W salonie fryzjerskim pojawia się kobieta w średnim wieku. Na wizytę zapisała się do pewnego mistrza, u którego dotychczas nie obcinała włosów. Klientka nazywa się Ichiko i jakiś czas temu pracowała jako pielęgniarka u starszej kobiety, słynnej japońskiej artystki. Jej rola nie ograniczała się wyłącznie służbowymi obowiązkami, co więcej bohaterka nawet zaprzyjaźniła się z jej wnuczkami. Ichiko spotkała się z nimi w kawiarni, gdzie pomagał dziewczętom uczyć się pielęgniarskiego fachu. Jednak pewnego dnia najmłodsza z nich - jeszcze uczennica - zniknęła bez śladu
Film koncentruje się na postaci Ruth (Melanie Lynskey) - opiekunki, którą trawi kryzys egzystencjalny. Włamanie do jej domu sprawia, że kobieta odnajduje utracony sens życia i postanawia dopaść złodziei. W tej misji towarzyszy jej odrażający sąsiad Tony (Elijah Wood), który wprost uwielbia sztuki walki. Konieczność konfrontacji ze zdegenerowanymi przestępcami sprawia, że ta para wypływa na naprawdę niebezpieczne wody.
Ubarwiona jazzowymi standardami opowieść o miłości, zbrodni, oraz polityce miasta Kansas City w latach 30tych XX w. Pewien drobny złodziej zostaje uwięziony przez bossa miejscowej mafii. Jego dziewczyna obmyśla ryzykowny i szalony plan uwolnienia swego ukochanego. Porywa żonę lokalnego polityka, chcąc wymóc na nim użycie swoich wpływów do uwolnienia chłopaka. Pomimo zbliżających się wyborów polityk podejmuje się użyć swych kontaktów aby uwolnić Johny`ego, jest bowiem pod wrażeniem miłości jaką darzy dziewczyna do swego uwięzionego kochanka. Film poprzez muzykę ma specyficzny klimat i atmosferę lat 30tych dla nie lubiących jazzu może być trudnym filmem. Ja jednak zachęcam...
Nastoletni Michael Corben jedzie do Francji na kurs językowy. Przypadkiem zostaje uznany przez oficerów brytyjskiego wywiadu za agenta CIA i wbrew swojej woli wplątany w intrygę szpiegowską. Kompletnie zaskoczony musi stawić czoło szaleńcowi, który chce przejąć władzę nad światem.
W niedalekiej przyszłości, okolice wielu amerykańskich szkół staną się "strefami walki" zdominowanymi przez brutalne młodzieżowe gangi. Nawet Policja obawiając się o swoje bezpieczeństwo nie będzie wkraczać do tych stref, wiedząc że napotka dobrze uzbrojone, nieźle zorganizowane i zdecydowane na wszystko bandy nieletnich. Miles Langfore (Malcolm McDowell), dyrektor jednego z gimnazjów postanawia odebrać szkołę z rąk gangów. Wykorzystuje do tego ""zrobotyzowanych nauczycieli", którzy na swoich lekcjach wprowadzić mają żelazną dyscyplinę i okiełznać nieposłuszną młodzież. Szybko jednak okazuje się, że ich metody są brutalniejsze niż sama młodzież. Gangi jednoczą się i wspólnie postanawiają walczyć z okrutnymi "wychowawcami". [opis dystrybutora dvd]
Film na podstawie powieści N. Richarda Nasha, to historia emerytowanego hodowcy koni, który niegdyś był gwiazdą rodeo. Spokojne życie mężczyzny diametralnie się zmienia, gdy dostaje zlecenie od byłego szefa. Musi za wszelką cenę sprowadzić do domu jego syna. W trakcie podróży z chłopakiem przez Meksyk i teksańskie pola, stary kowboj znajduje sposób na rozliczenie z mroczną przeszłością.
Grupa oszustów w szeregach Amerykańskich Sił Specjalnych planuje przemycić heroinę wartą 35 milionów dolarów. Na przeszkodzie stoi im tylko agent służb granicznych Jack Robideax (Jean-Claude Van Damme), były policjant z wydziału zabójstw skrywający liczne sekrety. Walcząc z terrorystami, torturami, zdrajcami i podkładanymi bombami Jack nie okazuje litości. Nie mogąc liczyć na żadną pomoc, musi sam, zmierzyć się z całym, śmiertelnie niebezpiecznym narkotykowym kartelem.
Życie Coopera ONeila zmienia się, gdy jego były partner z FBI przyjeżdża DOA z pendrivem, który jest kluczem do diabolicznej intrygi kierowanej przez szaleńca, który ma na sumieniu zbyt wiele. Witamy w Safehouse, gdzie przyjaciele mogą być wrogami, a gry mogą być śmiertelnie niebezpieczne!
Tematyka tzw. filmów "ostatniego tchnienia" już od dawna inspiruje filmowców, zarówno tych niszowych jak i rzemieślników kina mainstreamowego. Wystarczy wspomnieć takie głośne obrazy, jak "Snuff" z 1976 roku, "Guinea Pig 2: Flowers of flesh and blood" czy, z nowszych, trylogię "August Underground". W głównym nurcie pojawiły się zaś takie dzieła, jak choćby "Osiem milimetrów" z Nicolasem Cage oraz "Tesis" Alejandro Amenábara. Jak widać idea podziemia zajmującego się rozpowszechnianiem zarejestrowanych prawdziwych mordów działa niezwykle stymulująco. Fabuła jest tu nieskomplikowana, można by wręcz powiedzieć: szczątkowa. Główną bohaterką jest dziewczyna, która pragnie stworzyć reportaż na temat filmów "ostatniego tchnienia". W tym celu powoli zaczyna zagłębiać się w tę mroczną i - jak się okaże - niebezpieczną tematykę. Tak oto sposób największy koszmar, jaki mogłaby sobie wyśnić stanie się jej udziałem.