A bankok sorozatos arcátlan hirdetései, a nép elszegényedése(eladósodása),és országunk jelenlegi gazdasági mutatói késztettek minket arra, hogy megosszuk Önökkel ezt az érdekes tényállást
Michael Moore a pályája során állandóan visszatérő gondolatot boncolgatja: hogyan hat a kapitalizmus az amerikaiak mindennapjaira? A kérdés nem is lehetne aktuálisabb a 2008-as világválság kirobbanása óta, hiszen a sokak által "amerikai álomként" ismert csoda ma már inkább "amerikai rémálom". Vajon milyen árat kell még az USA-nak fizetnie a kapitalizmusimádata miatt? Családok mennek tönkre, az emberek sorra vesztik el állásukat, otthonukat, felélik megtakarításaikat. Moore elvezet minket az átlagemberek otthonába, kiknek az élete fenekestül felfordult, ugyanakkor elindul Washingtonba is, hogy megkeresse a felelősöket a kialakult helyzetért.
A film a brit turista, Lucie Blackman meggyilkolásával kapcsolatos viharos és összetett nyomozást követi nyomon.
"Annyi mindenen keresztül mentem az életben, hogy újra színpadra akartam állni, hogy elmeséljem az egészet. Maryland államban, Washington D.C.-ben születtem és itt is nőttem fel. Kis ember vagyok és néha komplexusom is van emiatt. Úgy érzem, hogy mindenért harcolnom kell, még a sült krumpliért is, ha elvették tőlem... Először is szeretnénk megköszönni Istennek, aki segít nekünk abban, hogy elkezdjünk egy napot és humort adjunk át." - részlet a tehetséges komikus, Martin Lawrence egészestés önálló színpadi show-műsorából.