Pyo, az észak-koreai titkos ügynök akciója rosszul sül el Berlinben. Őt és terhes feleségét, aki tolmács a berlini Észak-Koreai nagykövetségen, haza árulással vádolják meg. Közben egy Dél-Koreai ügynök is üldözi, de a Moszad se marad ki a játékból. Tisztáznia kell magát és feleségét...

Sin Dong Hjok a Phenjantól 80 kilométerre lévő 14-es táborban született, onnan szökött át Dél-Koreába 2005-ben, 23 évesen. Sin ezután amolyan nemzetközi celeb-féleségként Európa- és Amerika- szerte emberi jogi konferenciákon, aktivistáknak mesélte el történetét, miközben ő maga a szabad világbeli élet nehézségeivel küzdött. Marc Wiese dokumentumfilmje a Sinnel készült interjúkat egy hajdani őr és egy volt titkosrendőr anekdotáival, s a Sin életét illusztráló animációval elegyíti. A drámai szökés elbeszélése mellett a film jellemfejlődési tanulmány is, amely ráébreszti a nézőt, hogy mennyi közös bűntudat, düh, lelkiismeret furdalás és cinkosság lappang az elkövetőkben és az áldozatban.

A John Fitzgerald Kennedy elleni merénylet története új nézőpontból: az elnöki repülőgépen készült felvételek, valamint rendőrségi és sajtódokumentumok alapján.

A Kennedy-merényletet követő nyomozás ellentmondásai és az ezzel kapcsolatban Jim Garrison kerületi ügyész által indított per állt Oliver Stone JFK című, 1991-ben bemutatott filmjének középpontjában. A dokumentumfilm a megtörtént eseményeket és a különböző összeesküvés-elméleteket körüljárva igyekszik megvilágítani a témát.

Julie és Antonio fiatal mexikói pár, egy kisbabával. Igyekeznek megtalálni helyüket a világban, ám hamarosan olyan helyzetbe kerülnek, amelybe nem kellett volna. Egy politikai gyilkosság kapcsán ők is gyanúba keverednek és hiába próbálják bizonygatni az ártatlanságukat. Elkeseredetten magyarázzák igazukat, miközben mindenhol a hazugság légköre veszi körül őket, korrupt politikusok és gyilkos zsaruk törnek az életükre.