Dzika komedia, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.
Nanni Moretti zapada na tajemniczą chorobę. Mężczyzna konsultuje się z wieloma lekarzami, którzy próbują go zdiagnozować.
Film składa się z trzech segmentów ("Interior Design", "Merde" i "Shaking Tokyo"), które są luźno zainspirowane stolicą Japonii.
Od zarania dziejów do odległej przyszłości Mel Brooks przedstawia swoją wizję historii świata. Dowiadujemy się prawdy o Imperium Rzymskim, rzeczywistej ilości biblijnych przykazań, co się naprawdę stało podczas ostatniej wieczerzy, jak testuje się eunuchów oraz jaki rodzaj butów nosiła Hiszpańska Inkwizycja.
Dzieło firmowane przez nazwiska trzech wybitnych twórców amerykańskiego kina : Woody'ego Allena, Francisa Forda Coppolę i Martina Scorsese. Trzy krótkie nowele, zróżnicowane zarówno pod względem treści, jak i stylu łączy jedynie wspólne miejsce akcji - Nowy Jork. Bohaterem zabawnej komedyjki Allena pt. "Zagłada Edypa" jest Żyd, który nie potrafi opuścić swojej matki, nawet wtedy gdy ona umiera. Scorsese opowiada w "Życiowych lekcjach" niezbyt optymistyczną historię miłosną. Głównymi jej protagonistami są: malarz przeżywający kryzys twórczy i zakochana w nim praktykantka. Wyreżyserowana przez Coppolę nowela "Życie bez Zoe" to utrzymana w baśniowym klimacie opowieść o bogatej dziewczynce, która usłuje pogodzić skłóconych ze sobą rodziców...
Znany reżyser John Landis parodiuje to, co oferuje nam dzisiejsza telewizja: niskobudżetowe filmy science fiction, sitcomy pełne niezrozumiałych żartów z nagranym w tle śmiechem publiczności itp. Fabuła utrzymana w konwencji s.f. skoncentrowana jest wokół niesamowitych wydarzeń w stacji telewizyjnej z lat 50-tych. Wątki filmu przeplatane są seriami niewiarygodnych reklam i transmisji dziwacznych wydarzeń specjalnych. Amazonki z księżyca to satyra na współczesny styl życia, popkulturę, widowiska telewizyjne stworzone w imię rozrywki. To naprawdę szokujące spojrzenie na "najlepsze z najgorszego", co telewizja może dziś nam zaoferować.