V roce 1930 se Jesse Owens jako první ze své rodiny dostal na vysokou školu Ohio State University. Tam si ho brzy všiml atletický trenér Larry Snyder. O Jessii je krátce nato velký zájem, považují ho za mladý afro-americký talent s obrovským potenciálem. Jesse má ambice dostat se na olympiádu, ovšem bojuje s největší otázkou svého života, rasismem. Vyvstává otázka, zda by Spojené státy vůbec mohly účinkovat na Olympijských hrách v nacistickém Německu v roce 1936. Když americký velvyslanec Avery Brundage najde kompromis, osobně přesvědčí Třetí říši, aby odvrátila bojkot ze strany Owense. Jessie mezitím řeší vlastní morální boj spočívající v tom, zda jít nebo nejít na olympiádu. Nakonec se rozhodne do Berlína odcestovat a právě tím se mu otevřou brány stát se největším americkým olympionikem všech dob.

Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. A první bilance jeho nové situace není radostná. Válka skončila a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chybí mu i milovaná Eva Braunová. Hitler „své“ město sotva poznává. Berlín je plný cizinců a v Německu místo něj vládne žena, jakási Angela Merkelová. Po prvotním a zcela pochopitelném šoku, se Hitler rychle rozkoukává a navazuje kontakt s některými obyvateli dnešního Berlína. Hitler začne novou kariéru v pro něj dosud neznámém světě díky televizi. Sice nikoliv ve funkci vůdce národa, ale jako komik. A to díky tomu, že jej považují za naprosto bezchybného imitátora sebe samého…

15 let po druhé světové válce se shromáždil tým tajných agentů, aby vystopovali Adolfa Eichmanna, neslavného nacistického architekta holokaustu.

Smrtihlav je koprodukční film francouzského režiséra Cédrica Jimeneze z roku 2017, zachycující osudy říšského protektora Reinharda Heydricha a českých výsadkářů z Anglie kolem Kubiše a Gabčíka usilujících o atentát na něj v rámci operace Anthropoid.

Stály za úspěchy bleskové války na západní frontě skutečně drogy? Velitelé i vojáci Třetí říše na počátku války udivovali svět téměř nadlidskými výkony. Podnikali rychlé přesuny, při kterých uháněli vpřed bez přestávky i několik dnů. Podivuhodná blesková válka byla podpořena miliony tablet pervitinu, chemické látky, kterou pro povzbuzení brali nejen vojáci wehrmachtu, ale i běžní Němci, jimž nahrazovala kávu. Závislost a abstinenční příznaky nebyly na pořadu dne, zázračná pilulka měla pomoci vyhrát válku, to bylo to hlavní. Fascinující příběh metamfetaminů jako drogy utvářející dokonalého vojáka, schopného několik dnů nespat a perfektně plnit úkoly. A jaký vztah k lékům měl sám Hitler?