Karšta 1983-iųjų vasara. 17-metis svajotojas Elijas tingiai leidžia dienas tėvų namuose Šiaurės Italijoje. Jis klausosi muzikos, groja pianinu, skaito knygas, žaidžia tinklinį, droviai flirtuoja su merginomis, nepraleidžia maudynių ir naktinių pramogų, kol į vilą šešioms savaitėms iš JAV atvyksta jaunas akademikas Oliveris. Jį kaip asistentą tyrimui apie graikų-romėnų kultūrą pasikviečia Elijo profesorius tėvas. Pasitikintis savimi išvaizdus žydų kilmės amerikietis stilingai rengiasi ir puikiai atrodo. Iš pradžių Elijas gan šaltai ir arogantiškai reaguoja į naują kaimyną, bet jau netrukus jie dviese važinėjasi dviračiais po apylinkes. Elijas nedrąsiai pradeda rodyti dėmesį spontaniškam 24-erių Oliveriui ir netrukus tarp jų įsiplieskia aistra.

Ši devinto dešimtmečio mokyklinė drama tapo beveik kultiniu filmu. Jame vaidino karščiausios to dešimtmečio jaunos žvaigždės. Grupelė mokinių paliekama po pamokų šeštadienį bibliotekoje. Priversti ieškot geriausios išeities esamomis aplinkybėmis, jaunuoliai išmoksta suprast vieni kitus. Ir paaiškėja, kad nepaisant skirtumų, jie turi daug daugiau bendro nei manė iš pradžių...

1976-ieji. Teksaso valstijoje mažo miestuko mokiniai švenčia mokslo metų pabaigą ir surengia "fuksų" įšventinimo puotą - reikia jiems atlyginti už visas būtas ir nebūtas nuodėmes. Filmas kaip dangus ir žemė skiriasi nuo panašaus siužeto Džordžo Lukaso (George Lucas) filmo "Amerikietiški grafiti". Jokios nostalgijos aštuntajam dešimtmečiui ir jokių banalių sentimentų. Tiesiog linksma ir juokinga. Koks gi keistas vis dėlto buvo tas aštuntas dešimtmetis.

Sugalvojęs norą dvylikametis Džošas Baskinas tampa trisdešimtmečiu vyru ir išvažiuoja į Niujorką dirbti „Makmileno“ žaislų kompanijoje. Netyčia susitikęs įmonės savininką Džošas sulaukia paaukštinimo ir tampa naujų žaislų bandytoju. Neilgai trukus Džošu susidomi kolegė Siuzan Lorenc. Suaugusiojo gyvenimo realijos Džošui darosi per sunkios ir jis pradeda svajoti, kaip vėl tapti dvylikamečiu.