A film átfogó elemzést nyújt a 2008-as globális pénzügyi krízisről. Taglalja a válság okait, és okozatait. Emberek milliói maradtak munka nélkül, vesztették el otthonukat, és csaknem mindenüket a válságban, és a recesszió miatt, amely kis híján az egész világ pénzügyi összeomlásához is vezetett.
A semmiből csúcsra törő Wirecard nevű vállalat elkápráztatta a pénzügyi világot sikereivel – egészen addig, amíg kitartó újságírók számos csalásra nem derítettek fényt.
A világ egyik legnagyobb cége, Amerika hetedik legnagyobb vállalata egyik napról a másikra csődbe jut. Hogy-hogy sokáig nem tűnt fel senkinek, hogy nagy baj van a cégnél? Egyáltalán miként sikerült az Enron-nak ilyen hatalmas cégóriássá válnia, az energiaszektor egyik óriásává?
A dokumentumfilm arra próbálja meg felhívni a figyelmet, hogyan is működnek a hatalmas profitot termelő és gyorsan növekvő kínai cégek, milyen hatással van Kína gazdasága az amerikai tőzsdére, valamint arra, miként is nyerészkedik ezen a jelenségen az opportunista profithajhász hozzáállás
1919-ben az Egyesült Államok győztesként és uralkodó hatalomként került ki az I. világháborúból. Nagy-Britanniát és európai szövetségeseit gazdaságilag kimerítette a háború. Ezzel szemben az amerikai gazdaság egyre erősödött, és a világ úgy táncolt, ahogy Amerika fütyült. A könnyű hitelszerzés és a tömegtermelés adta meg a zajos húszas évek hangszínét egy addig még soha nem látott, fogyasztás központú korszaknak. A tőzsde virágzott, a befektetők gazdagodtak - pénzt kölcsönöztek, hogy tovább duzzadjon a buborék. 1928-ban a piac 12 hónap alatt 50 %-kal felértékelődött. Aztán bekövetkezett a katasztrófa. 1929 októberében hat szörnyű, borzalmas nap alatt a részvények értékük kétharmadát elvesztették a New York-i értéktőzsdén. Több mint 25 milliárd dollárnyi magánvagyon vált semmivé. Később 3000 bank ment tönkre, amelyek magukkal vitték a kisemberek megtakarításait.