Rok 1964. Trwa zimna wojna między Rosją a Ameryką. Pewnego dnia na ekranach amerykańskich radarów pojawia się UFO. Dowództwo zgodnie z procedurą wysyła swoje bombowce uzbrojone w broń masowego rażenia do punktów "Fail-Safe" (fail-porażka, safe-bezpieczeństwo) miejsc wyjsciowych do ataku na określone miasta w Związku Radzieckim. Jednak, gdy alarm zostaje odwołany, jedna z grup bombowców w wyniku błędu komputera dostaje omyłkowy rozkaz ataku na Moskwę. Rozpoczyna się tragiczny wyścig z czasem. "Czerwona Linia" odznacza się mistrzowską reżyserią Lumeta i niepowtarzalnym klimatem utrzymanym w czarno-białych barwach

W jednym z moskiewskich hoteli robotniczych mieszkają trzy dziewczyny, które przyjechały do stolicy w poszukiwaniu szczęścia: Katerina, Antonina i Ludmiła. Każda z nich ma inny charakter i inne oczekiwania. Na przestrzeni niemal 20 lat wiele zmienia się w ich życiu. Niewzruszona pozostaje tylko ich przyjaźń.

Trzy zabawne historie, które łączy postać pewnego studenta. W pierwszym epizodzie Szurik (Aleksander Demianienko) zadziera z krzepkim chuliganem. Drugi wątek przedstawia ciekawy sposób, w jaki chłopak postanawia zdobyć wiedzę. Ostatnia z historii poświęcona jest walce dzielnego studenta z bandą trzech przestępców. Szurik próbuje udaremnić kradzież, jaką planują kryminaliści.

Miłość w samym środku zimnej wojny. C.R. MacNamara jest przedstawicielem handlowym Coca Coli w Berlinie Zachodnim. Przed MacNamarą zostaje postawione dość krępujące zadanie, mężczyzna ma zaopiekować się 17-lenią córką szefa, Scarlett, która przyjechała na dwa tygodnie do miasta. Podczas wizyty we wschodniej części stolicy Niemiec, dziewczyna bardzo niefortunnie zakochuje się. Wybrankiem jej serca jest młody komunista zza żelaznej kurtyny. Zaczynają się trudności, wszak młodych dzieli potężny, polityczny mur. McNamara postanawia pomóc zakochanym. Łatwo nie będzie...

"Rosyjska arka" to dzieło jednego z najważniejszych rosyjskich reżyserów ostatnich lat, Aleksandra Sokurowa, twórcy "Matki i syna" oraz "Molocha". Film przedstawia w jednym ujęciu 300 lat carskich rządów. Bohater filmu, współczesny reżyser jakimś cudem znajduje się w Ermitażu na początku XVII wieku. Spotyka tu cynicznego francuskiego dyplomatę i razem ruszają w podróż w czasie, która kończy się w latach obecnych. Podróżując przez Ermitaż, napotykają historyczne postaci z ostatnich dwustu lat i są świadkami zadziwiających scen, rozgrywających się w imperium carskim.

Akcja toczy się w 1242 roku. Fabuła rozpoczyna się w chwili przekroczenia wschodnich granic przez krzyżowców. Mieszkańcy Nowogrodu pod wodzą znanego z waleczności księcia Aleksandra Newskiego dzielnie stawiają opór. Dwaj główni bohaterowie to Gawryło Oleksycz i Waśka Busłaj, którzy nota bene są autentycznymi postaciami historycznymi. W filmie na tle wojny, toczy się opowieść o ich miłości do tej samej kobiety, która obiecała swoją rękę temu, kto okaże się lepszy w bitwie. Rusinów z zakonami rycerskimi przedstawiono z drobiazgową skrupulatnością, a kulminacją jest scena bitwy na zamarzniętym jeziorze Pejpus. W połączeniu z niesamowitą muzyką Prokofiewa, wszystko razem robi imponujące wrażenie. Film przez lata nie był emitowany z uwagi na antyniemieckie przesłanki, zdjęcia ukończono bowiem tuż przed podpisaniem paktu Ribbentrop – Mołotow.

Jest to epicka opowieść o losach Johna "Jacka" Reeda, amerykańskiego dziennikarza i literata, pragnącego przenieść komunistyczne idee na grunt amerykański. John Reed, zapalony komunista, mieszka w artystycznej dzielnicy Nowego Jorku. Pisze lewicowe artykuły i z czasem staje się wzorem do naśladowania dla młodych amerykańskich komunistów. W 1912 roku poznaje miłość życia, Louise Bryant, obiecującą pisarkę, która dla niego odchodzi od męża, aby móc bez przeszkód realizować się jako autorka i feministka. Ich związek jest skomplikowany, przerywany zdradami z obydwu stron, mimo to zawsze do siebie wracają. W 1916 roku, Reed wbrew woli Bryant jedzie do St. Louis na konwencję Partii Demokratycznej. Podczas jego nieobecności, Bryant nawiązuje romans z nie stroniącym od alkoholu dramaturgiem, Eugenem O'Neillem. W 1917 roku, Reed wraz z Bryant wyjeżdża do Rosji, gdzie są świadkami wybuchu Rewolucji Październikowej.

Film w reżyserii Andreja Szałowy i Kima Drużynina opisuje wydarzenia jakie rzekomo miały odbyć się 11 listopada 1941 r. Oddział złożony z 28 sowieckich żołnierzy miał zatrzymać batalion niemieckich czołgów i zniszczyć 18 maszyn. Wszyscy żołnierze 4 kompani 316 dywizji piechoty pod dowództwem generała-majora Iwana Panfiłowa mieli zginąć . Ich bohaterstwo opisał po raz pierwszy Aleksandr Krywickij w gazecie „Czerwona Gwiazda”, w ten sposób przyczyniając się do stworzenia ich kultu.

Rosyjscy terroryści opanowują angielski stadion podczas meczu piłki nożnej. Chcąc ochronić bratanicę były żołnierz musi powstrzymać złoczyńców.

Lata 90. W północnym Kaukazie toczy się wojna. W czasie jednego ze zwiadów żołnierze pewnego oddziału stają się mimowolnymi uczestnikami tragedii – od wybuchu miny ginie dziecko. Rozpoczyna się dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności tragedii, jednocześnie miejscowa ludność poprzysięga zemstę. Aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości żołnierze zostają wysłani na odległy posterunek, gdzie dzień i noc obserwuje ich tajemniczy snajper.