Mussolini hatalomra kerülése után minden igyekezetét arra fordítja, hogy megerősítse Olaszország helyzetét Libiában. Libia ekkor már olasz gyarmat, de a nomád pásztorok, a beduinok ellenállása még mindig töretlen. Vezetőjük, egy bizonyos Omar Mukhtar, nagy tudású, mindenki által tisztelt tanár, bölcs vezető. De a harcban igazi oroszlán. Mussolini a kegyetlen, hideg fejű Graziani tábornokot bízza meg a sivatagi csapatok felszámolásával.

1942-ben, a második világháború harmadik évében az Egyesült Államok a legnagyobb titoktartás mellett nekifog, hogy megépítse a világ első atombombáját. A feladat végrehajtásával Leslie R. Groves tábornokot bízzák meg. A tábornok a zseniális fizikust, J. Robert Oppenheimert bízza meg a kutatások és kísérletek elvégzésével. A két vezető alatt számtalan ember, tudós dolgozik az atombomba kifejlesztésén. Ám ami eleinte csak egy egyszerű minél előbb befejezendő kutatómunkának indult, hamarosan megszállottsággá változik...

A film Jan Nowak-Jezioranski igaz története alapján készült, aki a második világháború idején futárként szolgált a lengyel hadsereg parancsnokai és a londoni lengyel emigráns kormány között. Gyorsan vissza kell térnie Varsóba, hogy az ottani felkelés kitörése előtt továbbítsa a lengyel miniszterelnök parancsait a Honi Hadsereg főparancsnokának.

1945 tavaszán Kelet-Németországban megreked egy deportáló vonat több mint 2000 zsidó fogollyal, akiket koncentrációs táborba szántak. A német mozdonyvezetők elmenekülnek a Vörös Hadsereg elől, amely már elfoglalta a közeli Tröbitz falut. A vonaton utazók magukra maradnak, és csak a falusiak segítségére számíthatnak. Az egymás elleni mélységes bizalmatlanság, a kétségbeesés és a bosszúvágy közepette váratlanul barátság szövődik egy német lány, Winnie, a holland zsidó Simone és az orosz mesterlövész Vera között. A valós események által ihletett film három erős nő történetét meséli el, akiknek a háború romjai között el kell szakadniuk túlélési stratégiájuktól, le kell győzniük haragjukat és bizalmatlanságukat, hogy a többieket újra embernek lássák és újra felébredjen bennük az együttérzés.