Merrick cierpi na dziedziczną chorobę -zespół Proteusza, która bardzo zniekształciła mu głowę. Jest przez to nazywany "Człowiekiem słoniem" i jest atrakcją w jarmarcznym cyrku. Lekarz Frederick Treves zainteresował się tym niezwykłym przypadkiem medycznym. John zostaje przewieziony do londyńskiego szpitala i z pomocą lekarza odzyskuje wiarę w siebie oraz godność utracone przed laty w objazdowym cyrku. Z czasem okazało się, że John to inteligentna i wrażliwa osoba, która staje się ozdobą wiktoriańskich salonów.
Autentyczne wspomnienia Marjane Satrapi, której dzieciństwo przypadło na okres rewolucji islamskiej w Iranie.
Urodzona w Chinach i wychowana w USA Billi wraca do rodzinnego Changchun, kiedy dowiaduje się, że jej ukochanej babci Nai Nai zostało kilka tygodni życia. Okazuje się jednak, że najbliżsi nie chcą powiedzieć staruszce, jak poważny jest jej stan i pod pozorem ślubu kuzyna, członkowie rodziny tłumnie zjeżdżają do Chin z całego świata. Billi próbuje się odnaleźć w nadmiarze oczekiwań i zwyczajów rodzinnych. W końcu uświadamia sobie, że to szansa na odkrycie rodzinnego kraju.
Ocalały z rozbitego statku Ukrainiec szuka pomocy w pobliskiej wiosce, gdzie zwraca na siebie uwagę młodej dziewczyny.
Alfre Woodard w roli naczelniczki więzienia, która zaczyna kwestionować praktykę egzekucji osób skazanych na karę śmierci. Po kilkuletnim kontakcie z osadzonymi w celi śmierci Bernadine Williams, dyrektor zakładu karnego, zaczyna cierpieć na zaburzenia psychiczne. Ma to wpływ na jej relacje z mężem.
Urugwaj, mała wioska rybacka. Na krótko przed rozpoczęciem sezonu turystycznego pojawia się pogłoska, że u wybrzeży pojawiły się rekiny. Mieszkańcy są zaniepokojeni kolejnymi doniesieniami, które mogą odstraszyć letników i pozbawić ich zarobku. Ten niespokojny czas 14-letnia Rosina (Romina Bentancur) spędza głównie na plaży. Znudzona nastolatka zaczyna eksperymentować z własną seksualnością, prowokując młodego rybaka z wioski Joselo (Federico Morosini) i jego sezonowego współpracownika. Na festiwalu Sundance reżyserka filmu - Lucia Garibaldi - zdobyła nagrodę w kategorii film dramatyczny.
Ekranizacja XIX-wiecznej powieści Jules'a Barbey d'Aurevilly wyreżyserowana przez Catherine Breillat, nazywaną największą prowokatorką współczesnego kina. Rok 1835, Paryż huczy od plotek na temat planowanego małżeństwa młodego, rozrywkowego dandysa bez grosza przy duszy, Ryno de Marigny, i pięknej, cnotliwej i co najistotniejsze, bogatej arystokratki Hermangarde. Warunkiem ożenku jest jednak zerwanie trwającego dziesięć lat burzliwego romansu łączącego Ryno i jego hiszpańską kochankę Vellini. Namiętność okazuje się jednak silniejsza od rozsądku...
Przez cztery kolejne noce mężczyzna przychodzi do surowo urządzonego miejsca, by spotkać się z piękną kobietą. Charakter tych spotkań mógłby wskazywać na to, że mamy do czynienia z filmem erotycznym, ale Breillat wykracza daleko ograniczenia poza tego gatunku.