Писателят Пол Шелдън не помни бурята изхвърлила колата му извън пътя. Не помни и кой го е спасил. Всичко, което знае е, че се е събудил в дома на Ани Уилкс – ужасно мила жена и голям почитател на книгите му. Но всичко се променя, когато тя вижда последния му ръкопис, в който един от любимите й герои бива убит. Ани решава да държи Пол за затворник в къщата си завинаги, а той минава през ада докато се опитва да оцелее.
Доктор Франкенщайн се осмелява да си играе с живота и смъртта, създавайки чудовище от безжизнени човешки части.
В Оливър Туист, подобно на Големите надежди, решението на Лийн да се откаже от Дикенсовата епизодичност му помага да опрости и хармонизира сюжетната и структурната цялост на творбата. Той постига това чрез монтаж на поредица от сцени и обобщаващи картини, които не само се въздържат от многословността на британския писател, но и много често се появяват именно тогава, когато очакваме тя да е на преден план, например в забележителното решение за пресъздаване на епизода с молбата на Оливър пред Бийдъл, където, за разлика от много други екранизации на романа, тя е сполучливо премълчана. Цялостният подход на режисьора на филма особено силно проличава в първата част с помощта на операторската работа на Гай Грийн, който избира осезаема тъмнина, поглъщаща приюта за бедни, сиропиталището, погребалния дом, шкафа, в който спи Оливър, и най-подир ковчезите в неговия "затвор".
Две мощни германски оръдия контролират морската област около гръцкия остров Навароне, правейки евакуацията на застрашените британски войски хванати в капан на съседен остров невъзможна. Въздушната атака е изключена, за това се сформира екип от шестима елитни войника, които да инфилтрират бреговете на островът и срещайки е с партизаните там да успеят с взривяването на оръдията. Почти невъзможната мисия е достатъчно тежка за екипът, когато се разбира, че някой от тях помага на немците.
Гай Монтаг, американски пожарникар от ХХI век, трябва не да гаси, а да разпалва пожари. Законът забранява не само четенето на книги, но и притежаването им, защото те учат човека да мисли. Гай е изгорил стотици книги, но в душата му расте семето на съмнението…
Филмът разказва за живота на Аби Джонсън, бивш директор на клиника, в която са извършени хиляди аборти. Тя участва в над 22 000 аборта и съветва безброй жени за техния репродуктивен избор. Страстта й около правото за избор на жената я подтиква да стане главен говорител на клиниката за планирано родителство. Но един ден всичко се променя.
Скандалният автор на "Американски психар" Брет Ийстън Елис се завръща с "Правилата на привличането". Заснет по едноименния роман на Елис от съсценариста на Тарантино в "Криминале" - Роджър Ейвъри, филмът разказва за наркодилър в училище в щата Върмонт, въвлечен в любовен триъгълник с момичето, което харесва, и нейната съквартирантка. Въпреки привилегированото им възпитание, техният декадентски начин на живот и голите им кокаинови партита напълно отхвърлят захаросаните правила на поколението на техните родители - те си създават собствени правила на привличане.
Истинска и актуално звучаща история за три жени, които се саморазрушават, докато търсят успеха и любовта. Тук откриваме началото на истории, разказани днес в сериали като "Отчаяни съпруги" и "Сексът и градът". За своето време филмът е бил новаторски и революционен, но дори и след десетилетия сюжетът звучи актуално. "Долината на куклите" пресъздава атмосфера, характерна за съвременните големи и модерни градове, а героините в нея търсят отговори на въпроси, които вълнуват младите хора, а не само тях, и днес...
Забележителната история за политическия възход на един скромен мъж и за разрушителната сила на корупцията и предателството.