Žvejai aptinka leisgyvį vyriškio kūną, išmestą ant jūros kranto. Jis labai sunkiai sužeistas ir nieko neprisimena: nei kas jis yra, nei kas jam atsitiko. Viskas, kas liko iš paslaptingai ištrintos jo praeities - šlaunyje implantuotas milžiniškos sąskaitos Šveicarijos banke numeris, neeiliniai lingvistiniai bei savigynos sugebėjimai. Kamuojamas visiškos nežinios, Bornas nusprendžia išsiaiškinti savo praeitį.

Viskas, ko Džeisonas Bornas trokšta, tai išnykti, tačiau jį persekioja žmonės, kurie Džeisoną ir pavertė tokiu, koks jis yra: kovine mašina, nežinančia, nei kas yra pralaimėjimas, nei kas yra jis pats... Praradęs žmogų, kurį mylėjo, Bornas trečioje epopėjos dalyje priverstas bėgti nuo dar geriau treniruotų žudikų, tobulesnių technologijų ir kulkų lietaus. Jis suvokia, kad išsigelbėti gali tik išsiaiškinęs, kas jis yra iš tikrųjų. O atsakymai slypi pačioje pradžioje. Bornas iškeliauja ieškoti pradžios ir atsakymų į savo klausimus, žūtbūt besistengdamas išvengti viso pasaulio, kuris rimtai pasiryžęs ištrinti Borną nuo žemės paviršiaus!

CŽV vadovybė yra sunerimusi dėl pasaulį apskriejusių žinių, kad Džeisonas Bornas nužudė buvusį Kinijos premjerą. Visiems yra žinomas, kad "Džeisonas Bornas" realybėje neegzistojantis žmogus. Tai yra tik CŽV specialaus agento Deivydo Vebo slapyvardis. Tai reiškia, kad kažkoks nežinomas nusikaltėlis pasinaudojo Borno tapatybė ir sukėlė diplomatinį skandalą tarp JAV bei Kinijos. Visą šį galvosūkį teks išspręsti tikrajam Džeisonui Bornui, t.y. Deivydui Vebui...

Tiesiog iš savo namų, esančių viename Bostono kvartale, dingsta ketverių metukų mergaitė. Dingusios vaiko teta, nesulaukusi pakankamų, jos nuomone, pastangų iš policijos atstovų, pasamdo du privačius detektyvus Patriką ir Angie. Nors abu sekliai bando atsisakyti naujo tyrimo, motyvuodami, kad dingusių vaikų bylos nėra jų specializacija, dingusios mergaitės šeima nori būtent šios poros. Pirma, jie – ne policija, antra, detektyvai patys kilę iš kaimynystės, tad pažįsta visus aplinkinius. Pamažu bylos detalės pradeda piešti vientisą paveikslą. Detektyvai bendrauja su narkotikų prekeiviais, gaujų nariais, pedofilais bei kitokio plauko nusikaltėliais ir žingsnis po žingsnio artėja prie pagrobtos mažametės. Tačiau nė vienas nenujaučia, kad tikroji moralinė dilema ir didžiausi sunkumai jų laukia tuomet, kai atrodys, jog byla jau išspręsta.

Filmas pasakoja apie sėkmingai dirbantį Londono narkotikų prekeivį. Visą gyvenimą jis aktyviai pardavinėjo kokainą, o po to nusprendė išeiti užtarnauto poilsio. Paskutinis darbelis prieš išeinant į pensiją turėjo būti seno draugo dingusios dukters paieška, tačiau iškyla reali grėsmė, kad jam nepavyks išbristi iš kokaino rojaus.

Biografinė drama supažindina su 1970-ųjų JAV televizijos laidų vedėju Chacku Barrisu, kuris gyveno dvejopą gyvenimą - buvo ne tik televizijos laidų prodiuseris, bet ir samdomas žudikas, vykdė (o gal ne...) slaptas CŽV užduotis. Chuckas Barris parašė autobiografinę knygą , kurioje lyg tarp kitko prisipažino nužudęs 33 žmones. Tuo nepatikėjo nei artimiausi bičiuliai, nei kolegos. Iki šiol nėra tikrai žinoma, ar CŽV agentai tikrai buvo užverbavę TV žvaigždę, ar jis pats sugalvojo šią skandalingą istoriją. Kaip atskirti realybę nuo prasimanymo? Gal jis pats išsigalvojo neegzistuojančius herojus, gal jį kankino haliucinacijos.

1991 m. ruduo. Eilinis žvejybos sezonas eina į pabaigą. Tačiau patyrusiam kapitonui Billy'ui Tyne'ui vis nesiseka. Jo vadovaujamo laivo "Andrea Gail" reisai baigiasi beveik nuostolingai.Tačiau Billy'is Tyne'as nesiruošia pasiduoti. Jis planuoja dar vieną reisą į Šiaurės Atlanto vandenyną. Nors ir nelabai patenkinti, pagrindiniai įgulos nariai sutinka plaukti kartu...