„Kartą Amerikoje“ veiksmas prasideda Niujorke, 3-iojo dešimtmečio pradžioje. Du žydų geto paaugliai Davidas ir Maksas – smulkūs nusikaltėliai, įsimylėję tą pačią gražuolę Deborą. Davidas užmuša juos persekiojusį gangsterį Bagsį ir patenka į kalėjimą. Po dešimties metų jis atgauna laisvę, Davido laukia Maksas. Laikai pasikeitė – JAV galioja prohibicijos įstatymas, o alkoholio kontrabandininkai tapo organizuoto nusikaltimų pasaulio lyderiais. Davidas ir Maksas taip pat pelnosi iš alkoholio. Veiksmas apima didžiulę laiko atkarpą. Filmas tai parabolė apie draugystę, ištikimybę sau ir principams, ir apie neišsipildžiusią meilę.
Estetiškas budistinis pasakojimas „Pavasaris, vasara, ruduo, žiema... ir vėl pavasaris“ smelkiasi į ramybės ir aistros, kančios ir palaimos, gėrio ir blogio gelmes. Nuostabaus grožio gamtos kampelyje nufilmuotoje istorijoje pasakojama apie vienuolio gyvenimo ciklą - keturis metų laikus. Pavasarį jis yra vyresnio šventiko globojamas mažas berniukas, vasarą - žmogiškus jausmus pažinęs ir meilės ištroškęs paauglys, rudenį - trečią dešimtį pradėjęs ir rankas krauju susitepęs atgailaujantis jaunuolis, žiemą - mąstantis apie vienatvę ir ieškantis savo tikrojo pašaukimo vyras. Gamtos reiškinių niekas negali pakeisti, ir režisierius brėžia lygiagretę su žmogaus amžiumi.
Kristina – buvusi narkomanė, kuri filmo pradžioje – laiminga motina ir dviejų mergaičių motina. Polas – matematikas, kurio žmona laukiasi, tačiau jis abejoja, ar sulauks savo kūdikio – jo širdis atsisako plakti. Džekas – atsivertęs nusikaltėlis, beveik religinis fanatikas. Džekas padaro avariją, kurios pasekmės skaudžios – žūva Kristinos vaikai ir vyras. Polas gauna Kristinos vyro širdį kartu su jos prisiminimais. Kristina ieško vyro, sugriovusio jos gyvenimą, ir įsipainioja į meilės romaną su Polu.
Dvi kino superžvaigždės – Bredas Pitas ir Entonis Hopkinsas vaidina režisieriaus Martino Bresto, sukūrusio juostą “Moters kvapas”, filme apie žmogų, kurį aplanko mirtis. Ji atkeliauja į Žemę žmogaus pavidalu ir pasiūlo sandėrį turtingam verslininkui Bilui Perišui. Džo Bleku pasivadinusi mirtis pažada atidėti jo paskutiniąją valandą, jei tik šis surengs jai ekskursiją po gyvenimą. Bilas sutinka, ir viskas einasi gerai, kol Džo staiga pamilsta jo gražuolę dukterį...
Po Los Andželą klaidžioja Sethas. Šis vyrukas nėra paprastas žmogus, nes kiti negali jo nei matyti, nei girdėti, o jis pats mato visus. Jis yra angelas, kuris svajoja kada nors tapti žmogumi. Vieną dieną Sethas atvyksta į ligoninę, kad palydėtų į kitą gyvenimą mirštantį žmogų, kurio gyvybės nepavyksta išgelbėti gražiajai gydytojai Maggie.
Kažkas keisto apniko žemę: karalystė pūna, žmonės ėmė keistai elgtis – jie mato drakonus, kurių neturėtų būti jų pasaulyje. Klajojantis burtininkas Gedas imasi darbo. Keliaudamas jis sutinka pamišusį paauglį princą Areną. Nors Arenas atrodo kaip drovus jaunuolis, jis slepia savo tamsiąją pusę, kuri suteikia jam jėgų, neapykantos, nuožmumo ir žiaurumo.
Penki medicinos fakulteto studentai nusprendžia išbandyti klinikinę mirtį ir sužinoti, ar egzistuoja pomirtinis gyvenimas. Rizikuodami netekti vietos prestižinėje mokslo įstaigoje, jie renkasi apleistame rūsyje, pasiskirsto pagal eilę ir vienas kitam sustabdo smegenų ir širdies veiklą. Tik kelioms akimirkoms. Ir iš karto grąžina atgal į gyvenimą. Visi jaučiasi laimingesni, labai smarkiai pasikeitę ir, kaip paaiškėja vėliau, su pažeista pasąmone. Kartu su eksperimentuotojais grįžta praeities nuodėmės ir stingdantis siaubas…