Film zobrazuje osud 26letého programátorského génia a hacktivistu Aarona Swartz, spoluzakladatele Reddit-u a spolutvůrce RSS protokolu. Nejvíce se však proslavil bojem za neomezený přístup k informacím na internetu. On sám zveřejnil několik milionů spisů, za což ho mu hrozilo až 35 let za mřížemi a peněžitý trest ve výši 1 milionu dolarů. Aaron tento boj předčasně a tragicky ukončil sebevraždou.
Film představuje život a kariéru amerického hudebníka Pharrella Williamse, který ve filmu hraje, prostřednictvím minifigurek Lego, které lépe reprezentují styly afroamerické kultury, a také Williamsových častých spolupracovníků.
Rok 2002 zůstane v historii karlovarského festivalu spojen především s osobou amerického filmového kritika Rogera Eberta, který tehdy zasedl v hlavní porotě. Letošní festival nabídne s tímto držitelem Pulitzerovy ceny emotivní a v mnoha směrech objevné setkání po dvanácti letech, a to prostřednictvím dokumentárního portrétu, který měl premiéru na lednovém festivalu Sundance, tedy necelý rok po Ebertově smrti. Steve James, inspirován jeho knihou Life Itself, se v něm věnuje všem podstatným kapitolám života nejvlivnějšího amerického publicisty, ať už v Chicago Sun-Times, v televizi, nebo na sklonku života především na internetu. Nevyhýbá se však ani temnějším kapitolám, jako je boj se závislostí na alkoholu či dlouhotrvající a často nemilosrdné střety s kolegou Genem Siskelem, s nímž se dělil o slávu a soupeřil o náklonnost diváků televizní show.