W wieku 23 lat była międzynarodową gwiazdą, a jej piosenki plasowały się na szczytach list przebojów. Za to kiedy kończyła 26 lat, regularnie ją oczerniano i wyśmiewano. Sinéad O’Connor to ikona irlandzkiej muzyki, która wyprzedzała swoje czasy. Film opowiada o jej fenomenalnym dojściu do światowej sławy oraz o tym, jak obrazoburcza osobowość doprowadziła do usunięcia jej z panteonu gwiazd muzyki pop. Obserwujemy Sinéad zarówno podczas koncertu w Medison Square Garden w 1992 roku, jak i w czasie słynnego występu w Saturday Night Live, gdzie a capella zaśpiewała kultowy utwór Boba Marleya w proteście przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci w kościele katolickim i publicznie podarła fotografię Jana Pawła II. Szczery wywiad stanowi podstawę narracji filmu.

Film opowiada o barwnym życiu i karierze Charlesa Chaplina, geniusza kina, który już za życia stał się legendą ekranu. Film mający formę rozbudowanej retrospekcji, przedstawia niemal całe, trwające 88 lat, życie artysty. Okazuje się, że postrzegany jako uosobienie komedii Chaplin prywatnie był człowiekiem nieszczęśliwym i rozdartym wewnętrznie.

Znakomity bokser Rubin "Huragan" Carter został w 1966 roku skazany za morderstwo na podstawie fałszywych zeznań. Przez długie lata bezskutecznie próbował udowodnić swoją niewinność. W więzieniu przeszedł głęboką przemianę duchową i intelektualną, napisał autobiografię. Trafiła ona przypadkowo w ręce młodego czarnoskórego Lesry Martina, którego bardzo zaintrygowała sprawa Cartera. Dzięki wysiłkom jego i trójki Kanadyjczyków, Terry'ego, Lisy i Sama, po prawie dwudziestu latach Rubin znowu staje przed sądem.

Mel Gibson wciela się w profesora Jamesa Murraya, który w 1875 roku rozpoczyna prace nad słownikiem. W zamyśle część haseł w pozycji miała pochodzić od czytelników, do których Murray wystosował apel w gazetach. Wkrótce okazało się, że autorem ponad 10 tys. haseł do wydawnictwa jest William Chester Minor, genialny chirurg, który przebywa w zakładzie dla obłąkanych.

Urodzony w 1940 r. w San Francisco Bruce Lee spędza dzieciństwo w Hongkongu. W wieku 14 lat popada w konflikt z synem lokalnego gangstera. Od tej pory zaczyna systematycznie trenować kung-fu. Kłopoty z policją skłaniają nastolatka do powrotu do USA. Studia na wydziale filozoficznym nie przeszkadzają mu w dalszych ćwiczeniach. Wkrótce zakłada własną szkołę walki. W latach 70. XX w. zdobywa oszałamiającą popularność dzięki filmom "Wejście smoka", "Powrót smoka" i "Chiński łącznik".

Sisi weszła w drugą połowę swojego życia. Węgierska hrabina Irma znajduje ją w arystokratycznej, skupiającej wyłącznie kobiety komunie w Grecji, w świecie rządzącym się całkowicie innymi zasadami niż sztywna etykieta dworu Austro-Węgier. Sisi cieszy się tu absolutną wolnością, w której ani jej dzieci, ani mąż cesarz Franciszek Józef nie odgrywają żadnej roli. Liczy się tylko to, że nikt nie może się tu nigdy nudzić, a cesarzowa sama decyduje, jakie są reguły gry.

Rok 1901 rok, szpital psychiatryczny w rosyjskim zaborze. Jednym z pacjentów jest więzień polityczny - Józef Piłsudski. Polskie podziemie niepodległościowe przygotowuje ucieczkę słynnego już działacza. Piłsudski zostaje uwolniony, nie dane mu będzie jednak rodzinne szczęście u boku żony. Kolejne burzliwe lata naznaczone będą rewolucyjnymi wydarzeniami, przemocą i zdradą. Piłsudski musi manewrować na grząskim gruncie – między zachowawczą biernością Polskiej Partii Socjalistycznej a agresją wobec zaborców, skutkującą odwetem. Zbliża się rok 1914, a wraz z nim szansa na niepodległą Polskę.