokatér Mads Brügger vtiahne do investigatívneho honu za pravdou. Po mnohých nikam nevedúcich stopách a vyhýbavých rozhovoroch Brügger a jeho švédsky partner Göran Björkdahl prídu na stopu niečomu oveľa väčšiemu, než pôvodne predpokladali.

Pád sovietskeho impéria mal na svedomí jediný človek. Charlie Wilson. Záletník, alkoholik, príležitostný užívateľ drog a kongresman, ktorému sa podarilo vyhnať Červenú armádu z Afganistanu a tak odštartovať rýchly krach komunistickej ríše. Stačilo dodať zle ozbrojeným afganským partizánom kvalitnejšie zbrane. Príbeh, ktorý je príliš šialený na to, aby nebol pravdivý, režíroval držiteľ Oscara Mike Nichols (Absolvent, Na dotyk), ktorému sa pred kamerou zišla výnimočná herecká zostava na čele s Tomom Hanksom, Júliou Robersts a Philipom Seymourom Hoffmanom.