Sheryl Yosstová vyrůstá od malička s otcem, který je trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. Píše se rok 1971 a místní tým středoškoláků má pod jeho vedením velké ambice vyhrát turnaj. Všechno se změní v okamžiku, kdy ho na postu vrchního trenéra vystřídá mladý a nekompromisní Herman Boon, zatímco Bill Yosst se musí spokojit s místem pomocného trenéra. Nový trenér sice za sebou má skvělé výsledky, ale pro většinu obyvatel města je nepřijatelný - je totiž černoch. Rasismus, skrývaný pod pláštíkem občanské spořádanosti, ohrozí už první soustředění mladých hráčů. Konflikty jsou na denním pořádku, protože rasové předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Boon však nešetří nikoho a zajímá ho úspěch celého týmu.

Snímek sleduje šílenství skupiny středoškolských výtržníků, kteří v texaském Austinu slaví v roce 1976 poslední den školy. Z akce maturující třídy v oblíbené společenské mistnosti je to jen krůček ke spontánní párty se sudem piva. A to navzdory slibu hvězdného fotbalisty Randalla „Pink“ Floyda, že se bude soustředit jen na mistrovství a od večírků se bude držet dál. Nově nastoupivší školní „bažanti“ se navíc snaží vyhnout šikaně ze strany „mazáků“, zejména sadistického tyrana Freda O’Banniona.

Komedie Romance film o poslední generaci mladých lidí a jejich vášnivé romantiky se sídlem v Hongseong, Chungcheong namdo v 1980.

Balič jednoho velkého obchodu Jonathan Switcher má tajemství: je zamilovaný. A nejen tak do někoho: žena jeho snů se jmenuje Emmy a předstírá, že se do ní převtělila jakási egyptská princezna. A jestliže je Emmy plná života a k Jonathanovi se chová jako bytost z masa a kostí, projevuje se ve světě ostatních smrtelníků mnohem zdrženlivěji. Je třeba poznamenat, že pro Emmy je charakteristická jedna dosti neočekávaná zvláštnost: Je totiž figurínou ve výkladní skříni.

Dívčí tým synchronizovaného plavání se stane objektem pozorování vážné a obyčejné patnáctileté Marie. Její zanedbávaná, obézní a dětinská kamarádka Anne to nese velmi těžce. Marie se upne na kapitánku týmu Floriane, která flirtuje s hráči vodního póla a její týmové kolegyně ji pomlouvají za její údajné uvolněné mravy. Přesto se Floriane začne z Marií kamarádit. Nejdřív ji spíše využívá, ale postupem času se opravdu spřátelí. Florianin přítel stále více naléhá a ona se bojí, že bude odhaleno, že je stále panna. Pro Marii je to velká příležitost, jak přátelství s Floriane ještě zintenzivnit. Akvabely je nejen citlivý film o přátelství a prvních láskách, ale zobrazuje také obyčejnou krutost, které jsou mladé dívky schopné.

Ve druhé části tým úspěšně zabojoval na juniorských Hrách dobré vůle a ve svém třetím filmovém dobrodružství dostane celý tým stipendium na prestižní soukromou školu Eden Hall Academy, navštěvovanou pouze bohatými a značně snobskými studenty, kteří se na své nové spolužáky dívají poněkud pohrdavě. A jako by neustálé potyčky se zbytkem studentstva nestačily ke štěstí, zjistí Kačeři, že dostali nového trenéra. Jmenuje se Ted Orion a je přesně takový, jak se obávali. Provede značné zněny v sestavě i způsobu tréninku, což se Kačerům vůbec nelíbí.

Policie nasadí jednoho ze svých nejlepších mužů, černocha Jacka Cartera, do akce proti překupníkovi kradených aut. Jack má za úkol proniknout prostřednictvím bílého zlodějíčka aut Archieho Mosese až k bossovi překupnického gangu Coltonovi. Jack si brzy získá Archieho důvěru a ke Coltonovi se dostane. O něco později, zcela náhodou, se však Jackova identita prozradí a v následující přestřelce je policista vážně zraněn. Je to ale nezmar, po dlouhém léčení se vrátí zpět ke své práci. Úkolem číslo jedna je dopravit Archieho k soudu, kde má svědčit proti Coltonovi. Problémy nastanou hned na letišti, když eskortu přepadne Coltonova banda. V průběhu dalšího děje jedna komplikace stíhá druhou a situace nutí Jacka i Archieho, aby táhli za jeden provaz. Jaksi nepozorovaně se z nich vlastně stanou parťáci, kteří si vzájemně chrání krk před pronásledovateli

Film Divoká krása vypráví málo známý, neuvěřitelný a přece pravdivý příběh Barbary Dalyové (Julianne Moore) – newyorské krásky, která se provdala za jednoho z nejbohatších mužů Ameriky. Brooks Baekeland byl potomkem vynálezců bakelitu, kterýžto úžasný vynález mu umožnil nepracovat a spolu s krásnou manželkou si užívat společenských radovánek v poválečném New Yorku. Po narození syna Antonyho střídala rodina blahé živobytí v Paříži s pobytem v přímořských letoviscích. Jejich soukromý život však idylu nepřipomínal ani náhodou: oba manželé byli psychicky labilní a nestřídmý společenský život Brooksovy deprese a Barbařiny záchvaty vzteku jen umocňoval. Uprostřed tohoto rodinného pekla dospíval citlivý Antony. Když si během dospívání uvědomil svou homosexuální orientaci, otec jej zcela zavrhl – matka Barbara se však rozhodla jej vyléčit, nejprve s pomocí prostitutek a později i za cenu porušení všech hranic vztahu mezi matkou a synem...

Čtyři teenageři, běžný život, škola, práce a týdenní off-line výzva. Jak vypadá život dnešních teenagerů, když se ocitnou bez připojení k internetu? Účastníci výzvy měli kromě odpojení ještě jeden úkol – zaznamenávat každý den svoje pocity a zážitky v rámci videodeníku. Bez internetu, bez hudby, bez filmů a seriálů a bez jakékoliv komunikace s okolím se totiž život může obrátit naruby.