Reičelė Solando dingo kaip į vandenį. Ji ištrūko pro užrakintas kameros duris. Praėjo nepastebėta pro kelias apsaugos užkardas. Išėjo palikusi abi poras batų ir... paslaptingą skaičių seką ant popieriaus lapo. Du pareigūnai, atvykę tirti mistiško Reičelės Solando dingimo, netrukus pasijus izoliuoti saloje, kurią nuo žemyno visiškai atskirs didžiausia per tris dešimtmečius audra. Kol vėjas ir vanduo nenuplovė paskutinių Reičelės Solando pėdsakų, jie privalės įminti jos dingimo mįslę ir atskleisti paslaptis, kurias saugo Kuždesių sala.

Jaunas advokatas, Ričardas Gudvinas, tiria galimai suklastotą viktoriną. Laidos laimėtojas, Čarlis Van Dorenas, atsiduria Gudvino tyrimo centre.

Antrojo pasaulinio karo belaisvis vokiečių kareivis Klemensas Forelas nuteisiamas kalėti darbo stovykloje tolimajame Sibire. Po ketverių metų darbo kasyklose jis pabėga iš stovyklos (1949 m.) ir bando grįžti namo pas žmoną ir vaikus. Trejus metus jis keliauja per Sibirą. Tai 14 000 kilometrų odisėja, vykstanti dykumos ir nederlingo kraštovaizdžio fone, kur tyko pavojai (tiek nuo gyvūnų, tiek nuo žmonių). Nuolat kovodamas su blogiausiais gamtos padariniais, Forelas žingsnis po žingsnio keliauja link Prūsijos ir taip trokštamos laisvės. Kartais važiuodamas traukiniais, kartais plaukdamas valtimi, o dažniausiai eidamas pėsčiomis, jis niekada nežino, ar kitas jo žingsnis nebus paskutinis. Jo ieškantis Kamenevas visada seka iš paskos, todėl ne kartą atrodo, kad Forelas vėl bus sugautas...

Kas keturias dienas pasaulyje gimsta po du milijonus naujų gyventojų. Beprotiškas žmonių skaičiaus augimas tampa didžiausia žmonijos krize. Siekiant sustabdyti augimą, priimamas naujas įstatymas – vienas vaikas šeimai. Bet ką daryti, jei šeimai gimsta septintukas? Užuot įvykdžius valdžios reikalavimus ir šešias iš septynių naujagimių pašalinus, joms suteikiama galimybė gyventi, bet tik su sąlyga, kad apie jų egzistavimą niekas niekada nesužinos. Identiškos mergaitės pavadintos savaitės dienomis. Mergaitės gyvena pagal griežtus tvarkaraščius ir gatvėje pasirodo tik jų vardo dieną. Užaugusios ir tapusios moterimis, jos idealiai laikosi savo tvarkos, bet vieną dieną... Pirmadienė negrįžta namo. Ilgus metus merginų puoselėtas tvarkaraštis sugriūna. Kur dingo Pirmadienė? Ar jai kažkas nutiko? Ar ji tiesiog kažkur užtruko? Kol ji negrįžo namo, nei viena kita mergina negali peržengti namų slenksčio.

1940 m. Karališkosios oro pajėgos stoja į žūtbūtinę kovą su Liuftvafės galybe, kad užvaldytų dangų virš Didžiosios Britanijos ir užkirstų kelią nacių invazijai į Didžiąją Britaniją.

Midvėjaus jūrų mūšis, įvykęs 1942 m. birželio 4-7 dienomis Ramiame vandenyne, istorikų laikomas vienu svarbiausių momentų, nulėmusių Sąjungininkų pergalę Antrajame pasauliniame kare. Praėjus pusmečiui nuo Perl Harboro užpuolimo, Japonijos jūrų laivynas smogė JAV pajėgoms Midvėjaus atole. Ko japonai nežinojo – kad amerikiečiai, iššifravę japonų pranešimus, juos įviliojo į pasalą. Keturias dienas trukusio mūšio metu buvo subombarduoti ir nuskandinti geriausi Japonijos kariniai laivai, žuvo daugiau nei 4000 elitinių japonų karių. Po šio smūgio Japonijos jūrų pajėgos taip ir nesugebėjo atsigauti.