Slavnostní večeři v domě bohaté rodiny naruší inspektor, který vyšetřuje tragickou smrt. Stín podezření z podílu na ní padá na každého z přítomných.
Americká herečka Frances Farmerová (1914-1970) patřila k nejrozpornějším zjevům Hollywoodu 30. a 40. let. Její kariéra měla strmý vzestup a po krátké době také stejně prudký pád, neboť Frances Farmerová nebyla ochotna podřídit se požadavkům tehdejší komerční tvorby. Spíš než po laciném pozlátku filmové slávy toužila po úspěchu na jevišti, ale to se jí podařilo jen částečně. Z 15 filmů, jež natočila, odolal zubu času prakticky jediný - Děvče z baru (1936) Howarda Hawkse a Wiliama Wylera.
Dvojčata přijdou v Německu 20. let o rodiče a každá skončí u jiných příbuzných. Když se pak v dospělosti sejdou, musí si k sobě složitě hledat cestu.
Citlivý film plný života a humoru - někdy spíše černého - vypráví příběh Jana a Věry, kteří hledají vlastní identitu, přátelství, štěstí a velkou lásku.
Film v tradicích nejlepší britské dramatické tvorby vypráví příběh Charlieho Price. Ten se po smrti otce stává ze dne na den šéfem velkého rodinného podniku na výrobu bot v anglickém Northamptonu. Záhy se však ukáže, že finanční stabilita rodinného stříbra zdaleka není taková, jak všichni předpokládali. Naopak, bankrot firmy kvůli nedostatku zakázek se zdá být neodvratný. Mladý Charlie se ale odmítá nepřízni osudu podvolit. Hledá odbytiště, kde se dá, a ve své snaze najde nečekaného spojence ve výstřední kabaretní zpěvačce Lole. Snímek tak nepřibližuje jen osud jedné továrny na boty, ale zabývá se i takovými tématy, jako jsou z tradice plynoucí předsudky
Poté, co zjistí, že její přítel ji zradil, Hilary O'Neil hledá nový začátek a novou práci. Začíná pracovat jako soukromá zdravotní sestra pro mladého muže trpícího rakovinou krve. Pomalu se zamilují, ale vždy vědí, že jejich láska nemůže trvat, protože je určen k smrti.
V roce 1981 se neznámý 19letý graffiti writer Jean-Michel Basquiat velmi rychle stal nejúspěšnějším, nejrozporuplnějším a nejfascinujícnějším umělcem světa. Jeho výstavy byly očekávané jako velké události newyorské sezóny a jeho malby kupovali nejvlivnější sběratelé a muzea. Každá stránka jeho života se stala tématem pro média. Zemřel v roce 1988, ve věku 27 let. Noviny The New York Times ho nazvali „nejbližším ekvivalentem Jamese Deana ve světě umění“. Navzdory svému úspěchu sužovala tohoto nepokojného mladého talentovaného umělce samota, sebedestrukce a přesvědčení, že lidé ho ve skutečnosti nepřijali takového, jakým byl. Byl prvním umělcem černé pleti, kterému se podařilo skutečně uspět v uměleckém světě bělochů. Jeho předčasná smrt dokazuje, že byl stejně obětí i fenomenálním úspěchem.
Advokát Charles se svou oddanou ženou Helen vypadají navenek jako ideální pár. Mají krásný dům, peníze a zdá se že spolu prožívají pravý Americký sen. Ale před oslavou 18 výročí svatby nabere Helenin život nečekaný obrat!