Historia zwykłych ludzi, którzy odważyli się ruszyć na podbój gwiazd. Opowieść zaczyna wiekopomny lot samolotem Chucka Yeagera, pilota, który jako pierwszy przekroczył barierę dźwięku - kończy zaś wyczyn Gordona Coopera, który obleciał Ziemię dwadzieścia dwa razy i tym samym zakończył operację Mercury. W ciągu dzielących te wydarzenia piętnastu lat zmienia się nie tylko wiedza człowieka o kosmosie, ale również i zwykłe ziemskie życie.

Bohaterem projektu jest Howard Hughes, amerykański miliarder, pilot i konstruktor lotniczy, który w 1935 r. ustanowił światowy rekord prędkości - 567 km/h, a w 1938 r. wykonał etapowy lot dookoła świata. Fabuła filmu opowiada o latach młodości Howarda Hughesa. Zaczyna się, gdy bohater reżyseruje jeden z ulubionych obrazów Martina Scorsese "Aniołowie piekieł", a kończy w 1946 roku, gdy Howard romansuje z najznamienitszymi aktorkami Hollywood.

Czarnoskórzy piloci zmagają się z rasistowskimi uprzedzeniami ze strony przełożonych. Wkrótce zostają przeszkoleni i wysłani na front, gdzie zdobywają zasłużone uznanie.

Czechosłowacja, rok 1938. Kraj zostaje włączony do III Rzeszy. Kontrolę nad armią przejmują Niemcy. Część nie pogodzonych z losem czeskich żołnierzy ucieka do Anglii, by dalej prowadzić walkę z okupantem. Wśród nich są dwaj przyjaciele, znakomici piloci Franta i Karel. W Anglii siadają za sterami słynnych myśliwców Spitfire i już wkrótce mają okazję wsławić się w powietrznej walce. W międzyczasie Karel zakochuje się w pięknej Angielce. Niestety dziewczyna wybiera starszego Frantę. Między przyjaciółmi dochodzi do konfliktu. Tymczasem zbliża się decydująca bitwa, w której pilot bez wsparcia lojalnego przyjaciela, nie ma szans.

Po śmierci matki trzynastoletnia Amy zamieszkuje u dawno niewidzianego ojca na kanadyjskiej prowincji. Opieka nad stadkiem osieroconych gęsi zbliża ich do siebie.

Końcówka I wojny światowej. Manfred von Richthofen, znany po obu stronach frontu jako Czerwony Baron, to nie tylko as niemieckiego lotnictwa, ale i symbol oczekiwanego przez Niemców zwycięstwa. Walki powietrzne to dla niego bardziej kwestia współzawodnictwa sportowego i honorowej rywalizacji niż akty krwawej agresji. Jego imię wzbudza u przeciwników grozę i respekt, jednak po drugiej stronie ma godnego siebie rywala – Roya Browna, pilota kanadyjskiej floty powietrznej. Dojdzie między nimi do jednego z najsłynniejszych podniebnych pojedynków w historii.

Jest to historia pierwszego lotu przez Ocean Atlantycki, wykonanego przez Chalresa Lindbergha (Jimmy Stewart). Pierwsza część filmu obejmuje szczegóły przygotowania do podróży - budowę samolotu, przygotowanie ekwipunku. Ukazuje charakter Charlesa i jego zachowania, zamiłowanie do latania. Druga część to przedstawienie samego lotu i zwycięstwo Charlesa. Jest to piękny film o wytrwałości w dążeniu do zrealizowania marzeń. Przedstawia on ważny moment w dziejach historii ale również bawi i zachwyca.

W czasie lądowania pilot prywatnej awionetki dostaje ataku serca i jego maszyna zderza się w powietrzu z samolotem pasażerskim. W wyniku kolizji kapitan i nawigator boeinga ponoszą śmierć na miejscu, a drugi pilot traci wzrok. Nad uszkodzoną maszyną próbuje zapanować stewardesa Nancy, którą za pośrednictwem radia instruuje Joe Patroni, szef linii lotniczych. Kobieta nie potrafi jednak samodzielnie sprowadzić samolotu na ziemię. Wkrótce na lotnisku pojawia się doświadczony instruktor jumbo-jetów Alan Murdock, narzeczony Nancy. Razem z Patronim decyduje, że jedyną szansą na uratowanie boeinga jest opuszczenie na jego pokład specjalisty i sam podejmuje się wykonania tego karkołomnego manewru. Wkrótce w stronę uszkodzonego samolotu wyrusza helikopter.

Amelia Earhart staje się gwiazdą, gdy jako pierwsza kobieta przelatuje samotnie nad Atlantykiem. To jednak nie koniec jej marzeń - kolejnym wyzwaniem jest lot dookoła świata.