Naukowiec Mohan wraca do rodzinnego kraju, by odnaleźć swoją nianię. Niespodziewanie musi tam zostać na dłużej i zaangażować się w problemy mieszkańców małej wioski.

Katarzyna Blum oskarżona jest o udzielenie pomocy zamieszanemu w rewolucyjną działalność, poszukiwanemu przez policję Ludwigowi Goettenowi. Przesłuchujący ją komisarz współpracuje z mediami. Te niszczą życie prywatne Katarzyny oskarżając ją o złe prowadzenie się, zupełny brak moralności i szkodzenie społeczeństwu. Media wdzierają się w środowisko, w którym wychowywała się Katarzyna, manipulują wypowiedziami świadków, wywierają też presję na chorej matce Katarzyny. Pozostawiona sama sobie Katarzyna nie ma żadnych szans w starciu z prasową nagonką. Postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Film jest staranną adaptacją prozy niemieckiego noblisty Heinricha Bölla i echem w dyskusji na temat odbioru publicznego działalności grupy Baader-Meinhof.

Współczesne Delhi. Szanowana rodzina z klasy średniej szykuje się do wesela córki. Z różnych stron świata zjeżdżają się krewni, ekipa robotników przygotowuje dom na wielkie przyjęcie. Pod fasadą rodzinnej harmonii kryją się jednak erotyczne napięcia, sekretne romanse, zadawnione pretensje, a także pewna wstydliwa tajemnica.... Im bliżej weselnej fety, tym trudniej ukryć długo skrywane emocje.

Michele organizuje wystawne przyjęcie dla żony, Elsy, która napisała pracę doktorską z dziedziny renowacji zabytków. Małżonkowie stanowią zgodną i szczęśliwa parę. Wiodą luksusowe życie, mają dom w Genui i jacht. Okazuje się, że impreza dla Elsy jest ostatnią okazją do cieszenia się dostatkiem i spokojem. Wkrótce Michele wyjawia żonie, że od dwóch miesięcy nie chodzi do pracy. Partner biznesowy, niedawny przyjaciel, przejął wspólny interes. Wizja utraty dobrobytu staje się źródłem napięcia między mężem i żoną, a także ich dorosłą córką.

Pełnoetatowa opiekunka planuje zuchwały napad na siedzibę parlamentu, aby udaremnić niszczycielską reformę opieki społecznej znaną jako Independence Credit.