Az európai filmesek különleges alkotással ünnepelték a bővítés történelmi jelentőségű napját. ,Az Európa-képek című összeállításban huszonöt, többségében fiatal rendező, az európai filmművészet jelenlegi és jövendő mesterei, öt perces etűdben fogalmazzák meg reményeiket, szorongásaikat és látomásaikat hazájuk és Európa jelenéről, jövőjéről. A Prológus című magyar epizódot Tarr Béla rendezte.

A "King Coal" egy hely, egyben emberek csoportja, amely a szénipar összetett történetéről és jövőjéről, az általa formált közösségekről és az általa teremtett mítoszokról elmélkedik. Elaine McMillion Sheldon, az Oscar-díjra jelölt filmrendezőnő újrarajzolja a dokumentumfilmkészítés határait egy látványosan szép és mélyen megindító elmélyülésben Közép-Appaláchiában, ahol a szén nem csupán erőforrás, hanem életforma, és bemutatja, hogy egy közösség miként tudja újraértelmezni önmagát. Bár a film a szénkirály uralma alatt álló régiókban játszódik, ahol McMillion Sheldon egész életében élt és dolgozott, mégis túllép az időn és a helyen, hangsúlyozva, hogy a hovatartozás, a rituálék és a képzelet mozaikja révén mindenki összekapcsolódik. A szénbányák hosszú árnyékából kiemelkedve a "King Coal" kibogozza a fájdalmat a szépségből, és megvilágítja a változásra való, eredendően emberi képességet.

Az újságírónő Helen Thomast csak úgy emlegetik, mint „a sajtó First Ladyje”. Hatvan esztendőn keresztül fenntartott helye volt az első sorban a Fehér Házban rendezett sajtókonferenciákon. Kilenc elnök (!) ténykedéséről tudósított, és rengeteg interjút, beszámolót, riportot és elemzést készített elnökökkel, alelnökökkel, vezető politikusokkal. Ott volt minden fontos eseményen, ami a Fehér Házban történt. A filmben visszaemlékszik a legérdekesebb dolgokra, a fontos interjúira, a Fehér Házzal kapcsolatos pletykákra, a saját karrierjére.