Сламените кучета са били използвани в китайските религиозни церемонии вместо истински кучета при жертвоприношения. Ако филмът в някои неща не успява, то успява да изследва произхода на уестърна и да изясни политическите мотиви в него. Английското село във филма повече прилича на градче от Запада - то е подтискащо. Пекинпа майсторски обрисува едно общество, разкъсвано от насилието. Той кара публиката да усети противопоставянето на съвременните и примитивните стойности и отношения. Във всичко се откриват едновременно две страни - привидно безобидната и насилствената.

Скандалният автор на "Американски психар" Брет Ийстън Елис се завръща с "Правилата на привличането". Заснет по едноименния роман на Елис от съсценариста на Тарантино в "Криминале" - Роджър Ейвъри, филмът разказва за наркодилър в училище в щата Върмонт, въвлечен в любовен триъгълник с момичето, което харесва, и нейната съквартирантка. Въпреки привилегированото им възпитание, техният декадентски начин на живот и голите им кокаинови партита напълно отхвърлят захаросаните правила на поколението на техните родители - те си създават собствени правила на привличане.

Да си пазач на фар е престижна и почтена мъжка работа. Известно е, че в Америка е имало около 300 жени, които са били пазачи на фар. Сюжетът на филма е вдъхновен от истинската история на една от тях. През 19-ти век в Мейн героинята на филма Аби Мур продължава да се грижи за фара, поверен на съпруга й, след като той е прикован на легло от тежка болест. Един ден непознат чужденец, шведът Йохан, се появява на брега...

Доброто старо време си отиде. Емилия и Феликс, Анет и Борис, Шарлоте и Дилан – всички са били приятели преди години. Но сега Емилия и Феликс са се разделили със злоба и скандали, а той е финансово притеснен. Дилан е забогатял, но не се разбира с красивата си съпруга Шарлоте. Анет и Борис изглеждат щастливи, но кого се опитват да заблудят? И какво изобщо означава щастие и любов?