Akcja filmu rozgrywa się w Wiedniu w 1957 r. Max, były oficer SS, pracuje jako nocny portier w eleganckim hotelu. Pewnego wieczoru wśród nowo przybyłych hotelowych gości Max zauważa młodą, piękną kobietę, Lucię - żonę sławnego, amerykańskiego dyrygenta. Rozpoznaje w niej swoją dawną ofiarę. Max, wybrał ją z transportu więźniarek i zgwałcił. Zaczął się z nią częściej spotykać i poddawać poniżającym praktykom seksualnym. W ofierze uczucia upokorzenia, zawłaszczenia, pogardy i zagrożenia zaczęły ustępować instynktowi. Dziewczyna ulegała fantazjom Maksa, sama je wymyślała i urozmaicała. Spotkawszy się po latach, oboje odnajdują w sobie to samo niepokojące uczucie. Kiedy mąż Lucii wyrusza w dalszą podróż artystyczną, ona postanawia zostać w Wiedniu. Przeprowadza się do Maksa, dawna namiętność wybucha ze zdwojoną siłą. Współtowarzysze Maksa uznają ich romans za niebezpieczny i postanawiają zlikwidować kobietę. Max nie chce jednak wydać kochanki na pewną śmierć.
Meeper to sympatyczny, nieco nieporadny stworek, który pracuje jako sprzątacz w popularnej wśród mieszkańców kosmosu knajpce Ale-E-Inn, uwielbia karaoke i marzy o wielkiej karierze scenicznej. Wśród gości lokalu spotkać można między innymi Obcego, sączącego przez rurkę swoim śmiercionośnym narządem gębowym soczek, Yodę i Vadera siłujących się na rękę oraz E.T., który przybył w rowerowym bagażniku. Na scenie występuje diva, która głosem Arethy Franklin wykonuje jej przebój "Respect". Meeper zaczyna sobie wyobrażać, że to on jest gwiazdą wieczoru i swoim uroczym fałszem porywa publiczność. Niestety zapomina się w swoich fantazjach i powoduje wypadek, za który zostaje z miejsca wyrzucony. Dowiaduje się jednak, że gościom grozi wielkie niebezpieczeństwo w postaci tajemniczych Czub-Czubów, więc musi koniecznie wszystkich przed nim ostrzec. Mimo szczerych chęci i kilku prób, powoduje jedynie kolejne wypadki. Czy Meeperowi i pozostałym stworkom uda się uniknąć zagrożenia?
Evelyn Ryan jest typową "kurą domową", ale również kompozytorką dżingli m.in. mydła Dial i Kleenex. Dzięki jej pracy nad sloganami reklamowymi, które tworzyła w latach 50. i 60., rodzina Evelyn nie popadła w długi.
Jest druga wojna światowa. Hitlerowcy próbują wykraść lalkarzowi formułę życia. Chcą wykorzystać ją do ożywiania zmarłych w czasie bitew żołnierzy. W obronie formuły życia stają lalki Taulona.
Statek ratowniczy udaje się na Marsa, gdzie nieznana siła wymordowała prawie całą załogę poprzedniej wyprawy.
Badania nad sztuczną inteligencją są tak zaawansowane, że od jej stworzenia dzieli już tylko krok. Siłom zła nie bardzo jednak to odpowiada. Ekspediują na Ziemię swojego wysłannika, który poszczególnym naukowcom zajmującym się tym problemem ma podrzucić pewien specyficzny podarunek. Mianowicie w drewniane skrzynce ukryta jest lalka-monstrum, która w odpowiednim momencie ma zabić obdarowanego i wyssać z niego energię. Tak się dzieje, giną po kolei naukowcy do czasu kiedy coś poszło nie tak i teraz ich plan jest zagrożony, a prawda może wyjść na jaw.
Mistrz lalek, Toulon, umarł. Jako swego następcę wybrał Ricka Myersa, młodego technika, którego pasją jest tworzenie miniaturowych robotów. Tajemnicza formuła nadal fascynuje. Z królestwa zła przybywa demon chcący zawładnąć formułą życia. Musi jednak pokonać sześciu krwawych obrońców. Do tego celu wykorzystuje lalkę, w którą wtłacza całe swoje zło i nienawiść. Gdy Rick i jego kukiełki nie mogą poradzić sobie z nowym niebezpieczeństwem, zjawia się Toulon (przejmując kontrolę nad jedną z lalek Micka) i stawia czoło wrogowi.
Imigrantka z Turcji i kobieta pragnąca wyrwać się z cienia swojego ojca zaprzyjaźniają się podczas egzaminów do akademii policyjnej.
W małym mieście Peckham wielu mężczyzn umiera z wycieńczenia podczas stosunków seksualnych. Gdy pewien naukowiec zostaje znaleziony martwy w pokoju motelowym, rząd wysyła na miejsce agenta Neila Agara (William Smith). Ma on za zadanie zbadanie zagadkowych zgonów. Mężczyzna podejrzewa, że owe wypadki powiązane są z eksperymentami doktor Susan Harris (Anitra Ford). Zajmuje się ona badaniami nad pszczołami.
Pan Magrew jest aktualnie posiadaczem laleczek Toulona. Próbuje on usilnie ożywić swoje własne twory, ale nie udaje mu się to. Pewnego dnia dostrzega talent młodego chłopaka, który pracuje na stacji benzynowej. Robert potrafi strugać bardzo ładne figurki, więc Magrew proponuje mu współpracę. Chłopak zgadza się i zabiera się do pracy. Jest bardzo zaangażowany w swoje obowiązki, jednak jeszcze nie wie, że tworzy nowe ciało dla swojej własnej duszy.