Šis filmas sukurtas remiantis realia mergaitės iš Lietuvos Danguolės Rasalaitės istorija. Telšiuose gimusi, Kaune augusi, iš Žiežmarių slapčia į Švediją su svetimu pasu išvykusi šešiolikmetė Danguolė Rasalaitė nė neįsivaizdavo, kad jos likimas galėtų kam nors rūpėti. Dėl palaido gyvenimo būdo nuo mergaitės nusisuko giminės, nuleido rankas mokytojai, išdavė draugai ir draugės. Realus Danguolės gyvenimas nutrūko 2000-ųjų sausį, jai nukritus nuo viaduko Malmėje. Virtualusis paauglės gyvenimas tęsiasi - 2002-ųjų rugpjūčio mėnesį Švedijos kino teatruose pasirodė apie Danguolės likimą pasakojantis žymaus Švedijos režisieriaus Luko Mudisono filmas "Lilja 4-ever".

Robinas Cavendishas įsimylėjo savo žmoną Dianą iš pirmo žvilgsnio. Tačiau vos jiems susituokus dvidešimt aštuonerių metų vyras susirgo poliomielitu, visas jo kūnas buvo suparalyžiuotas. Gydytojai davė jam tris mėnesius. Susidūręs su tokia sunkia liga Robinas paniro į depresiją, net nenorėjo matyti savo neseniai gimusio sūnaus, tačiau Diana nepasidavė – jos besąlygiška meilė įkvėpė ir patį Robiną. Galiausiai ji sugalvojo sutuoktinį parsivežti namo, tai dvidešimto amžiaus viduryje atrodė neįmanomas dalykas – Robino kvėpavimą palaikė mediciniai aparatai, kuriems pakaitalo kelionėje nebuvo... Tačiau Diana surizikavo – išjungė viską ir kuo greičiau vežė jį namo. Artimųjų apsuptas Robinas sustiprėjo ir visiems įrodė, kad gydytis galima ir namuose. Galiausiai jie išrado specialų vežimėlį, užtikrinusį kur kas pilnavertiškesnį gyvenimą. Šis išradimas pakeitė pasaulį daugelio pacientų, kuriems ligoninė buvo tapusi amžinu kalėjimu.

Ši istorija nuostabi tuo, kad nutiko iš tiesų. Hanteris “Lopas” Adamsas – ne išgalvotas personažas, o tikras žmogus ir geras gydytojas. “Lopo” tikrasis gyvenimas prasidėjo… psichiatrijos ligoninėje, kur jis pateko dėl bandymo nusižudyti. Čia jis suprato, kad niekas negydo geriau už juoką. Išėjęs iš ligoninės Adamsas tvirtai apsisprendė tapti gydytoju. Įsivaizduokite, kaip nustebo pirmakursiai medicinos mokyklos studentai, išvydę keistą vyruką, kuris laisvai galėtų būti jų dėstytoju. Tačiau Adamso netrikdė nei kreivi kurso draugų žvilgsniai, nei akivaizdus dekano nepritarimas jo “gydomo metodams”. Mat “Lopas” jau nuo pat pirmo kurso ėmė lankyti ligonius ir… juokinti, krėsti pokštus ir stebinti staigmenomis. Be to, Adamsas įkūrė ligoninę vargšams, neturintiems draudimo ar pinigų užsimokėti už gydymą. Tačiau jo geri norai vos nenuėjo niekais. Medikų taryba nusprendė apsvarstyti išsišokėlį, neturintį gydytojo licencijos nei diplomo…

1967 metų liepą kilo masiniai neramumai, išprovokuoti nuolatinio baltaodžių dominuojamo Detroito policijos departamento brutalumo prieš afroamerikiečių bendruomenę. To rezultatas yra taip vadinamas „12-osios gatvės maištas“ – vienos mirtiniausių ir destruktyviausių riaušių Amerikos istorijoje. Riaušės truko penkias paras, nusinešė 43 žmonių gyvybes ir padarė finansinių nuostolių nuosavybei už šimtus milijonų dolerių. Dabar režisierė Kathryn Bigelow ir jos scenaristas Markas Boalas pristato šį istorijos epizodą juostoje „Detroitas“.

Pataisos "lagerio" tarnautojas Klatrikas jau seniai suprato, kad darbas karceryje ir už grotų nieko nevertas. Jauni banditai kalėjime neperauklėjami, o tik įgyja daugiau kriminalinės patirties. Rizikuodamas jis suburia amerikietiško futbolo komandą.Labai greitai sulaukiama puikių rezultatų: žaidimas žmonėms suteikia vilties, pasitikėjimo savimi ir savigarbos. Kolonijos valdžia nepatenkinta Porterio saviveikla ir jam iškelia ultimatumą.

Jaunas juodaodis, puikią karjerą padaręs advokatas Robertas Kleitonas Dynas, tampa žmogžudystės liudytoju. Ne bet kokios – politinės. Ir netrukus jį ima persekioti nacionalinio saugumo pareigūnai. O jo gyvenimas ir karjera pakimba ant plauko. Vienintelė teisininko viltis išsigelbėti – atskleisti žmogžudystę, o padėti gali tik buvęs slaptasis agentas, tapęs sekimo ekspertu.