Rok 1969. Malcolm Sayer rozpoczyna pracę w szpitalu Mount Carmel. Zaintrygowany grupą pacjentów cierpiących na katatonię, odkrywa, że objawy choroby są zbliżone do symptomów schorzenia Parkinsona. Postanawia wypróbować na nich eksperymentalny lek. Pierwszym, który przechodzi kontrowersyjną terapię jest Leonard Lowe, chory od 25 lat. Odzyskuje z czasem świadomość, może poruszać się i mówić. Między obu mężczyznami nawiązuje się nić porozumienia, stają się przyjaciółmi. Sayer podaje lek pozostałym pacjentom. W czasie wycieczki po Nowym Jorku Leonard zakochuje się w Pauli. Umawiają się na spacer, ale personel szpitala odmawia mu prawa wyjścia. Leonard wpada w złość i zostaje umieszczony na oddziale zamkniętym. Objawy choroby powracają...

Sam Dawson (Sean Penn) ma umysł siedmioletniego dziecka, uwielbia The Beatles i wraz z pomocą kilkorga przyjaciół wychowuje swoją córeczkę Lucy Diamond (Dakota Fanning). Kiedy Lucy kończy siedem lat i powoli zaczyna przewyższać intelektem swojego ojca, jej losem zaczyna interesować się opieka społeczna. Jeden z jej pracowników postanawia pozbawić Sama prawa do opieki nad córką.

Film ukazuje portret jednego z największych geniuszy militarnych XX wieku - generała Pattona. Cieszący się ogromną charyzmą wśród żołnierzy, wzbudzał w równym stopniu zachwyty nad swoją błyskotliwością i instynktem dowódczym, co kontrowersje swym niekonwencjonalnym zachowaniem. Nagrodzony Oscarem za swoją rolę George C. Scott odmówił przyjęcia statuetki.

Młoda Brytyjka urodzona i wychowana w Indiach traci swoich rodziców w trzęsieniu ziemi. Wraca do Anglii, by zamieszkać w zamku swoich wuja. Jej wujek jest bardzo zdystansowany z powodu śmierci żony przed dziesięciu laty. Zaniedbywana dziewczynka zaczyna zwiedzanie nieruchomości i odkrywa ogród, który został zamknięty i zaniedbany. Wspomagana przez jednego z chłopców służby, zaczyna przywracać mu świetność, a w końcu odkrywa również kilka innych tajemnic dworu.

Na przedmieściach Londynu młody Jamie ucieka z zajęć wychowania fizycznego, aby uniknąć bycia ofiarą równieśników. Ste, jego bity przez ojca sąsiad, prosi matkę Jamiego o przenocowanie. Młodzieńcy odkrywają swoją tożsamość i zakochują się w sobie.

Richard Milhous Nixon był najbardziej kontrowersyjną postacią amerykańskiej polityki XX wieku, senatorem, wiceprezydentem, a w końcu prezydentem przez dwie kadencje. Nixon był u władzy w chwili, gdy w amerykańskiej i światowej polityce działy się rzeczy najważniejsze. Film jest próbą opowiedzenia historii życia wielkiego polityka, który żył ze świadomością, że gdyby nie śmierć wielu bliskich mu i ważnych ludzi, jego marzenie o władzy nigdy by się nie ziściło.

Historia życia Alfreda Kinseya (w tej roli Liam Neeson) - jednego ze znanych i najbardziej kontrowersyjnych badaczy ludzkich zachowań seksualnych. Kinsey, który był biologiem z wykształcenia, przez 10 lat prowadził badania na grupie 11 tysięcy osób. W roku 1948 oraz 1953 opublikowany został "Raport Kinseya". Podstawową tezą tego badacza było to, iż deklarowane zachowania seksualne większości ludzkiej populacji znacznie różnią się od rzeczywistych. [filmweb.pl]

Trzynastoletnia Tracy (Evan Rachel Wood) jest wzorową uczennicą, która nie sprawia żadnych kłopotów wychowawczych. Wszystko zmienia się od momentu, kiedy dziewczyna zaprzyjaźnia się z Evie (Nikki Reed), najbardziej popularną i najładniejszą dziewczyną w szkole. Evie pokazuje Tracy świat narkotyków i lekkomyślnego nastoletniego buntu. Zmiana środowiska oraz stylu życia wywołuje szereg konfliktów pomiędzy Tracy a jej matką, nauczycielami i starymi przyjaciółmi.

Remake pierwszej ekranizacji pacyfistycznej powieści Ericha Marii Remarkque'a, nakręconej w 1930 roku przez Lewisa Milestone'a. Film opowiada o przeżyciach grupy młodych Niemców wysłanych do okopów I wojny światowej. Dla wielu z nich będzie to gorzki czas szybkiego wchodzenia w dorosłość.

Carlo Broschi, znany jako Farinelli, był operowym cudem swojej epoki. Anielski głos i delikatna uroda wprawiały kobiety w ekstazę. Szalały, gdy ciskał w publikę jedwabną chusteczką, którą ocierał pot. Potem chciały go uwieść. Nie miał nic przeciw zalotom, niestety - w decydującym momencie jego brat, Riccardo, kompozytor pozbawiony talentu, musiał doprowadzać dzieło do końca. Sławny, bogaty, uwielbiany. Był bodaj pierwszym idolem muzycznym wszech czasów. Czy był szczęśliwy? Poddany władzy brata, sprytnego menadżera jego sukcesów. Ale to mniej ważne. Sława może być niewolą. Dwadzieścia lat spędził na dworze króla Hiszpanii, Filipa V; co wieczór śpiewał mu te same cztery pieśni, za co dostawał astronomiczne honorarium.

Troy i Gabriela poznają się na balu sylwestrowym. Jedną z atrakcji przyjęcia jest konkurs karaoke, w którym chcąc nie chcąc startują, w duecie. Okazuje się, że chociaż śpiewanie nie jest ich pasją, oboje odnajdują w nim sporą przyjemność. Wymieniają się numerami telfonów, ale w ogólnym zamieszaniu tracą siebie z oczu. Noworoczny powrót do szkoły. Troy jest gwiazdą licealnej drużyny koszykówki, którą trenuje jego ojciec. W tym roku mają startować w zawodach o puchar stanu. Gabriela właśnie

Film jest adaptacją klasycznej powieści Gustawa Flauberta "Pani Bovary". Wydana w 1857 roku książka uchodzi za jedno z najważniejszych dzieł w historii literatury francuskiej. Opowiada o młodej kobiecie, Emmie, która zostaje żoną wdowca Karola Bovary. Małżeństwo jest dla niej koszmarem. Codzienność bardzo kontrastuje z romansem i przygodami, o których marzyła.

Frannie Avery (Meg Ryan), spokojna nauczycielka z dolnego Manhattanu jest przerażona, gdy widzi pewna parę w sytuacji, której nie powinna być świadkiem. Okazuje się, że zginęła młoda kobieta i Frannie jest przesłuchiwana przez detektywa z wydziału zabójstw (Mark Ruffalo), który wkrótce wciągnie ja w niebezpieczny romans. Liczba zabitych rośnie, a wśród podejrzanych pojawiają się znajome osoby.