Młody prostoduszny senator Jefferson Smith (James Stewart) ujawnia, dzięki pomocy swej sekretarki Saunders (Jean Arthur), korupcję wśród polityków i staje się bojownikiem w walce z możnymi tego świata. Jego triumf nad szefem partii, gubernatorem i senatorem osiąga szczyt w 23-godzinnym wystąpieniu w senacie, w którym piętnuje machinacje. Frank Capra w filmie "Pan Smith jedzie do Waszyngtonu" powraca do swego podstawowego wątku zwycięstwa dobra nad złem i triumfu prowincji nad stolicą

Jesień w Abchazji jest piękna - zalesione wzgórza, morze, w sadach dojrzewają mandarynki. Ale jesień w 1992 roku jest inna. Abchazja walczy o odłączenie się od Gruzji. Trwa wojna. Ludzie uciekają. W jednej z wiosek zostają tylko dwaj mieszkańcy, bezstronni Estończycy. Markus nie uciekł, bo chce zebrać mandarynki z sadu, chociaż Ivo, jego sąsiad, jest przeciwny zbiorom w czasie wojny. Tymczasem działania wojenne są coraz bliżej, aż trafiają pod ich drzwi. Kiedy cichną strzały Ivo znajduje ocalałego z potyczki, rannego Ahmeda. Pomimo niebezpieczeństwa, zabiera go do domu i opatruje. Kiedy Markus grzebie zabitych Gruzinów, również znajduje wśród nich jednego żywego. Teraz każdy z plantatorów mandarynek ma pod swoim dachem rannego żołnierza - zagorzałych wrogów. Zaczyna się wojna…

Aida (warta wszystkich nagród, wybitna kreacja Jasny Đuričić) pracuje w bazie ONZ, wokół której gromadzą się tysiące cywilów. Szukając w tłumie męża i synów, wierzy, że uda jej się kogoś przekonać, komuś wytłumaczyć, wybłagać jeden podpis, wynegocjować życie. Ta wstrząsająca, chwytająca za gardło, do głębi poruszająca opowieść o samotności ofiary zbiera rewelacyjne recenzje i rozpala emocje widzów.

Bohaterem filmu jest Brian, nieudacznik wychowywany przez nadopiekuńczą matkę, wyparł z pamięci traumatyczne przeżycia. Dręczy go jednak luka we wspomnieniach, którą uznaje za skutek porwania przez kosmitów. Szukając rozwiązania próbuje odnaleźć Neila - chłopca, który pojawia się w jego snach, a który może być kluczem do rozwiązania zagadki "pięciu godzin".

Akcja filmu toczy się w latach 50. ubiegłego stulecia w Ameryce. Jest to historia rzeczywistego konfliktu pomiędzy redaktorem telewizyjnym Edwardem R. Murrowem, senatorem Josephem McCarthy'm oraz Komisją Parlamentarną do spraw przeciw-amerykańskich działań. Z pragnieniem powiadomienia opinii publicznej o faktach, Murrow wraz ze swoim oddanym personelem, kierowanym przez Freda Friendly i Joe Wershba z CBS, rzucają wyzwanie korporacyjnym i sponsoringowym presjom. Naświetlają kłamstwa i praktyki zastraszania stosowane przez McCarthy'ego podczas komunistycznych "polowań na czarownice". Publiczny konflikt rośnie, gdy to senator McCarthy oskarża przeciwników o to, że są komunistami. W atmosferze strachu i w obliczu różnych akcji odwetowych ekipa CBS kontynuuje odkrywanie prawdy, a ich wytrwałość ma na stałe zapisać się w historii.

Film jest adaptacją autobiograficznej powieści "Dzika droga" Cheryl Strayed. Autorka opowiada w niej o samotnej wyprawie szlakiem Pacific Crest Trail z pustyni Mojave do granicy między Oregonem i Waszyngtonem. Kobieta ruszyła w pieszą wycieczkę po tym, jak nagle zmarła jej matka, rozpadła się rodzina i małżeństwo. Miała wówczas zaledwie 22 lata. Strayed pokonała sama ponad tysiąc mil.

Szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

Oparta na faktach przejmująco mocna historia dziennikarki, która ryzykowała życie w poszukiwaniu prawdy. W połowie lat 90. Dublinem wstrząsała batalia o wpływy kilku potężnych baronów narkotykowych. Ich najgroźniejszym przeciwnikiem nie była wcale policja, ale dziennikarka Veronica Guerin. Poczucie odpowiedzialności wobec czytelników sprawiało, że prowadziła śledztwo demaskujące dealerów, choć narażała tym samym na niebezpieczeństwo siebie i swoją rodzinę.

Nagrodzony Oscarem reżyser Steve McQueen i współscenarzystka, autorka bestsellerów Gillian Flynn przestawiają pełen napięcia thriller ze zbrodnią, namiętnością i korupcją w tle. Wdowy to historia czterech kobiet, których nie łączy nic z wyjątkiem długu, pozostawionego im w spadku przez zmarłych mężów, uwikłanych w działalność przestępczą. Kobiety nie mają innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce i zawiązać spisek, który pozwoli im narzucić światu ich reguły gry.

Claire Kubik jest atrakcyjną prawniczką, pnie się błyskawicznie po szczebelkach kariery w wielkiej firmie adwokackiej. Ma cudownego męża Toma, za którym szaleje i który, szaleje za nią. Mieszkają w superdomu w San Francisco. Planują powiększenie rodziny. Aż tu nagle, pewnego dnia Tom zostaje aresztowany przez FBI pod zarzutem dezercji i wielokrotnego morderstwa. Dzielna dziewczyna postanawia wziąć sprawę w swoje ręce i stanąć jako obrońca męża przed sądem wojskowym.

Zbliżają się wybory prezydenckie w USA. Przedstawiciel demokratów ubiegający się o najwyższy urząd w państwie ginie w katastrofie lotniczej. Tymczasem małomiasteczkowy polityk, Mays Gilliam, ratując kobietę z wysadzanego w powietrze domu, staje się narodowym bohaterem. Demokraci proponują mu start z ich listy w wyborach prezydenckich. Brak doświadczenia kandydata jest dla nich ważnym atutem: chcą mieć pewność, że typowana przez nich osoba przegra. Mays energicznie zabiera się do przygotowywania kampanii.