Amelia jest nieśmiała. Pracuje w kawiarni i wynajmuje mieszkanie w dzielnicy Montmartre. Chcąc sprawić, by inni poczuli się bardziej szczęśliwi, wymyśla wiele misternych intryg, np. próbuje odnaleźć dorosłego właściciela pudełka z dziecięcymi zabawkami, które znajduje w swoim mieszkaniu, obmyśla genialny plan, by rozbawić ojca, kradnąc jego ulubionego krasnala ogrodowego. Przyjdzie jednak moment, kiedy Amelia będzie musiała zająć się własnym losem i własnym szczęściem. Znajdzie miłość w równie nieśmiałym jak ona młodym Nino.
Pewna młoda księżniczka (Audrey Hepburn) podczas oficjalnej wizyty w Rzymie ma już dość oficjalnej etykiety i postanawia zwiedzić miasto na własną rękę. Jej tropem podążą amerykański reporter (Gregory Peck) i jego fotograf (Eddie Albert) w poszukiwaniu sensacji na pierwszą stronę. Będzie wielki skandal czy nie... wielka miłość? „Rzymskie wakacje" Williama Wylera to jedna z najwdzięczniejszych komedii romantycznych w dziejach kina. Film nominowany do Oscara w dziesięciu kategoria przyniósł statuetkę Audrey Hepburn w jej pierwszej głównej roli (nagrodzono także scenariusz i kostiumy).
Jest jesień 1965 roku. Francesca (Meryl Streep), gospodyni domowa, mieszka na farmie z mężem i dwójką dzieci. Pewnego dnia przed drzwiami jej domu pojawia się fotograf, Robert Kincaid (Clint Eastwood), który przyjechał do Madison County, aby wykonać serię zdjęć mostów dla magazynu National Geographic. Francesca jest na farmie sama. Jej rodzina wyjechała na kilka dni na targi. To spotkanie w sposób nieoczekiwany zmienia na zawsze jej monotonne życie. Robert budzi w niej radość i chęć życia, ale pasja zaczyna ustępować miejsca poczuciu winy.
Julien realizuje skrzętnie dopracowany plan pozbycia się swojego szefa, a zarazem męża kochanki Florence, poprzez upozorowanie samobójstwa. Niestety po opuszczeniu budynku orientuje się, iż pozostawił po sobie ślad. Próbuje wrócić na miejsce zbrodni, jednak wskutek wyłączenia prądu zostaje uwięziony w windzie.
"Carol" opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia będzie naprawdę wysoka.
Fotograf od pokazów mody Thomas (David Hemmings) robi karierę. Jest bogaty, egoistyczny i całkowicie przekonany, że praca czyni go nowoczesnym, światowym artystą. Tymczasem w jego studiu zjawia się Jane (Vanessa Redgrave), która coraz usilniej żąda wydania zdjęć pary kochanków, którą Thomas z ukrycia sfotografował w parku. Na coraz to większych powiększeniach mężczyzna znajduje zwłoki.
Nadejście intymnego listu skłania młodą kobietę do zabrania matki na wakacje do małego japońskiego miasteczka, w którym mieszka ktoś wyjątkowy.
Niewidomy od dziecka Martin namiętnie robi zdjęcia, chcąc mieć "dowód", że świat rzeczywiście jest taki jakim opisują go inni. Martin zaprzyjaźnia się z Andym, pomywaczem, ktory opisuje mu uchwycone na fotografiach zdarzenia i z Celią. Czy Celia jest dla Martina wyłącznie kimś, kto mu sprząta i gotuje? I Czy Andy jest naprawdę przyjacielem Martina? Russell Crowe za rolę Andy'ego otrzymał w 1991 roku nagrodę Australian Film Institute dla najlepszego aktora drugoplanowego.