Druga połowa lat 90. w Belgradzie. Trójka młodych bohaterów, przyjaciół z dzieciństwa, właśnie dorasta. Starają odnaleźć się w wirze wydarzeń. Na fabułę filmu składają się trzy historie, z których każda opowiada o jednym z bohaterów i którego akcja trwa 48 godzin. Bo czasem 48 godzin wystarczy, by zmienić całe życie. Każda z historii nosi inny tytułu: „Jak rodzi się nienawiść” to losy lidera grupy skinheadów, Bogdana. Kale, niegdyś snajper, obecnie członek gangu, to bohater historii „Upadek idola”. W „Wirze” śledzimy losy Counta, artysty – graficiarza. Niegdyś siłą wcielony do wojska, nie może otrząsnąć się z wojennej traumy.

Guy i jego siostra dorastają na wyspie. Mają apodyktyczną matkę, która obserwuje wszystko z latarni morskiej i ekscentrycznego ojca, który prowadzi eksperymenty w laboratorium w piwnicy. Na wyspie mieszkają również tajemnicze sieroty, a na ich głowach rodzice adopcyjni znajdują dziwaczne rany. Pewnego dnia wśród nich pojawia się para dziecięcych detektywów. Bohaterowie wpadają w uczuciową zawieruchę pierwszej miłości. Tymczasem w domu rodziców na jaw wychodzi pewna tajemnica.

„Żadnej broni palnej, żadnych telefonów komórkowych, żadnego seksu" – to motto życiowe bohatera najnowszego filmu Jima Jarmuscha. Motto dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że bohaterem tym jest czarnoskóry płatny morderca. Reżyser "Broken Flowers", "Truposza" czy "Ghost dog – droga samuraja" zaskakuje po raz kolejny wciągając widza w prawdziwy labirynt tajemnic. Główny bohater nie ma imienia, a zlecenie, które ma zrealizować nie jest kolejnym zwykłym morderstwem…

Trzy historie: średniej popularności aktora uzależnionego od narkotyków, producenta seriali telewizyjnych, który nie potrafi odróżnić rzeczywistości od tworzonych przez siebie produkcji oraz producenta gier, któremu przypadkowo poznana kobieta podaje bardzo silny narkotyk.

Mroczny thriller wyprodukowany przez mistrza gatunku, samego Davida Lyncha. "Dochodzenie" w reżyserii Jennifer Chambers Lynch to doskonały przykład na to, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. W tym filmie znajdziemy zarówno mroczny klimat rodem z filmów Davida Lyncha jak i mistrzowsko zawiązaną intrygę. Trzech ocalałych z brutalnego napadu świadków, to dla pary agentów FBI ostatnia szansa na rozwiązanie tajemnicy wyjątkowo okrutnych morderstw nękających małe, dotąd spokojne, amerykańskie miasteczko. Wydawać by się mogło, że wysłuchanie zeznań posterunkowego, narkomanki i ośmioletniej Stephanie bardzo szybko doprowadzi do zakończenia śledztwa i ujęcia bezlitosnych morderców. Okazuję się jednak, że zeznania naocznych świadków wzajemnie się wykluczają, a przesłuchiwani nie ujawniają całej prawdy. Czy mają w tym swój ukryty cel?

Młode małżeństwo z Chicago boryka się z problemami finansowymi. Pewnego dnia na samochód Sama spada walizka pełna pieniędzy. Młodzi spłacają długi i wreszcie mogą pozwolić sobie na kilka dodatkowych wydatków. Dobra passa kończy się, gdy zjawia się u nich właściciel walizki. Jest nim gangster, który nie zamierza zadowolić się tym, co zostało z pieniędzy. Mężczyzna chce odzyskać całą kwotę.

Eddie Schneider (Til Schweiger) jest bardzo bliski spełnienia swoich marzeń. Już niebawem ma stać się znaną osobistością w agencji Birk oraz poślubić córkę jej właściciela. Sprawy komplikują się, gdy Anthony, kolega z pracy prosi go o złożenie fałszywych zeznań w sądzie w sprawie gwałtu. Sytuacja ta powoduje utratę pracy przez Eddie'go. Niedługo po tym ginie Anthony, a głównym podejrzanym staje się Eddie.

Isaac Knott pracuje jako nowojorski dziennikarz radiowy. Mężczyzna jest niepełnosprawny od czasu wypadku samochodowego, w którym zginęli jego rodzice. Pewnego dnia Isaac dowiaduje się o grupie ludzi, którzy z własnej woli chcieliby poruszać się na wózku inwalidzkim. Wkrótce poznaje piękną Fionę należącą do tajemniczej subkultury. Z początku Isaac pragnie zrobić tylko dobry reportaż, jednak po czasie mężczyzna zostaje wprowadzony w zupełnie nowy świat.