Hattie jest prostytutką w domu Madame Nell. Mieszka tam z 12-letnią córką, Violet. Pewnego dnia poznaje fotografa Ernest J. Bellocqa. Ernest jest zafascynowany Violet. Parę miesięcy później Hattie wychodzi za mąż i wyjeżdża, a Violet postanawia wyjść za Ernesta. Ale czy to małżeństwo przyniesie jej szczęście?
Thana jest architektem w średnim wieku. Mężczyzna uświadamia sobie, że nie otrzymał od życia tego, czego pragnął. Aby zapełnić pustkę egzystencjalną postanawia przygarnąć zwierzę. W zauważonym na ulicach Bangkoku słoniu rozpoznaje dawnego towarzysza dziecięcych zabaw. Odkupuje go od właściciela, nadaje mu imię Pop Aye i wyrusza ze słoniem w długą podróż do krainy młodości.
Evelyn Ryan jest typową "kurą domową", ale również kompozytorką dżingli m.in. mydła Dial i Kleenex. Dzięki jej pracy nad sloganami reklamowymi, które tworzyła w latach 50. i 60., rodzina Evelyn nie popadła w długi.
Ekranizacja nagrodzonej Nagrodą Pulitzera opowieści o nowojorskiej rodzinie umieszczona w realiach lata 1942, gospodarczego kryzyzu. Uciekając przed "rekinem" pożyczkowym przerażony ojciec (Jack Laufer) zostawia swych dwóch nastoletnich synów, Jay`a (Brad Stoll) i Arty`ego (Mike Damus) z ich lubiącą dominować babcią (Irene Worth), która prowadzi sklep ze słodyczami w Yonkers. Szybko okaże się, że babcia zapragnie kontrolować ich na każdym kroku i podejmować najważniejsze decyzje. Autorytarzm chłopcom się nie spodoba.
Młodego profesora uniwersyteckiego z nie do końca wyjaśnionych przyczyn opuszcza żona. Mężczyzna, nie znajdując powodów odejścia pełnej temperamentu małżonki, zaczyna analizować małżeństwo z Silvią, a także własne postępowanie. Okazuje się, w jego życiu dominują pełne konfliktów i skrywanej rywalizacji stosunki z ojcem, ukrywany w tajemnicy przed żoną romans ze służącą i zarazem pielęgniarką ojca, dwuznaczna znajomość z jedną ze studentek, czarnoskórą Pascasie... Film, oparty na motywach powieści Alberto Moravii, stał się głośny już na długo przed premierą. W swoim odważnym obrazie Tinto Brass usiłuje przekonać widzów, że erotyka ma na ekranie takie samo prawo istnienia jak wszystkie inne aspekty ludzkiego życia.